Intrari recente

  • Corect

    Cu ceva ani in urma in timp ce stateam la un rand, doua doamne stateu la rand in fata mea, timp in care trece o pitipoanca cu fusta mult peste genunchi si atunci una dintre d-ne zice catre cealalta: Uite si mai zic ca le violeaza...Dar, si daca prin fata unui om temator de Dumnezeu, defileaza o usur...

    la Stire: Politia din Ungaria socheaza: Tu esti vinovata, daca ai fost violata (Video)
    Videoclipul unei campanii sociale recente pentru prevenirea violului promovat de politia din Ungaria a starnit numeroase controverse, din cauza modului nefericit in care realizatorii au ales sa-si transmita mesajul. Tinerele din Ungaria afla din videoc...
  • @Felcere!

    La prima postare grosolanie, iar la a doua opusul nerusinat al adevarului. Pacat, te apreciam pana astazi...

    la Stire: Ucraina: Femeile luptatoare din Donetk dau un ultimatum rusilor
    Femeile din Donetk le dau rusilor doua luni sa paraseasca orasul. In cursul unui protest organizat in orasul aflat sub ocupatia separatistilor pro-rusi, luni, femeile exasperate de lipsa de alimente si beneficii sociale, grupate in asa-zisul "batalion de ...
  • Frumos si util sanatatii

    Multumim Doamnei Dr. pentru informatiile necesare sanatatii noastre.

    la Stire: Sanatate la indemana cu dr. Otilia Motoi: Mitul regimurilor vegetariene
    Exista in ultima perioada tendinta tinerilor de a manca numai vegetale, iar motivele sunt diverse: mentinerea unei greutati normale sau scaderea in greutate, micsorarea colesterolului din sange, ameliorarea diabetului, impiedicarea sacrificarii animalelor...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Creatinismul - Adevar fundamental

    Un copil, ajunge necajit de la scoala si-i spune tatalui sau: - Tata la biserica imi spune ca suntem creati dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu, iar la scoala mi se spune ca suntem proveniti din maimuta. Pe cine sa mai cred? -Lasa dragul tatii, sa spuna fiecare cu cine seamana, i-a zis tata.

    la Stire: Ziua cand omenirea afla cu stupoare ca se trage din maimuta
    Acum 155 de ani, in memorabila zi de 24 noiembrie 1859, aparea pentru prima oara cartea lui Darwin despre originea speciilor, care sustinea ca toate formele de viata de pe planeta s-au tansformat evolutiv. Intregul tiraj de 1250 exemplare (mare pentru ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • @Omiduto

    Este inca vara, e cald si va mai fi. Nu fi ingrijorata...

    la Stire: Alerta: Nivel periculos al radiatiilor solare in weekend!
    Radiatiile ultraviolete vor atinge, in urmatoarele trei zile, nivelul de alerta de 8,5 unitati, ceea ce inseamna ca sanatatea oamenilor poate fi pusa in pericol. Indicele normal de radiatii solare se situeaza intre 6 si 7 unitati, nivelul minim fiind d...
  • Autorul Genesei...

    Autorul primei Carti din Biblie, Moise, inspirat de Dumnezeu, stia ca in interiorul Terrei exista apa cu cca 3500 de ani urma, cand a zis cu privire la Potop: "În anul al şase sutelea al vieţii lui Noe, în luna a doua, în ziua a şaptesprezecea a lunii, în ziua aceea, s-au rupt toate izvoarele Adânc...

    la Stire: Descoperire uimitoare in scoarta terestra: Oceanul inchis in roci
    O echipa de cercetatori de la Universitatea Nortwsetern, Illinois a facut o descoperire uluitoare la o adancime de 700 de kilometri sub suprafata Pamantului. Descoperirea schimba una din teoriile referitoare la originea apei pe Terra, care arata ca ace...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @DILIU

    Doi se "bat", si al treilea...mananca miere din... Stupi:)

    la Stire: AFP: Stupul, cea mai veche farmacie - Romania se trateaza cu miere de albine
    Tratamentele naturiste cu ajutorul albinelor se folosesc inca din antichitate, iar Romania pastreaza vie traditia apiterapiei, folosind veninul de albine pentru a combate scleroza, polenul pentru indigestie si mierea pentru vindecarea ranilor. Traditia...
  • Isus a zis:" Eu sunt Calea, Adevarul si Viata"...

    "In El avem rascumpararea, prin sangele Lui, iertarea pacatelor..."(Efes.1.7, si "In nimeni altul nu este mantuire; caci nu este sub cer nici un alt Nume dat oamenilor, in care trebuie sa fin mantuiti"(F.Ap.4.12). " Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios şi drept ca să ne ierte păcatele şi...

    la Stire: Inca un gest surprinzator al Papei Francisc: s-a spovedit in public (Video)
    Papa Francisc continua sa se poarte atipic pentru un sef al Vaticanului, complet diferit fata de inaintasii sai, ultimul sau gest, care a luat prin surprindere, fiind faptul ca s-a spovedit in public, in fata unui simplu preot. Suveranul Pontif, imbrac...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Raspunsul in Biblie!

    ..."experimentul ar putea ajuta la gasirea unor raspunsuri la intrebarile referitoare la aparitia vietii pe Pamant" Cu o parte, numai, din banii cheltuiti pe himere, ar putea eradica atatea boli si reduce saracia in lume...Iata spre exemplu ca pentru incarcarea baterie cu litiu a biocipului, s-a ch...

    la Stire: Avertisment: Acceleratoarele fac Pamantul o sfera fara viata? (Video)
    Cunoscutul fizician si astronom regal Sir Martin Rees avertizeaza omenirea asupra pericolelor pe care le pot genera experimentele desfasurate in cadrul acceleratoarelor de particule. Acestea pot transforma Pamantul intr-o sfera fara viata. Acceleratoru...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @Maramu\'76

    Citeste cu atentie textul indicat din Biblie(Apoc.1:1-20), spune-mi(corect!) ce ai inteles, dupa care iti voi spune unde eram noi in perioada aceasta de 2000 de ani. Astept...

    la Stire: O statuie a lui Iisus arde fara flacari - paranormal sau fapt accidental?
    O statuie din ipsos culcata a lui Iisus, aparent arzand fara flacari, descoperita in biserica Sf. Maria din Boulou, la sud de Perpingan (Franta), a starnit de cateva zile interesul tuturor. Povestea a inceput cand pompierii au fost chemati sa intervina...