proiectia unei ideologii bolnave: usl-u din trei partide contra unui

  • om fara partid...si ne intrebam de ce ne merge asa de "bini"...ca suntem exact ce nu vrem sa recunoastem... Useleu a avut si partea lui constructiva: a lasat omu, sau tariceanu sa aleaga cam ce-l reprezinta; in conditiile in care pesedeu nu e cuprins in ecuatie. Ecuatie simpla rau de tot: noi vrem sa furam cu legea-n dintzisori, cu dantura platita de partid si cu foloasele administrate de acelasi consortiu: ca partidele au murit la nastere asistate de ilici, hrebe si nastase; multimea inca nu constientizeaza, dar si cand va recunoaste(!) tare as vrea sa-i urmaresc pe tovarasi in toata splendoarea lor apocaliptica: Nastase, Tariceanu, Ponta, si etc.....aranjati pe atat de multe generatii ca nici poporu nu poate contrazice: un joc terribil de dubios intre borfasi, hotzi si compoltisti de cariera pesede. Alta marca oricum nu mai este: pesedeu care-si va convinge boboru sa renunte la identitate: ca nu se mai poate descurca cinstit...felicitari si multe uraturi de bine, la macsim. Ca cumva tot la origine va veti intoarce din inertie: ca si crinutza, ca si aditza, ca si pontutza. PS si ca concluzie cinstita: tariceanu zace, da nu stie inca, tinereluu de Dansul(ca moldovenii asa numesc gramezile din drum cinstit mirositoare); da poa sa stea linistit: ca premieru gonflabil miroase pe bune a pute! oricum 2 personaje bune de ancorat deasupra semineului ca sa stii de unde vine nesimtirea!

    la Stire: Tariceanu nu respinge refacerea USL, dar o vede "mai supla"
    Presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, a afirmat, miercuri, la Ploiesti, ca nu a purtat discutii "explicite" cu premierul Victor Ponta referitoare la refacerea Uniunii Social Liberale (USL), insa nu respinge o astfel de posibilitate. "Nu am f...
0 comentarii