Bravo domnule Presedinte!

  • Cel putin Presedintele a avut curajul sa faca cava in Romania,sa inceapa ceva,curatirea clasei politice si a societati.Sa spuna lucrurilor pe nume.Si astea dor.Decat un presedinte inchis in palatul Cotroceni sau din cand in cand sa taie panglici pe la diferite obiective,mai bine spune si face ce gandeste.Vreti sa stam tot timpul aplecati ca un popor de prosti in fata marilor rechini care din 1990 au capusat statul deci implicit si munca mea sau sa facem ceva ca tara asta sa intre pe un fagas de prosperitate si de buna convietuire sociala si morala.Ce am vazut ieri m-am crucit.A ajuns fosta nomenclatura comunista din armata sa se erijeze in societatea civila.Societate civila in subordinea mogulului Felix care din 2006 nu face altceva decat sa lupte impotriva romanilor si a Romaniei.Un Voiculescu si un Vantu ce au fost aratati cu degetul si acum incearca sa se razbune pe Presedinte si de ce nu, pe noi.O opozitie incompetenta ce sta in spatele unui batran comunist,care juca "pacanele" cu "geniul din Carpati" si care prin toate mijloacele incearca sa ajunga la putere si apoi CE?.Ce vor face cand vin la putere?.Sa schimbam de dragul schimbarii,sau ca asa vor UNI.

    la Stire: Diagnosticele grele ale lui Traian Basescu (Opinii)
    In prima sa referire publica la protestele declansate in urma cu aproape doua saptamani, Traian Basescu s-a dovedit din nou un foarte bun diagnostician. A definit foarte corect compozitia manifestatiilor de strada: Opozitie flamanda de putere si fara s...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii