Am fost la PROtv sa dau interviu…Am fost inainte la psihologul Guvernului, un tip de la SRI cu care am fost camarad cand am facut armata…la Securitate…

  • El m-a invatat ce sa fac…am facut un antrenament cu autosugestie… Sunt doua lucruri foarte importante pe care trebuie sa le comunic tarii…”EU am salvat Romania de colaps!” si “Nimeni nu-mi da mie ordine, nici macar Basescu!”…Trebuie sa le repet pana intra in mintea cetatenilor… Iata-ma la interviu… Reporterul: cum ati actionat pentru a scoate Romania din colaps? …Aoleu!...pentru intrebari din astea nu m-a pregatit doctorul!... Hai sa ma concentrez…in primul rand, lozinca: -”EU am salvat Romania de colaps!” -EU am salvat 300.000 imemeuri introducand taxa forfetara! -EU am stimulat firmele private prin noi taxe si impozite! Si prin inghetarea arieratelor! -EU am marit venitul bugetarilor cu minus 25-40%! -EU am marit pensiile cu minus 5,5%! -EU am stimulat sectorul privat cu forta de munca a bugetarilor concediati! -EU am taiat panglica la cate 10-20 km de autostrada proiectati si inceputi de pe vremea lui Tariceanu! -EU am facut un imprumut de 20 miliarde euro de la FMI! (Dar cu banii nu stiu ce s-a intamplat…chiar, ce s-o fi intamplat cu ei? Sa-l intreb pe Sefu…) -EU am reusit sa reduc realizarea de proiecte cu finantare europeana! -EU am reusit sa stimulez natalitatea prin noile masuri privind concediul de nastere! -Si am mai luat multe alte masuri de stimulare a economiei! Pe care n-am timp si nici chef sa le spun aici!... Reporterul intreaba: si masurile astea le-ati luat singur, fara dl.Basescu?… Eu: ”Mie nu-mi da NIMENI ordine!…Nici macar Basescu!...” Dar dupa aceea mi-am dat seama ca poate se uita si Seful la emisiune, m-am ingrozit, mi s-a facut rau si am lesinat…

    la Stire: Boc: Basescu nu imi da ordine. Nu mi-am scris niciodata demisia
    Premierul Emil Boc a dat duminica detalii despre relatia sa cu presedintele Traian Basescu, subliniind ca seful statului nu ii comanda ce masuri sa ia. Boc a abordat, la ProTv, speculatiile privind relatia de subordonare fata de presedintele Traian Bas...
0 comentarii