Intrari recente

  • Bravooo Crinut!

    Habar n-aveam de ce esti asa linistit in ultima perioada...

    la Stire: Antonescu, despre soarta PNL: Nu esti niciodata linistit, daca nu esti prost
    Fostul lider PNL Crin Antonescu a reiterat, joi, ca il sustine pe Ludovic Orban in defavoarea Alinei Gorghiu la sefia partidului, spunand, totusi, ca isi pune sperantele in ambii contracandidati ca vor duce mai departe proiectele formatiunii politice, pri...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Madam Firea....

    In caz ca nu stii votul este un drept fundamental,garantat de Constitutie.Ilegala este prestatia sobolanilor rosii din care faci parte si tu.Pe cand votul prin corespondenta si cel electronic?

    la Stire: Gabriela Firea: Prelungirea votului e ilegala. ACL vrea incalcarea legii
    ACL vrea incalcarea legii, iar BEC arata foarte clar ca prelungirea votului in diaspora este ilegala, sustine Gabriela Firea, purtator de cuvant al PSD. "Biroul Electoral Central a formulat un raspuns oficial la solicitarea ACL privind prelungirea prog...
  • Singurul "jaf ordinar" esti tuuuuu.....

    Vadime,ai pierdut si putinul capital politic pe care-l aveai.Ai decis sa-i lingi papuci lui Ponta asa cum facea-i cu Ceausescu si iata unde-ai ajuns...

    la Stire: Corneliu Vadim Tudor, un car de nervi: Este un jaf ordinar
    Presedintele Partidului Romania Mare, Corneliu Vadim Tudor, a declarat duminica, dupa prezentarea exit-poll-urilor, ca alegerile reprezinta "cel mai mare jaf electoral din decembrie 2000". "Este un jaf ordinar, din decembrie 2000 si pana acum este cel ...
  • Aberatii....

    Domnita draga daca aceste comentarii le-ai fi facut in calitate de simplu cetatean probabil nimeni nu s-ar fi ofensat(in democratie pot vorbi toti...).Dar sa emiti in calitate de parlamentar asemenea bazaconii mi se pare ca esti suferinda,probabil nu ti-ai luat terapia dupa prescriptia medicului.Cat...

    la Stire: Invatatoarea grevista ar interzice votul romanilor din diaspora: Unii stiu cum mai arata Romania doar din fotografii
    Cristiana Anghel, invatatoarea care a ajuns senator PC dupa ce a facut greva foamei, spune ca romanii din strainatate nu ar trebui sa aiba dreptul sa voteze la alegerile prezidentiale, daca nu au venit in tara in ultimul an. "In 2009 Basescu a castigat...
  • Bravo magistratilor!!!!

    O dovada concreta ca justitia nu-i reprezentata doar de judecatori corupti,betivi etc.Felicitari pentru curajul de a amputa aceasta cangrena a societatii si politicului romanesc - Voiculescu.

    la Stire: Voiculescu, condamnat: S-a predat la Politie - va fi dus la inchisoare LIVE
    Dan Voiculescu a fost condamnat la 10 ani de inchisoare cu executare, in dosarul privatizarii frauduloase a Institutului de Cercetari Alimentare. Judecatorii Curtii de Apel Bucuresti au dat, vineri, sentinta definitiva si executorie in dosarul ICA si p...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Rusine!!!

    Pana mai ieri (vezi avionul prabusit in Apuseni)politicienii isi pasau unul altuia responsabilitatea infiintarii comitetelor de urgenta.Azi ca-i perioada pre-electorala toti sunt animati de sentimente "altruiste".Cat despre folosirea fortei in cazul hotilor s-ar parea ca-n parlament ar trebui sa ave...

    la Stire: Ponta, mesaj pentru politisti: Daca prindeti ticalosi care vor sa fure, folositi forta fara nicio jena!
    Premierul Victor Ponta a vorbit, miercuri, despre situatia inundatiilor din sudul tarii, la Comandamentul pentru situatii de urgenta organizat la Guvern. Victor Ponta a inceput prin a le multumi autoritatilor locale pentru modul in care au actionat, sp...
  • Jenant!

    Pai daca toate mancarimile (nu specific locul...)sunt semne CLARE ale cancerului de piele atunci ne-am intors in timp cu sute de ani.Oricine poate comanda studii si sondaje dar e jenant sa le publici cand fac parte din sfera banalitatilor.Trebuia de fapt inceput cu ultima fraza "metoda nu poate inlo...

    la Stire: Semnele clare ale cancerului de piele - la ce trebuie sa ai grija
    Cancerul de piele poate fi detectat precoce, iar sansele de vindecare cresc destul de mult daca se intampla asta. Unele semne sunt indicii clare ca o persoana are aceasta afectiune. Mancarimea si leziunile suspecte la nivelul pielii pot indica faptul c...
  • Vaxxxx!!!!!!!

    Respect ptr CV-ul acestui tanar remarcabil dar totusi nu-i de talia juristului mioritic "dottor" Ponta.Sa-nvete spaniolul de la dl "copy-paste" cum poti obtine o groaza de titluri cu efort zero-faci o vacanta in Italia si cu cateva mii de euro te pricopsesti cu ce titluri vrei de la facultatile din ...

    la Stire: Un tanar avocat roman in Spania, premiat international
    Exista o multime de romani care uimesc o lume intreaga prin performante remarcabile in medicina, matematica, stiinte politice, economie, istorie, informatica sau biologie, iar dreptul nu face exceptie. Un tanar avocat roman, stabilit in Spania, s-a afl...
  • Ce revelatie are conu Vosganian...

    In caz ca nu-ti mai amintesti dom\'liberal Vosganian (scuzati ofensa adusa cuvantului liberal...)rezultatul referendumului a fost zdrobitor in favoarea unicameralului.Nu-i vorba de nostalgii comuniste sau alte bazaconii marca "Crin" ci pur si simplu romanii s-au saturat de numarul mare de paraziti p...

    la Stire: Vosganian, despre unicameral: Romanii ar fi votat si pentru reintoarcerea la comunism
    Vicepresedintele PNL Varujan Vosganian sustine ca parlamentul unicameral este specific dictaturilor, iar romanii care au votat la referendum nu au fost informati corect. "Daca am fi facut prin anul 2000 un referendum privind intoarcerea la comunism, roman...
  • Bingooooo!!!!!

    Pentru unul ca Ciorbea e greu chiar de a traversa strada...

    la Stire: Ciorbea: E greu sa patrunzi in mintea atat de elucubranta a lui Basescu
    Victor Ciorbea a analizat si comentat, luni, mesajul oferit de presedintele Traian Basescu de Ziua Libertatii Presei. Dupa laudele sefului statului la adresa jurnalistilor, fostul premier sustine ca este greu sa patrunzi in mintea "atat de elucubranta" a ...