Fara cuvinte

  • Intra senatorul pe contrasens in depasire, convins ca este smecher iar cu imunitatea politica si tancul in care circula ar putea spulbera pe oricine circula regulamentar din sens opus. Ghinion: venea un TIR! Da cu capul de volan isi fractureaza ceva coaste. Infractorul, devine deodata victima (ce de, e senator). Si trebuie tratat musai la Bucuresti (ca asa este protocolul stabilit de Arafat pentru oamenii de rand ), deci transportat de urgenta cu elicopterul. Un copil nevinovat de 4 luni si jumatate cu arsuri cu 40% din corp, trebuie sa astepte 2 ore sa vina ...o entitate umana, prin nimic spectaculoasa, dar o functie de senator si o avere din furaciuni. Si astfel,un copil nevinovat,de 4 luni si jumatate, cu arsuri de 40% din corp, trebuie sa iti riste viata asteptand in elicopter timp de 2 ore si jumatate ca ... individul valoros doar prin functie si bani sa isi trateze de urgenta la Bucuresti ceva entorse. Nu m-am putut abtine, dar mi-e scarba de calitatea bipedelor care sunt la conducere (oameni nu ii pot numi deoarece nu iau atitudine pentru semenii lor). Mi-e greata de Verestoy, care din infractor pentru ca a intrat pe contrasens si a comis un accident a ajuns sa fie transportat la Bucuresti cu elicopterul pentru niste fracuri, mi-e greata de Arafat care permite incalcarea protocoalelor de urgenta si mi-e greata cam de toti politicienii care apar ca niste maimute urlatoare in mass-media, in schimb ce in spatele culiselor isi impart puterea, influenta, banii. Sa ii ajute Dumnezeu dupa suflet! (http://www.citynews.ro/cluj/eveniment-29/accidentul-lui-verestoy-a-amanat-2-ore-zborul-copilului-ars-208305/)

    la Stire: Senatorul UDMR Verestoy Attila, ranit intr-un accident rutier
    Senatorul UDMR, Verestoy Attila, a fost ranit, joi dupa-amiaza, in urma unui accident rutier, petrecut in judetul Cluj. El a suferit mai multe fracturi, dar si un traumatism cranio-cerebral. Senatorul a fost internat joi seara la Spitalul Floreasca, di...
0 comentarii