Intrari recente

  • Atac la podium !

    Prin victoria de la Cluj Napoca ,impotriva CFR , militia ataca podiumul !

    la Stire: Rezultatele inregistrate in Liga 1
    Iata, mai jos, rezultatele inregistrate in partidele programate sambata in etapa cu numarul 25 a Ligii 1. rezultate Pandurii - Petrolul 1-3 (Nicoara '49/ Hamza '39, Bokila 45+2 si '58) CFR Cluj - Dinamo 0-1 (Danciulescu '63) Pana acum, in acea...
  • Clasa politica...

    ...este formata in majoritatea ei din oameni pusi pe capatuiala sau incompetenti , pentru care interesul national este o expresie goala de continut. Urmare acestei stari de fapt, in ultimii 23 de ani in Romania s-au remarcat doar 2 oameni politici,prin proiectele lor reusite : Raed Arafat si Claus...

    la Stire: Exilul romanilor in strainatate - De ce? (Opinii)
    Romanii pleaca pe capete din tara, care unde si cum poate, "dupa posibilitati", cum zicea Victor Balosu, in Morometii. Cele mai populare destinatii sunt Italia, Spania si Franta, poate si din cauza limbii asemanatoare si usor de digerat. Romania devine...
  • Saracul Boc !

    Vorbeste ce nu stie si nu stie ce vorbeste . Penibil !

    la Stire: Opinii: Romania, mandria Europei
    Emil Boc confunda falimentul cu reforma si manipuleaza realitatea dupa cum ii striga interesele momentului. Pentru a-si salva imaginea catastrofala, pentru a cosmetiza durerea, mizeria, saracia, falimentul si haosul din tara si pentru a elibera frustraril...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ura ti-a intunecat mintea !

    Cum poti face asemenea afirmatie tembela ?

    la Stire: Paunescu: Ma simt destul de rau, dar sper ca nu e definitiva sentinta
    Dupa ce Adrian Paunescu a scris intr-un editorial ca starea sa de sanatate nu este foarte buna, acum presa anunta ca poetul este suspect de ciroza sau cancer la ficat. Paunescu a confirmat ca se simte rau, insa spera ca starea sa se va imbunatati. "...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Turism ?

    Romanii vreau sa se imbogateasca peste noapte,motiv pentru care practica preturi exagerat de mari,la o calitate execrabila a serviciilor . Mai mult personalul unitatilor turistice nu se lasa pana nu tepuieste turistul. Romania nu va avea niciodata un turism competitiv !

    la Stire: O lectie aspra pentru turismul romanesc
    Turismul romanesc a primit o grea si bine meritata lovitura de Pasti. Romanii au evitat statiunile romanesti, preferand Bulgaria vecina. Cifrele spun totul despre invingatorul competitiei turistice la inceputul acestui an dificil. Pe Valea Prahovei au ...
  • Cotonogar !

    Ce cauta un cotonogar ca Viorel Moldovan in randul antrenorilor ?

    la Stire: Fanii Brasovului i-au cerut demisia lui Viorel Moldovan
    Suporterii formatiei FC Brasov au cerut demisia antrenorului Viorel Moldovan, dupa ce stegarii au pierdut pe teren propriu cu International Curtea de Arges, scor 1-2. Fostul international a declarat, la finalul partidei, ca este principalul vinovat pen...
  • Fara justitie ?

    Dupa conceptia lui Videanu nu ne mai trebuie justitie (si asa e politizata si mafiotizata ),sa recurgem fie la votul popular ,fie la detergentul BOC,care a albit-o si spalat-o pe DANA. Halal clasa politica !

    la Stire: Videanu: Poporul sa o judece pe Musca
    Vicele PD-L, fostul primar Adriean Videanu, sustine ca numai electoratul poate sa o judece pe Mona Musca si moralitatea revenirii ei in politica. Adriean Videanu considera ca, indiferent de argumentele care sustin sau contesta revenirea Monei Musca, al...
  • Boc -premier ?

    Sa fereasca Dumnezeu tara de un asemenea premier ! Asta nu e bun nici de portar la guvern !

    la Stire: Traian Basescu, detronat?
    O ipoteza care a starnit multe zambete a fost lasata sa "transpire" in piata zilele trecute. "Pe surse", cica PD-L l-a trimis la incalzire pe Theodor Stolojan pentru ca acesta - nici mai mult, nici mai putin - sa-i ia locul lui Traian Basescu. Si nu la...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Spalata !

    Detergentul BOC a spalat-o si albit-o pe DANA,astfel incat se va alatura altor securisti si informatori din Parlament. Rusine !!!

    la Stire: Mona Musca accepta oferta lui Pinalti: Va candida la PD-L Neamt (AUDIO)
    Mona Musca a acceptat oferta PD-L Neamt, facuta acum mai bine de o luna, de a candida la alegerile parlamentare din toamna. Presedintele PD-L Neamt, Gheorghe Stefan, a declarat, miercuri, ca a discutat cu Mona Musca despre candidatura ei si ca este buc...
  • Eroare !

    Basescu nu va demisiona.Pentru a creste in sondaje si intentii de vot, este suficient sa infiereze coruptia din toate partidele,cu exceptia PD-L; sa atribuie epitete contestatarilor (mincinos, corupt hot, tonomat ,mogul, etc, intrucat imaginatia sa este nelimitata). Asa va creste in sondaje la peste...

    la Stire: Demisia lui Basescu, un nou scenariu copt la Cotroceni
    Se aude pe la noi prin targ ca presedintele Traian Basescu ar vrea sa-si dea demisia in perioada ce urmeaza din cauza scorului prost pe care PD-L l-ar obtine si din cauza ingrijorarii ca pana anul viitor popularitatea sa nu ar mai fi atat de ridicata. ...