Intrari recente

  • Pe loc repaus!

    La gestul ofiterului sunt de comentat doua aspecte:1.daca gestul facut de a protesta in uniforma militara in Piata Universitatii este exclusiv a lui, inseamna ca are o problema de comportament(psihica).Aici vina o poarta M.Ap.N.care din ce se vede este deficitara in selectia cadrelor si cadrele de s...

    la Stire: Conducerea Statului Major, consternata de activitatile locotenentului protestatar
    Conducerea Statului Major General se declara "consternata" de activitatile si "solutiile pentru administrarea tarii" ale locotenentului-protestatar Gheorghe Alexandru, intr-un comunicat MAPN remis redactiei Ziare.com. "Locotenentul Gheorghe Alexandru a...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • @dumitropol

    Nu sunt detinatorul adevarului absolut,dar cred ca cine face parte din planul de "debarcare" a administratiei Basescu este obligat sa "informeze"(dezinformeze) masele asupra "nenorocirilor" comise de regim.Cine transmite live acum?.Logic nu?!.Sa vedeti la noapte....la maestrul Ciutacu.

    la Stire: Zeci de persoane la Universitate, in a 15-a zi de protest
    Circa treizeci de persoane s-au strans si vineri seara in Piata Universitatii din Capitala pentru a cere demisia Guvernului Boc si a presedintelui Traian Basescu. Manifestantii poarta pancarte, agita steaguri si striga lozinci impotriva Puterii. Singur...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Scenariul continua!

    ". Protestele au beneficiat de un oarecare sprijin din partea unor organizaţii media internaţionale (Associa¬ted Press şi Reuters) care au scris despre “proteste împotriva măsurilor de austeritate la care participă mii de persoane”, dar până acum nu există vreo declaraţie dură a oficialilor eu¬ro¬pe...

    la Stire: Reuters: Boc ii scoate pe romani in strada in iarna austeritatii si "ceasul ticaie" pana la alegeri
    Protestele indreptate catre presedintele Traian Basescu si premierul Emil Boc nu au fost intrerupte nici macar de viscolul si gerul din ultimele doua zile, scrie presa straina. Protestele au inceput in urma cu doua saptamani, din cauza discutiilor refe...
  • Nici macar pilot nu este!

    auziti ineptie la acest om" ....schimbarea Guvernului cu unul de tehnocrati nu poate fi facuta din strada, ci la cererea societatii civile si cu voturile oamenilor".Care societate civila, aia pe care vreti s-o cumparati pe banii nostri. Si sa vedem cu cine mai vrea PSD via USL sa ajunga la guvernare...

    la Stire: Ponta: Principalul partid de opozitie dupa alegeri nu va fi PDL, ci partidul lui Dan Diaconescu
    Victor Ponta, liderul Partidului Social-Democrat, a declarat vineri ca, dupa cum arata sondajele, principalul partid de Opozitie dupa alegeri nu va fi PDL, ci partidul lui Dan Diaconescu, PPDD. Victor Ponta a declarat ca liderii democrat-liberali ar pu...
  • Pentru ca,

    oamenii responsabili au avut incredere in masurile luate de guvern si ca fata de anii anteriori romanul nu mai poate fii manipulat de maistrul de ceremonii Ion Ilici Iliescu si acolitii sai.Pentru a intelege ce se intampla intradevar in Romania cititi:http://www.ziaristionline.ro/2012/01/17/prima-an...

    la Stire: De ce nu au iesit romanii in numar mare la proteste - sondaj
    Masurile de austeritate erau necesare si niciun politician roman nu mai este demn de incredere. Acestea sunt principalele motive pentru care spun ca nu au iesit la protestele de strada participantii la un sondaj realizat de Ziare.com. Sondajul a avut l...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Apropos,

    daca veti vedea asemenea stire spusa sau discutata pe televiziunile mogulilor "penali",Antena 3 si IRealitatea,arunc televizorul pe fereastra.

    la Stire: Mihai Tanasescu: Romania nu va intra in recesiune
    Reprezentantul Romaniei la Fondul Monetar International, Mihai Tanasescu, a spus ca Romania nu va intra in recesiune economica in anul 2012 si ca accesarea fondurilor europene e cea de care va depinde ce crestere economica vom avea. "Romania nu va avea...
  • Foarte interesant!

    Sigur,asta sunt si cauzele pentru care opozitia,in toata splendoarea ei,doreste anarhie si destabilizarea economiei,ajutata si de ceva "forte" din afara.Daca cele spuse de d-l Tanasescu se adeveresc,opozita in frunte cu cel mai iubit conducator Ion Ilici Iliescu,va avea o mare problema.

    la Stire: Mihai Tanasescu: Romania nu va intra in recesiune
    Reprezentantul Romaniei la Fondul Monetar International, Mihai Tanasescu, a spus ca Romania nu va intra in recesiune economica in anul 2012 si ca accesarea fondurilor europene e cea de care va depinde ce crestere economica vom avea. "Romania nu va avea...
  • Inca nu s-a inventat lopata pentru Ponta si Antonescu!

    Boc cel putin este nascut la tara,in Ardeal,invatat cu munca.Pentru el nu este o rusine sa puna mana pe o lopata,dar ce te faci cu "fatalaii",baieti de bani gata sau cei care se trzesc,cand de obicei oameni normali obisnuiti cu munca servesc masa de pranz?!!.

    la Stire: StabiloBocu' (Opinii)
    L-ati vazut. A stat pavaza impotriva nametilor si s-a jucat cu lopata prin zapada. E prim-ministrul Romaniei. Omul zapezilor si spaima viscolului. De cand Traian Basescu s-a spalat pe maini de toate si de toti, de frica milioanelor de romani nemultumit...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Asa d-le Prim-ministru!

    Boc cel putin este nascut la tara,in Ardeal,invatat cu munca.Pentru el nu este o rusine sa puna mana pe o lopata,dar ce te faci cu "fatalaii",baieti de bani gata sau cei care se trzesc,cand de obicei oameni normali obisnuiti cu munca servesc masa de pranz?!!.

    la Stire: Daca Emil Boc nu dadea la lopata (Opinii)
    Exista politicieni carora le sade bine in ipostaze neprotocolare, de om obisnuit. De cele mai multe ori in spate sunt campanii de imagine bine regizate, dar daca actorul e bun, ele macar nu deranjeaza. Traian Basescu reusea performante de-a dreptul remarc...
  • Nu mor caii cand vor cainii!

    un sigur lucru este cert.Presedintele Basescu nu pleaca ca vreti voi si bine face. Mai bine cititi http://www.ziaristionline.ro/2012/01/17/prima-analiza-profesionista-asupra-revoltei-anti-basescu-occupy-romania-revolutia-lichelelor/

    la Stire: Cum a ocupat Basescu Piata Universitatii (Opinii)
    Ascultandu-l pe Traian Basescu - presedintele care NU este dictator - dupa valul de proteste din ultimele 13 zile, in mult asteptata "interventie cu", ai fi putut sa crezi ca vorbele sale zboara paralel cu orice realitate. Incordarea a dat nastere unor...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu