Eram sub dus si m-a sunat Sefu…Eu tocmai fredonam Miu-miu-miu-miu-miu-miu! Pusi, pusi, pusi, UDMR! Toata ziua i-am facut declaratii de iubire lui Morko Belo…

  • Am scapat sapunul, m-am ciocnit cu capul de chiuveta…noroc ca am o minte brici, adapostita intr-un craniu de taur…chiuveta s-a spart… -Boc, zice Sefu, suparat. -Sa traiti, sarumana Sefu!, zic eu. -Ia dai un telefon lui Crinache asta, incearca sa-i fluturi ceva pe la nas, cere-i sa vina la intrunirea de luni a Coalitiei de guvernare! -Stiti ca am mai incercat sa-l tentez cu cate vreo sinecura pentru PNL, vreo deconcentrata, a refuzat hotarat…Ce sa-i ofer? -Ofera-i stenogramele dupa telefoanele lui Ponta! Avem nevoie numaidecat de un tap ispasitor!, zice Sefu. Iar daca pune botu’ si vine la intalnire, declaram public ca ducem tratative cu PNL pentru adoptarea lor la guvernare…Poate sa dezminta Crin de 10 ori dupa aia…ii bag stramba intre el si Ponta… -Eu incerc, Sefu, sa traiti, dar daca nu pune botul? -Fa o declaratie ca ai avut tratative secrete cu el, dar ca a cerut prea multe…te duci si la B1, dai stirea si la hotnews, sa scrie niste articole hot Tapalaba, Pora, Mihaies, Cartarescu…sa scoata un numar special din revista 22, sa fie distribuit gratis… -Sa traiti, Sefu, sarumana! Si m-am dus sa telefonez…Dar Crin mi-a inchis telefonul in nas cand i-am propus…Trebuie sa-i spun lui Sefu’, dar nu prea ma indemn, mi-e teama ca iar ma palmuieste…

    la Stire: Antonescu: M-a sunat Boc personal sa ma invite la sedinta Coalitiei
    Crin Antonescu, liderul PNL, a declarat vineri seara ca a fost sunat de premierul Emil Boc pentru ca liberalii sa participe la sedinta de Coalitie, insa spune ca a refuzat. Liderul liberal a explicat ca PNL nu va participa la sedinta, deoarece nu face ...
0 comentarii