Ioana Ene, basista ca de obicei

  • Crezi ca aripa Voiculescu e enervata? Pai sa ma vezi pe mine cum sunt! Si ca mine, probabil suntem multi dintre sustinatorii USL! Inteleg ca Ponta a dat-o in bara cu referendumul, am inteles presiunile euroamericane, dar treaba cu Kovesi e prea de tot. Ai tupeul sa ne spui ca "Daca d-na Kovesi nu va fi propusa procuror sef al DNA putem considera fara nicio exagrare ca d-na ministru Pivniceru a cedat presiunilor lui Crin Antonescu". Pai ma desteapto, noi credem ca deja Ponta a cedat presiunilor Sauronului de la Cotroceni! Sau vointa lui Basescu nu e considerata "presiune" ? Nu sunt timpitii tai, Ioano, sa ne spui ca din toti procurorii numai Kovesi si Morar trebuie sa fie miezul din dodoasca! Or mai indeplini si altii criteriile de selectie! In tara asta nu poate exista "independenta". Esti ori cu fascistii portocalii, ori contra lor. Pentru ca cine nu e contra fascistilor portocalii, le sustine pozitia in mod tacit. De aceea nu exista independenta. Asa ca mai lasa-ma cu presiunile! SA SE FACA PRESIUNI! Asa ne-a invatat Basescu, asa a facut Basescu, asa trebuie sa faca si USL. Sa raspunda cu aceeasi moneda si aceeasi duritate! Cat despre Barosso...i-a zis foarte corect ce i-a zis, doar sa aiba tupeul sa vina la Bucuresti, si-o sa-i zica Piata cateva pe limba lui... Cred ca sfarsitul lui Ponta nu e departe ; asta nu inseamna sfarsitul USL, ci doar o schimbare majora in PSD, pana nu se va pune problema pierderii alegerilor din cauza problemei de incredere pe care Ponta pare a si-o face cu mana lui, si nu din cauza Oltchim, ci din cauza sustinerii fata cei doi basisti de soi, dupa esecul referendumului pe fondul ploconirii in fata licuricilor. Cred ca tandemul Ponta-Antonescu a fost gresit construit. Trebuia sa fie invers, cu Antonescu premier si Ponta presedinte. Cert, Ponta nu are puterea de a se lupta cu fascistii europeni...

    la Stire: Crin Antonescu, "scandalos" si "inacceptabil" (Opinii)
    Aripa Voiculescu din USL pare din ce in ce mai enervata si ingrijorata de evolutia procesului de selectie a sefilor DNA si Parchetului General. Si cand Dan Voiculescu e nervos, Crin Antonescu isi pierde controlul. Spaima cea mare pare legata de rocada...
0 comentarii