Mamelor din tara-ntreaga, eu va dau un singur sfat, nu lasati copii pe strada, din cauza lui Buget!

  • Ce-mi place mie sa dau ORDONANTE! Adica ORDON, toti romanii veti face cum va spun eu! Ce deosebire fata de Babes Bolyai…Cand am indraznit sa-mi exprim o parere personala in cadrul Catedrei, proful Marga s–a uitat curios la mine, mi-a spus ca sunt cel putin neinformat (daca nu mai rau, a adaugat el cu voce joasa) si m-a exilat intr-un fost sopron de lemne, sa predau acolo… Acuma, ORDINELE mele sunt obligatorii si pentru Marga! Pacat ca Marga nu are copii mici…dar poate are nepoti !!! Las’ca gasesc eu si alte cai sa-l faultez, in afara de Legea Educatiei a lui Funerica… Domnul Presedinte mi-a poruncit sa dau o ordonanta care sa reduca natalitatea…nu stiu de ce uraste atat de mult pe romani, mai ales pe bebelusi, pe copii, pe tineri, pe maturi si pe pensionari…ii iubeste doar daca umplu cimitirele… Am anuntat cu fermitate noua ORDONANTA, a explodat presa dusmanoasa, dar a sarit in sus si Bela! Nu pot sa-l supar pe dragutul de Bela! Pusi, pusi, UDMR! Am dat o noua varianta si au sarit in sus femeile astea din PDL! Ce cauta femeile in politica? Politica e numai pentru barbati responsabili si demni, ca mine! Am dat alta varianta - au sarit carpele alea de la UNPR! Am mai scos o varianta, a sarit in sus Pambuccian! Pana la urma, a obosit si dl.Presedinte si a spus: da-le, ba, ce vor…Lasa, ca am eu ac de cojocul lor…le bag niste legi sa-i infometez si sa moara pe capete…am sa interzic laptele praf…dar trebuie sa bagi Legea pe sest, cand nu sunt atenti…

    la Stire: Opinii: Decizie corecta, comunicare dezastruoasa
    Ordonanta adoptata de Guvern in privinta concediului parental are probabil cea mai corecta forma din cele posibile: in cazul copiilor nascuti deja nu se schimba nimic, iar viitorii parinti vor avea de ales intre doua pachete. Fie aleg concediul de 1 an...
0 comentarii