Intrari recente

  • Mac mac mac!

    Tra la la la la Clujul e a mea! Dragi tovarasi si preteni din Cluj si toata tara! Guvernul USL a tarat tara in prapastie! Printr-o administrare incompetenta si hoteasca a banului public, sifonand fondurile europene, acest guvern a “construit” stadioane in panta, parcuri in paduri, telegondole f...

    la Stire: Vorbe de campanie (Opinii)
    Suntem in plina campanie electorala pentru alegerile locale si este normal sa fim bombardati cu tot felul de declaratii ale oamenilor politici. Fie de la noua Putere, fie de la noua Opozitie. Ca multe dintre acestea vor fi simple declaratii, vorbe de camp...
  • Mac mac mac!

    Tra-la-la-la-la-la! Hai lelita-n poienita Sa dai la premier gurita! Liliana, adu blana! ….Na, visam! Unde sunt eu acum? A, nu mai sunt prim ministru? Dar ce caut eu aici? A, sunt presedintele PDL? Si mi-a trasat Sefu’ (saru-mana, Sefu’! sa traiti, Sefu’!) sarcina sa conving poporul ca PDL a f...

    la Stire: Boc: Reintregirea salariilor nu e un miracol, e meritul PDL
    Presedintele Partidului Democrat Liberal, Emil Boc, a declarat luni, intr-o conferinta de presa, ca USL nu ar trebui sa-si aroge merite pe care nu le are, precum reintregirea salariilor sau proiecte incepute de guvernele PDL. "As vrea ca lucrurile sa f...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Mac mac mac ! Mac mac mac!

    Ce sa fac? M-au anuntat de la SRI ca la ultimul sondaj la Cluj sunt pe ultimul loc! N-am nicio sansa sa ajung primar! Ia sa incerc si varianta B! Dragi tovarasi! Mac mac mac! USL va castiga alegerile si va detine puterea pana in 2020! Idealurile stangii democrate imbinate armonios cu conceptele...

    la Stire: E corect ca USL primeste dezertorii de la Putere? - Sondaj Ziare.com
    Mai multi reprezentanti de varf ai PDL au trecut in ultima vreme in tabara USL, in special in cea liberala, spre stupoarea democrat-liberarilor si nemultumirea profunda a vechilor militanti PNL. Vi se pare corect ca partidul care era varful de lance in...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Nu trage, dom'Semaka!

    Sunt eu, Boc Emil, singurul Boc ORIGINAL!

    la Stire: Boc: Frunzaverde a tradat. USL se comporta las pentru un pumn de voturi
    Presedintele PDL Emil Boc a sustinut miercuri o declaratie de presa dupa demisia lui Sorin Frunzaverde din PDL. El l-a acuzat pe fostul sau coleg ca a tradat crezurile partidului, dar a acuzat si USL ca a acceptat un tradator in randurile ei, uitand de "R...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Frunzaverde a tradat doua crezuri!

    Primul crez pe care l-a tradat e inscris in imnul PDL! Vantu bate, apa trece, pietrele raman E si grea, e si nasoala viata de roman! Domnu’ Base sa traiasca vesnic ca stapan! Tra la la la la la la la la! Prrrr ciaca prrrr ciaca! Al doilea crez: Frunzaverde a tradat un cantec popular! Casa...

    la Stire: Boc: Frunzaverde a tradat. USL se comporta las pentru un pumn de voturi
    Presedintele PDL Emil Boc a sustinut miercuri o declaratie de presa dupa demisia lui Sorin Frunzaverde din PDL. El l-a acuzat pe fostul sau coleg ca a tradat crezurile partidului, dar a acuzat si USL ca a acceptat un tradator in randurile ei, uitand de "R...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Mac mac mac !!!

    Unde e lopatica mea? Unde e costumasul meu de premier? Unde e ceainicul ? Unde sunt televiziunile ? Trebuie sa plec urgent la deszapeziri! Doar Igas a anuntat troiene ca in 1954! Nu stiu de unde a aflat, cred ca i-a spus Aliodor Manolea, consilierul parapsihologic al lui Sefu’ (Saru-mana, Sefu’,...

    la Stire: Frica lui Emil Boc (Opinii)
    S-a instalat in Palatul Victoria ca o solutie disperata, scoasa din joben de Traian Basescu dupa retragerea neasteptata a lui Teodor Stolojan si apropiatii sai sustin ca nu a fost deloc incantat sa lase primaria Clujului pentru complicata masinarie guvern...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Mac...mac...mac...

    Am primit ultimele sondaje de opinie pe care le-a facut SRI…PDL are numai 8%...Ce facem? I-am dat disperat telefon lui Sefu’ (sa traiti, Sefu’! Saru-mana, Sefu’!) si i-am spus… La care Sefu’mi-a spus: stiam, ba piticule! Asa va trebuie! Daca n-ati stiut sa explicati poporului ca saracia si austerit...

    la Stire: PDL, to be or not to be (Opinii)
    PDL se afla acum in fata unei decizii de supravietuire politica. Dupa evenimentele furtunoase de la inceputul acestui an, partidul pare intrat intr-un picaj accentuat (de la 20% in decembrie, la 15% in ianuarie), iar liderii sai au inceput sa se canibaliz...
  • Mac mac mac!

    Sefu’ mi-a ordonat (Sa traiti, Sefu! Saru-mana, Sefu! Sa va fac pantofii, Sefu?) sa curat zapada din fata de la Cotroceni. Am executat ordinul intocmai si pe loc, asa cum am invatat in armata, la Securitate! Dupa aceea Sefu (Sa traiti, Sefu!) s-a uitat lung la mine si a spus: ba piticule, ia un eli...

    la Stire: Boc: Vine gerul, ramane furtuna economica - vezi masurile de lupta cu vremea
    Premierul Emil Boc a declarat sambata, dupa intalnirea cu membrii comandamentului MAI, ca a luat o serie de masuri pentru lupta cu vremea grea, de la salvarea oamenilor fara adapost la filtre pentru vitezomani si asigurarea asigurari cu electricitate si g...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Mac mac mac!

    Nu-nteleg ce mi-a trebuit mie sa fiu prim-ministru! Cand a venit Sefu (Saru-mana, Sefu! Sa traiti, Sefu!) la mine sa-mi spuna, ba piticule, te fac premier, ca vad ca esti baiat ascultator, ai experienta de la UTC si, mai ales, ai facut armata la Securitatea noastra draga! Ce zici, ba juma’de om? E...

    la Stire: Romania inghetata: Autoritatile nu tin pasul cu vremea - vezi situatia drumurilor
    Iarna continua sa faca probleme in toata tara. Dupa viscolul din ultimele zile, gerul pune stapanire pe intreaga tara. Zeci de drumuri raman, in continuare, blocate de nameti, mii de oameni sunt izolati in adaposturi si mai multe scoli au fost si vineri i...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Mac, mac, mac! Demisia?

    La cererile viermilor, ciumpalacilor, mahalalei inepte si opozitiei, spun numai atat: Nu raspund decat in fata Marii Adunari Monocamerale! (si in fata lui Sefu! Sa traiti, Sefu! Saru-mana, Sefu!) Traiasca domnul Basescu! Traiasca PDL! Traiasca Marea Adunare Monocamerala Monopartita! Jos cu opo...

    la Stire: Demisia lui Emil Boc - necesara, dar improbabila (Opinii)
    Emil Boc nu a fost niciodata carisma pe doua picioare. Niciodata nu a putut depasi imaginea de activist disciplinat si lemnos, de angvergura medie, propulsat mai degraba de obedienta de care a dat dovada decat de alte calitati remarcabile. Dar parca nicio...