Macmacmac! macmacmac! macmacmac!

  • La intalnirea de 10 ani de la absolvirea ca sublocotenent de securitate am facut un chef mare, la o cabana secreta…Si a fost si un fel de simpozion, cu tema: Securitatea trebuie sa sprijine partidul ei, care este PD, fost FSN…Ne-am inscris toti in PD, fost FSN… Si a venit si dl.Basescu, era pe atunci Primarul capitalei…a tinut un discurs tematic despre castigarea populatiei rurale pentru vot, am avut si eu un spici, cum m-au invatat la UTC, am macait un sfert de ora fara sa spun mai nimic… Si dl.Basescu m-a intrebat, cine esti tu, ba piticule? Iar eu i-am raspuns, Sa traiti, sunt sublocotent de securitate Boc Emil, dar am fost si activist UTC! Si el mi-a zis, bine, sublocotentent, eu sunt maior de secu, pe loc repaos! Vad ca dai din gura fara sa spui nimic, esti bun de prim ministru, cand am securitatea ma va alege Presedinte! Dar sa nu iesi din cuvantul meu! Sa traiti, am inteles! i-am raspuns. Servesc patria si securitatea, dar in primul rand pe dumneavoastra! Si s-a dezvoltat pe loc alchimia! Mi-a zis, ia lustruieste-mi pantofii! M-am aplecat si i-am lustruit pantofii cu batista! Si el a fost foarte multumit! Ba chiar mi-a dat una peste cap, sa ma simt bine, si a zis: ai trecut examenul! Chiar o sa te fac premier! Macmacmac! macmacmac! macmacmac!

    la Stire: Emil Boc povesteste cand s-a "pecetluit alchimia" cu Traian Basescu
    Premierul Emil Boc a povestit ca primul contact adevarat dintre el si presedintele Traian Basescu a fost la alegerile din Partidul Democrat, din 2001, atunci cand s-a "pecetluit si alchimia" dintre ei. "Ca si ministru al Transporturilor l-am intalnit (...
0 comentarii