Intrari recente

  • W.T.F.?!?!

    Ăăăă..în ce an ne aflăm?!?! 100 d.Hr. sau 2014? că nu mai ştiu..oare chiar se mai practică astfel de măsuri barbare?

    la Stire: Marturii despre iadul crestinilor din Siria: Renuntati la Mantuitorul vostru sau sunteti crucificati
    Crestinii care au refuzat sa pronunte crezul musulman sau sa plateasca rascumparare au fost crucificati de catre sustinatori ai jihadului in Siria, a declarat vineri, la Radio Vatican, sora Raghid din Siria. Potrivit calugaritei, care a condus o scoala...
  • din citate celebre

    "Am facut 13 ani de puscarie pentru un popor de idioti" - Petre Tutea" "N-am facut nici un an de puscarie datorita unui popor de idioti" - Adrian Nastase

    la Stire: Nastase, ca detinut politic. E deja prea mult (Opinii)
    S-a afirmat ca Adrian Nastase are statutul unui detinut politic. Pot plasa o asemenea idee undeva intre penibil si absurd. Este ca si cum cineva ar dori sa puna semnul egal intre aria cercului legilor batjocorite si cea a dreptunghiului unei celule. Ma...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    bravo lor

    de ce nu fac si romanii la fel?pana la urma nu totul se rezuma la bani.."n`avem osti dara iubirea de mosie e un zid,care nu se inspaimanta de`a ta faima baiazit" ..pana la urma totul tine de mentalitate, vointa si inteligenta..

    la Stire: Teoretic, criza cipriota nu ne afecteaza prea mult. Practic?
    Ciprul a reusit sa capteze interesul, ba chiar ingrijoreaza zona euro si, in general, finantistii lumii, prin masura legislativului tarii de a respinge taxa pe depozitele bancare. Daca parlamentul cipriot ar fi acceptat conditia mentionata, in insula ...
  • teoretic ne ducem la vale

    practic nu avem unde sa mai coboram..poate doar la nivelul tarilor ce inca mai au triburi nedescoperite..

    la Stire: Teoretic, criza cipriota nu ne afecteaza prea mult. Practic?
    Ciprul a reusit sa capteze interesul, ba chiar ingrijoreaza zona euro si, in general, finantistii lumii, prin masura legislativului tarii de a respinge taxa pe depozitele bancare. Daca parlamentul cipriot ar fi acceptat conditia mentionata, in insula ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Steaua va fi descalificata

    Datorita declaratiei lui Becali "am fost calificati datorita lui Hristos" fifa va descalifica steaua pentru ca nu au introdus pe listele europene si pe jucatorul Hristos..cam asa suna niste bancuri de ceva timp incoace..

    la Stire: Plagiatul Stelei (Opinii)
    In primavara lui 2005, pe un teren parca molfait de Panzere nemtesti, Steaua risipea, printr-o dubla semnata Andrei Cristea, stolul pretios al "liliecilor" Valenciei. Nimeni alta decat detinatoarea en titre a Cupei UEFA si a Supercupei Europei. Dupa 8 ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    eh ..nu\'i bai..

    vom ajunge sa ne vandalizam unii pe altii..nu vom mai vandaliza vestul europei..oricum..inca suntem ce`a mai civilizata tara din estul europei..

    la Stire: Schengen, ca un vis de tinerete printre anii trecatori (Opinii)
    Crin Antonescu l-a invitat in Romania pe omologul sau de la sefia Senatului olandez pentru o consolidare a relatiilor cu Regatul Tarilor de Jos. Fred de Graaf este un liberal ca si premierul acestui stat, Mark Rutte. Un fel de conciliere intre laleaua...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • ..

    au fost date niste declaratii de "colegii" Romaniei din UE despre integrarea noastra in "jeg-en" ca vom fi incadrati in doua etape..mai intai vor integra spatiul aerian dupa care vor integra si ciorile batrane de pe la 1800 si ceva,ca alea mai au un gram de respect,onoare si seriozitate..iar cetaten...

    la Stire: Schengen, ca un vis de tinerete printre anii trecatori (Opinii)
    Crin Antonescu l-a invitat in Romania pe omologul sau de la sefia Senatului olandez pentru o consolidare a relatiilor cu Regatul Tarilor de Jos. Fred de Graaf este un liberal ca si premierul acestui stat, Mark Rutte. Un fel de conciliere intre laleaua...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    stai tu linistit

    ca ceangau`ala nici ungaria nu stie ce inseamna..are el un fix de "ungurime" si "secuime" de dragu de a conduce o tara..pt.ca in ungaria si romania are sansa porcului de ignat sa ajunga presedinte, latra si el sa isi faca tara lui..

    la Stire: Tokes acuza statul roman de colonizare (Opinii)
    Inca neimpacat cu evenimentul din 4 iunie 1920, ca mai toata maghiarimea de pretutindeni, reformatul nationalist, Laszlo Tokes, se arata un fervent si neobosit contestatar. Cel putin prin declaratiile emise. Tratatul de la Trianon, ce consfintea sfars...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    corect

    ungurii pana sa descopere pesterile din carpati,au trait in corturi si au pradat orasele construite de nemtisi romani

    la Stire: Tokes acuza statul roman de colonizare (Opinii)
    Inca neimpacat cu evenimentul din 4 iunie 1920, ca mai toata maghiarimea de pretutindeni, reformatul nationalist, Laszlo Tokes, se arata un fervent si neobosit contestatar. Cel putin prin declaratiile emise. Tratatul de la Trianon, ce consfintea sfars...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    nu uita de moldoveni

    aia sunt ai dracu rau :))) un popor de oameni liberi ..datorita carora avem Romania astazi..un principat care a dat elita Roamaniei de`a lungu istoriei..deci si ei trebuie eliminati ca sunt un pericol imens ungurimii..

    la Stire: Tokes acuza statul roman de colonizare (Opinii)
    Inca neimpacat cu evenimentul din 4 iunie 1920, ca mai toata maghiarimea de pretutindeni, reformatul nationalist, Laszlo Tokes, se arata un fervent si neobosit contestatar. Cel putin prin declaratiile emise. Tratatul de la Trianon, ce consfintea sfars...