Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    cu siguranta Alexandru Graur ca doar si el era evreu

    Din Wikipedia: Alexandru Graur (n. 9 iulie 1900, Botoșani - d. 9 iulie 1988) a fost un lingvist, savant român de origine evreiască [1] (Alter Braurer[necesită citare]). Toti si-au schimbat numele......oare de ce?

    la Stire: Sunteti de acord cu modificarea definitiei din DEX a cuvantului "jidan"? - Sondaj Ziare.com
    Zilele trecute, mai precis luni, Academia Romana a primit o scrisoare din partea Centrului pentru Monitorizarea si Combaterea Antisemitismului din Romania semnata de catre directorul acestuia, Maximilian Katz. Documentul respectiv solicita modificarea def...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    adica...

    scoatem noi cuvantul de jidov, *** si ce s-o mai fi folosit...dar copiii nostri n-or sa stie semnificatia cuvantului daca va fi folosit in vreun context......dar as dori ca si evreii sa scoata din conversatia lor cuvantul GOIM pentru orice persoana care nu este evreu. Si chiar sa puna in dex semnifi...

    la Stire: Sunteti de acord cu modificarea definitiei din DEX a cuvantului "jidan"? - Sondaj Ziare.com
    Zilele trecute, mai precis luni, Academia Romana a primit o scrisoare din partea Centrului pentru Monitorizarea si Combaterea Antisemitismului din Romania semnata de catre directorul acestuia, Maximilian Katz. Documentul respectiv solicita modificarea def...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Bre refa articolul!

    Daca acele coji o sa stea 30' la cuptor o sa fie cenusa. Cenusa nu am auzit inca sa mancam. Orice logica pe lumea asta spune ca antioxidantii naturali se cam iau din natura si/sau la o procesare sub 40 de grade. Deci ce mancare faci tu la cuptor distruge orice urma de natural. Nu stiu de unde vin a...

    la Stire: De ce sa nu mai arunci la gunoi cojile de ceapa
    O mare parte a alimentelor cumparate de la magazin ajung in cosul de gunoi, caci majoritatea persoanelor sunt invatate sa cojeasca orice leguma sau fruct. In niciun caz nu trebuie sa fii atat de neglijent cu ceapa, ale carei coji sunt extrem de sanatoase....
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Bineanteles ca nu exista!

    Dar exista dezinformatorii si raspandacii. Astia din urma sunt cei mai importanti pentru ca primii sunt in umbra. Cliseul asta de moarte a fost folosit prin anii '87 in timpul si dupa plecarea lui Pacepa. Cineva trebuia sa moara ca sa fie el plecat. De asta nu se spune. In vremea aia multi ofiteri M...

    la Stire: Crima din Primaverii: Anchetatorii iau in calcul ipoteza unei crime duble
    Dupa ce miercuri medicii legisti anuntau concluziile preliminare ale crimei din cartierul bucurestean Primaverii si precizau ca fosta jurnalista Cristina Verona si-ar fi omorat mama si apoi s-a sinucis, acum cercetarile lasa loc mai multor piste. Anche...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ai uitat!

    Se putea spanzura si de bordura trotuarului din fata blocului sau de pestisorul din acvariu, mai este posibilitatea spanzurarii de snurul de la fierul de calcat atunci cand acesta e in priza...sau mai gasesc astia cu ochi albastrii feluri de sinucidere. Presupun ca au epuizat cartea de Criminalistic...

    la Stire: Crima din Primaverii: Anchetatorii iau in calcul ipoteza unei crime duble
    Dupa ce miercuri medicii legisti anuntau concluziile preliminare ale crimei din cartierul bucurestean Primaverii si precizau ca fosta jurnalista Cristina Verona si-ar fi omorat mama si apoi s-a sinucis, acum cercetarile lasa loc mai multor piste. Anche...
  • O noua emisiune propunem!

    Sa participe la "Spionii au talent". Ce CIA, Mossad si mai stiu eu ce alta organizatie...SRI e cea mai tare, cea mai tare din parcare la lefuri. Auzi" infractori care incalca legea in beneficiul statului" Care parte sa o inteleg? Partea cu infractorii o inteleg pentru ca se percepe oriunde dar cu b...

    la Stire: Spionii se uita la "Romanii au talent"
    Spionii de la Serviciul de Informatii Externe se uita la "Romanii au talent", a dezvaluit seful institutiei, Razvan Ungureanu, care declara ca show-ul a reprezentant "o injectie de optimism". "Asemenea injectii de optimism conteaza", a mai spus seful S...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    De acord dar,

    De ce aceasta familie si-a ales sa i se vada pana si cele mai mici amanunte din interior? De isi spala lucrurile in public? De ce au ales un reality-show pentru a li se urmari orice miscare? BANI! de fapt la asta se rezuma toata viata lor. Ii doare in bascheti de fetita! De fapt cea mica este doar u...

    la Stire: Cine o merita pe Irina Columbeanu? - Dezbatere Ziare.com
    Ca multi alti colegi de breasla si eu sunt de parere ca, daca am trai intr-o lume ideala, sotii Columbeanu ar merita sa fie decazuti din drepturile parintesti. Nu doar pentru faptul ca o folosesc pe Irina ca pe o arma, unul impotriva celuilalt, ci si pent...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ca mare dreptate ai!

    Da' mai bine ca n-a pus-o pe "Fetita jucausa cu gunoiul dupa usa"(Udrea) sa o faca si pe asta. Deja venea cu palarie englezeasca si budigai de stil calaresc.

    la Stire: Maria Basescu a dat premii la concursul de calarie (Video)
    Prima Doamna a Romaniei, Maria Basescu, si-a petrecut duminica urmarind concursul national de dresaj de la Clubul Sportiv Steaua, unde a si dat premiile copiilor castigatori. Pasiunea pentru cai a sotiei presedintelui este deja cunoscuta, iar aceasta a...
  • Bravo fetelor!

    Bravo pentru taria voastra, bravo pentru rezultatele obtinute, bravo pentru tot comportamentul vostru si duceti tricolorul nostru pe cele mai inalte culmi. VOI meritati sa stati pe prima pagina a ziarelor pentru ca VOI ar trebui sa fiti modelele de urmat. As dori ca Romania sa fie iar numai pe locu...

    la Stire: Sandra Izbasa castiga aurul, Chelaru ia argintul la sol
    Sandra Izbasa a castigat, duminica, medalia de aur in proba de sol din cadrul Campionatului European de gimnastica de la Berlin. Pe locul doi s-a clasat Diana Chelaru. Sportiva din Romania a avut o evolutie foarte buna, primind nota 14.500. Ea a fost u...
  • Fantastic!

    Creste salariul....da' cu cat cresc preturile? Nu se spune! O sa mergem la piata cu sacul de bani. Las o caramida de bani pentru o legatura de pastarnac si doua caramizi de bani pentru un kil de rosii de Turcia. La intretinere ca sa platesc ma duc cu roaba si cand platesc taxele merg cu fadroma. B...

    la Stire: Vesti bune pe hartie: Vom avea salarii mai mari...in 2014
    Remuneratiile romanilor ar putea creste cu 15% pana in 2014, dupa cum arata estimarile Comisiei Nationale de Prognoza. Cum era de asteptat, cele mai mari salarii vor fi, in continuare, cele din Bucuresti, zona in care un salariat castiga aproape dublu fat...