Vezi comentariul la care s-a raspuns

Inconstientilor,....

  • ...acest popor din care nu cred ca mai considerati ca faceti parte , a fost educat in spiritul dragostei si devotamentului fata ceea ce se cheama tara , in spiritul mindriei de a fi roman si in particular moldovean , osean , oltean , mot si asa mai departe. In timp lideri devotati trup si suflet acestei natii au aparat cu viata lor spiritul national fara a fi nationalisti luptind pentru construirea unei imagini de tara mindra si demna cu un popor pe masura . Ce vedem astazi ?? Un presedinte conflictual care a vrut sa reformeze tara dupa chipul si asemanarea sa (strimb). Ce mai vedem astazi ? Indivizi frustrati , gen MRU, care nu stiu de ce se afla in politica , dar varsa venin impotriva propriei tari , prin atac la institutii ale statului care temporar sunt conduse de adversari politici . Ce mai vedem ? Indivizi care prin limbaj si atitudine sunt din start orientati spre extrema dreapta si prezinta un pericol real la adresa democratiei . In fine , tradatori de joasa speta ies din ce in ce mai des pe la televiziuni si in presa cu mesaje conflictuale al caror final va fi ceea ce Monica Macovei a anuntat deja inaitea venirii in tara a lui Gordon , "Razboi Civil " . Romani, in contextul in care indivizi iresonsabili incing spiritele acuzind amestecul rusilor dar acceptind amestecul UE si al Americii in problemele interne ale Romaniei , razboiul civil va deveni o realitate si la declansarea acestuia vor contribui atit vestul cit si estul .

    la Stire: Ungureanu, atac la Antonescu: Habar n-are ce inseamna politica externa
    Liderul Initiativei Civice de Centru-Dreapta (ICCD), Mihai Razvan Ungureanu, a afirmat ca presedintele interimar, Crin Antonescu, este "complet neprezidentiabil", intrucat "habar n-are ce inseamna politica externa si relatiile internationale" si nu dorest...
0 comentarii