Ce mai zice poporul despre aceasta vizita intr-un club de fite

  • Socrul lui Ponta cel mare (după Muma lui Ştefan cel Mare) Într-un club de fiţe, tocmai în Dubai, Unde merge lumea plină de parai, Premierul nostru şi a lui domniţă Incognito intră, însoţiţi de Ghiţă, Hotărâţi să uite ce ruşine mare Au trăit în ţară luni, după votare. Din ochii domniţei, lacrimile grele Şiroiesc şi-s gata fardul să i-l spele, Nu-i dă pace gândul că-n această toamnă I s-a dus norocul de-a fi prima doamnă, Însă premierul, în timp ce dansează, O priveşte galeş şi-o îmbărbătează. Orologiul bate în alt fus orar, Oare cine sună pe un celular? - Eu sunt, Viorele, socrul tău smerit, Vezi că paparazzi v-au descoperit! Nu putea zgârcitul de Sebastian Să te împrumute, să-ţi iei un turban? Dacă şi-a mea fată ar fi purtat burkă, Voi cu paparazzi nu aveaţi de furcă. Că vă trag în poză, de-asta mi-a fost frică Şi-o să afle presa, dragă ginerică, La Realitatea, omul lui Cosmin Deja te bârfeşte de un ceas. Amin! - Ce spui, tată socru, ce tot bălmăjeşti Şi mă iei cu chestii cam... bisericeşti, Ori baţi apropouri că eu, otrodox, Stau cu arabeţii la un matrafox? Ne-au făcut o poză? Ei, şi? Care-i baiul? Eu, ca tot românul, vizitez Dubaiul, Sunt într-o vacanţă binemeritată... Tânăra domniţă intervine: - Tată, Chiar că poza asta nu-i decât un fleac Pe lângă necazul... Dar, mai bine, tac... - Bine, fata tatii, taci şi te distrează, Victoraş al nostru sigur candidează Şi a doua oară, peste vreo cinci ani, Însă fiţi, copilă, mai atenţi la bani, Cheltuiţi, pe-acolo, mai cu chibzuinţă, Căci banii lui Ghiţă sunt de trebuinţă! Tre` să-nchid acuma, nu mai am minute… Vă aştept acasă! Domnul să v-ajute!

    la Stire: Noi detalii si fotografii din concediul lui Victor Ponta
    Noi detalii privind concediul lui Victor Ponta, subiectul ultimelor zile, ies la iveala. In plus, alte doua fotografii cu premierul au fost facute publice. Se pare ca premierul Romaniei a urmarit ultima cursa a sezonului 2014 din Formula 1, care a avut...
0 comentarii