Intrari recente

  • GHEORGHE IALOMITIANU

    Cind a ajuns Ialomitianu ministru de finante brasovenii s-au amuzat. Au crezut ca la Bucuresti unii sint pusi pe sotii. Da' cind s-au lamurit ca betivanu' fruntas al PDL Brasov a ajuns in guvern au bagat de seama ca treaba-i groasa rau. Un drojdier de cartier a ajuns ministru de finante si mai are s...

    la Stire: Sondaj Ziare.com: Cine e cel mai bun ministru de Finante din ultimii 10 ani?
    Economia e motorul care face o tara sa mearga, iar oamenii pusi sa administreze acest portofoliu poarta o responsabilitate uriasa pe umeri. Avand in vedere situatia financiara a tarii in prezent, este timpul sa privim putin in urma pentru a vedea si ci...
  • da' halatu'

    Da' spaga! Cit e spaga? O pastrat Chiliman spaga?

    la Stire: Chiliman a riscat un scandal diplomatic cu Franta de dragul unui bar
    Primarul sectorului 1 Andrei Chiliman a riscat un scandal diplomatic, dupa ce a insistat sa autorizeze extinderea unui bar aflat exact langa ambasada Frantei. Chiliman a autorizat extinerea barului cu program non-stop anul trecut, desi cladirea ambasad...
  • Protectia Mediului, primaria si bilciul

    Protectia Mediului nu a primit sesizari ci numai "atentii". Cit despre ipochimenii de la primarie se poate spune sigur ca au luat spaga.

    la Stire: Harmalaie la un spital din Galati
    Personalul medical si pacientii unui spital din Galati sunt terorizati de muzica asurzitoare a unui parc de distractii instalat in vecinatate. In Spitalul Clinic de Urgenta din Galati rasuna, pana la miez de noapte, zgomotul amestecului de muzici din p...
  • Hooligans

    Cum au fost "educati" huliganii in Anglia.... Dupa finala CCE de la Bruxelles din 1985, cind in timpulmeciului Liverpool-Juventus Torino au murit 39 de oameni in urma bataii generale pe care au provocato suporterii englezi, guvernul englez a decis sa se implice si sa elimine violenta de pe stadi...

    la Stire: Opinii: Suporter intr-un stat politienesc
    Imaginile vazute de o lume intreaga joi seara, cand un grup de aproximativ 400 de oameni este evacuat din tribune in acompaniamentul bastoanelor de cauciuc, a bocancilor si a nelipsitelor "capace" aplicate de bravii aparatori ai legii, intregesc imaginea ...