Vezi comentariul la care s-a raspuns

Ba stim tovarase de la cooperativa

  • Ca l-am citit cu totii pe tovarasu ruda cu Ilici, Putin care urmeaza indrumarile unui alt invatat cei drept evreias numit Marx, cu totii l-au documentat pe tovarasul Ponta al tau sa-si dea cu mucii-n fasole si sa le aduca aminte needucatilor de-afara ca statul la coada sa votezi e democratia pe care tovarasul sef Emy(se rupe de voi)din 1960 o tot pomeneste de zor cu demnitatea de adevarat luptator al comunistilor liberi. Traiasca!Ura Ura Ura! Deci tu si cu gloabele care comentati democratia si libertatea trebuie mai intii s-o traiesti nu s-o citesti, si-apoi pe urma arunca-ti proteza aici in comentarii gratuite mai flacau. Tu crezi ca daca arunci venin si pui in scris ce-ti graieste crierul coclit inseamna ca esti vreun ginditor? Ia gindestete la ce spui si explicane noua care ne culcam cu bani munciti si o societate de consum, drepturi depline omenesti, satisfacuti de copiii nostri care dupa terminarea unor facultati nu trebuie sa plece in alta tara pentru munca, deci au un viitor, si ne sculam gata de o alta zi superba macar aici in Los Angeles unde e soare si sunt 80 de grade care te inbie la libertate si gindire profunda. Si compara tu asta cu ce ai tu, un nimic(macar din ce reiese cind graiest) suparat pe viata si tot ce se numeste democratie, care comenteaza invers cu normalul, e sustinator al ideologiei de milog, nu are puteri de sine care sa-l sustina si asteapta statul sa-l indrume, deci cum poti tu sa acuzi majoritatea celor de afara ca nu stiu nimic de libertate cind in minutul in care au plecat din Romales au respirat aerul liber si creierul a luat aminte fara dorinta sa se intorca in cocina cu restul rumegatorilor? Hah? Peace si mai maseaza pielea pe cap sa-ti intre neuronii la loc ca se plimba debusolati in neant.

    la Stire: Romanii din Europa reactioneaza: Vot prin corespondenta sau cerem dizolvarea Parlamentului
    Respingerea in Camera Deputatilor a votului prin corespondenta nu a ramas fara ecou printre romanii din Europa, care spun ca, daca nu se va gasi o solutie, vor cere presedintelui ales Klaus Iohannis dizolvarea Parlamentului. "Suntem profund ingrijorati...
0 comentarii