Ce bine m-am distrat de anul nou!

  • Dansam cu foc cu o doamna careia-i cazuse breteaua: Ciucur verde de mătasă, Trop, trop, trop! Lasă-ne găzdoaie-n casă Trop, trop, trop! O în tindă, o în casă, C-afară ploaie de varsă Şi ne-o bătut vânturile De pe toate dâmburile De nu crezi, hai şi ne vezi, Că de frig ne-am făcut verzi… Trop, trop, trop! Si in momentul ala, precis, intra dl.Presedinte cu doamna Presedinta! Eram angajat pe jumatate in pirueta de la al treilea trop, dar n-am mai terminat-o…Am cazut lat, la picioarele doamnei Udrea… -Boc, de ce esti asa de verde?, m-a intrebat dl.Basescu -De frig, sa traiti, sarumana, domnule Presedinte! Ordonati! Sarumana, doamna Lenutza! -Ce frig, ba, ca esti transpirat tot! Tu te distrezi, iar poporul protesteaza! Poporul sufera ca preturile sunt prea mici, ca sunt prea putine impozite! Tu ce faci? -Sa traiti, am aranjat cu toate scumpirile si noile impozite! Mai dau afara in 2011 inca 300.000 de bugetari! Fac un imprumut nou la FMI, cum ati ordonat! E bine, Sefu, sa traiti? -E bine, ba…dar vezi si tu, nu te urca la balcon…poate ca-ti vine ideea sa sari in cap, ca Sobaru… -Eu, Sefu? Nuuu! Eu, daca as fi cazut din balconul parlamentului in cap, ma ridicam, ma scuturam de praf si guvernam in continuare in mod stralucit, cum ati ordonat!... -Bine, ba, continuati! Eu ma retrag ca am de discutat ceva intim cu Lenutza! Vezi ca lasam incaltarile afara! Sa vina Oprea sa le lustruiasca luna! Maine dimineata vreau sa ma rad oglindindu-ma in pantofi!

    la Stire: Cum s-au distrat Boc si Basescu de Revelion (Galerie foto)
    Premierul Emil Boc si presedintele Traian Basescu au petrecut impreuna Revelionul, la Predeal, iar cateva imagini care arata cum s-au distrat cei doi oficiali au aparut in presa clujeana. CityNews.ro a publicat, vineri, cateva fotografii de la petrecer...
0 comentarii