O slabiciune a lui Ponta

  • Kovesi a fost probabil antrenata intr-o actiune premeditata de discreditare a actualului guvern . Cel putin aceasta este singura concluzie inteligenta care reiese daca nu cumva diletantismul si nevoia de imagine personala a sefei DNA ar fi cauza iesirilor sale inoportune total . Ambele variante nu o avantajeaza . Pana si un neavenit stie ca DNA-ul este o parte a unui tot . Ce s-ar intampla daca toate departamente sau unitatile subordonate ministerelor ar pretinde sa dea navala pentru a discuta bugetul ! Din acest punct de vedere pretentia DNA-ului pare abuziva cel putin . Valcov a avut o interventie sobra si profesionista explicand in putine vorbe niste chestiuni elementare pe care probabil le-a priceput si Kovesi . Surprinde insa pozitia extrem de indatoritoare a lui Ponta care a apelat la vorbe suplimentare pentru a linisti zarva agitatorilor profesionisti . Care oricum si-au vazut in continuare de propaganda lor ieftina si primitiva . Nu cred ca Ponta ar fi percutat la fel daca cei care reprezinta invatamantul gimnazial - de exemplu - ar fi procedat ca Kovesi . Sa vina si sa ceara un supliment substantial de bani ! Pentru ca DNA-ul inca nu convinge ca este eficient . Si asta de ani de zile incoace .

    la Stire: Amatorismul unui buget facut pe genunchi
    Povestea bugetului pe 2015 mi se pare una cel putin despre amatorism. Si asta arunca din start o mare umbra de indoiala asupra viabilitatii bugetului, dar si asupra capacitatii celui care si l-a asumat, adica Guvernul, nu numai de a-l executa, ci si de a ...
0 comentarii