Intrari recente

  • Blasfemie

    Cum poti sa folosesti termenul "congres" (provenit din latinescul "congressus") la adunarea dacilor din toata lumea? Folositi ma termenul din limba daca, mult mai veche si mai cunoscuta in toata lumea.

    la Stire: Congresul dacologilor: Din daci se trag toate popoarele Europei
    Dacii sunt cel mai vechi popor din Europa, vorbeau o limba asemanatoare cu latina, iar romanii nu sunt descendenti ai colonistilor romani. Pe aceste teme se va discuta intens la Congresul dacologilor de la Buzau. Napoleon Savescu, fondatorul asociatiei...
  • cam tarziu...

    ai descoperit ca Ponta a plagiat. In ceea ce priveste cei 110 milioane de euro ce trebuie taiati de stat de la biserici (toate) acest lucru se poate intampla numai cand statul retrocedeaza bisericilor toate proprietatile. Si uneori 110 milioane de euro valoreaza propeietatile unei biserici maghiare...

    la Stire: Doua proiecte de tara: "Jos Ponta" si banii Bisericii (Opinii)
    Nu exista placere mai mare decat sa-i vezi pe cei care pana acum cateva zile il injurasera luni in sir pe Ponta si nu il scoteau din plagiator, mitoman, iresponsabil si catastrofa, iar acum deodata, fortati de tatucul de la Cotroceni, trebuie sa inghita s...
  • poate invers

    Zgonea se face ca nu sie legea electorala actuala care l-a avut printre initiatori chiar pe Ponta. Alegerile au fost "uninominale" doar cu numele si in plus sunt parlamentarii USL nu ceilalti. Constitutia spune ca mandatul unui parlamentar este "reprezentativ" adica trebuiesc reprezentati alegatorii...

    la Stire: Zgonea ii raspunde lui Basescu: Sa demisioneze parlamentarii intrati la redistribuire
    Presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea, i-a raspuns lui Traian Basescu la propunerea de a demisiona in acelasi timp cu cei 588 de parlamentari si sustine ca ar trebui sa-si predea mandatul cei care nu si-au castigat colegiile. "Sustin ca tot...
  • e panica la antene

    Aseara Observatorul a inceput cu...pocesul privind incendiul de la maternitatea Giulesti. La A3 se dezbate cazul babei arestate si condamnate in 95 de justitia lui Iliescu si eliberata datorita recursului in anulare introdus de procurorii Codrutei. Astia nici exemple favorabile lor nu mai sunt in st...

    la Stire: Atacul slugilor (Opinii)
    In urechile lui Dan Voiculescu zangane din ce in ce mai amenintator catusele. Dosarul ICA, in care este acuzat de trafic de influenta si spalare de bani, se intoarce la Inalta Curte dupa ce Tribunalul Bucuresti a refuzat sa pice in plasa penibilei stratag...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    mare ti-e gradina...

    Trasculescu a fost prins in flagrant cerand bani pentru contracte viitoare cu statul!! Udrea nu mai e ministru de aproape un an. Contractele viitare nu pot fi oferite decat de guvernul Ponta sau CJ Vrancea. Acolo ajungeau si o parte din banii PDL-istului. Cand e vorba de "cascaval" e o mare prieteni...

    la Stire: Spaga, ca apele curgatoare spre marea campanie (Opinii)
    Cazul deputatului PSD Ion Stan, vicepresedintele Comisiei SRI, acuzat de trafic de influenta si saltat de DNA, se pare, in urma unui flagrant reusit, este spectaculos prin pozitia foarte inalta a impricinatului si prin momentul politic fierbinte in care a...
  • Comentariu inadecvat



    la Stire: Lui Crin Antonescu i-a luat Dumnezeu mintile? (Opinii)
    Stiti vorba aia din popor, cand oamenii nu isi explica nici in ruptul capului cum un individ, aparent normal, devine deodata altcineva, ceva de nerecunoscut. E vorba pe care Gigi ar fi spus-o, probabil, despre Crin cand ar fi aflat ca liberalul a batut pa...
  • Comentariu inadecvat



    la Stire: Senzationalul fapt ascuns de Dan Diaconescu (Opinii)
    In timp ce domnul Dan povesteste linistit la televizor cum directorul celei mai mari banci din Elvetia l-a asteptat in fata sediului filialei din Monaco pret de mai bine de jumatate de ceas, doar ca sa-i deschida usa, sa-l pofteasca inauntru si sa-i dea b...
  • Cacarau e terminat

    Asta vorbeste? Pai daca luam in calcul numai 10.000 lei/luna Cacarau a tocat de la buget in 20 de ani peste 2.000.000 lei noi. Ia sa faca el public cat are bugetul de protocol ca presedinte al Senatului si cat a cheltuit din fondurile Presedintiei? Numai prostii cred ca MRU a folosit parfumuri pen...

    la Stire: Antonescu: Lucrurile care au iesit la iveala despre MRU sunt pantagruelice
    Presedintele PNL Crin Antonescu a sustinut, marti seara, ca sumele cheltuite din bugetul de stat de catre fostul premier Mihai Razvan Ungureanu sunt "pantagruelice", declarandu-se "deranjat" ca astfel de oameni se prezinta ca reprezentand dreapa ca ideolo...
  • Sova, un mincinos ordinar

    Astazi s-au modificat si CV-urile de pe pagina Senatului si cel de pe blogul personal. Insa prostii habar nu au ca internetul are memorie si in "cache"-ul Google se gaseste forma originala a paginilor respective. In plus orice modificare a unei pagini se "vede", fiind indicata ziua si ora cand s-a ...

    la Stire: Dan Sova, acuzat de un jurnalist ca si-a falsificat CV-ul: O sa-l dau in judecata, e nebun
    Ministrul Delegat pentru relatia cu Parlamentul, Dan Sova (PSD), a fost acuzat, luni, de jurnalistul Catalin Prisacariu (Kamikaze) de a fi publicat mai multe CV-uri neconcordante unul cu celalalt, in ceea ce priveste un masterat in curs la London School o...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • 50%

    e aranjat...vrem noi (chiar daca prin iarna nu vroiam sa mai auzim de PDL si Basescu).

    la Stire: Invitatii Ziare.com Stefan Vlaston: Spre o noua Conventie Democrata
    Dupa cum evolueaza lucrurile acum este posibil sa se repete scenariul din 1996. Vom asista, posibil, la aparitia unei aliante electorale, dupa modelul Conventiei Democrate, care a oprit tavalugul FSN-ist ce parea sa domneasca pentru o vesnicie. Context...