abia astept sa vad motivarea

  • peste tot se trambiteaza chestia aia rasuflata cu "prezumtia de nevinovatie". aia are valoare NUMAI in sala tribunalului si numai pentru judecatori. in rest, fiecare in mintea lui, judeca cum il duce capul. pentru Nastase sa vina Papa de la Roma sa-mi spuna ca e nevinovat eu nu cred asta. si ca mine este majoritatea populatiei din aceasta tara, indiferent ca sunt fani USL sau ai puterii. desi nu stim decat foarte putine informatii din acest dosar si astea numai conujuncturale, nu poate nimeni sa ma convinga ca nu s-au spalat bani prin intermediul matusii. partea cu promovarea nu ma intereseaza, acolo pot avea dreptate judecatorii. era treaba procuraturii sa aduca dovezi imbatabile. o parte s-au furat (alt semn de intrebare) dar tot procuratura trebuia sa rezolve si furtul asta. dar ca o baba d 80 de ani, fara proprietati inainte, cu pensie de cateva sute de lei, sa detina in garsoniera ei, sub plapuma, aproape 1 milion de euro (banii nu au fost niciodata intr-o banca), zeci de tablouri valoroase, manuscrise vechi, bijuterii si sa cumpere si zeci de hectare de pamant in zone extrem de scumpe sa i-o spuna judecatorii astia lui Mutu (nu fotbalistul) O sa apara si motivarea si o sa vedem cu totii toate detaliile procesului si logica dupa care DNA a cerut "cu suspendare" (bate la ochi si asta) si judecatorii, la prima strigare (completul de 3), l-au achitat pe Bombo.Atunci, probabil, multi dintre cei mai inflacrati antibasisti (nu neaparat uslisti) care se fac frate si cu dracu sa se nenoroceasca involuntar singuri poate vor casca mai bine ochii cand isi aleg "cal" pe care sa parieze.

    la Stire: Achitarea care a condamnat anticoruptia
    Eu nu cred in nevinovatia lui Adrian Nastase. Stiu ca legea ma obliga sa respect sentinta judecatorilor si o fac, dar nicio lege din lume nu-mi poate impune ce sa gandesc si nu-mi poate reprima suspiciunile. Sentinta de achitare a fostului premeir in d...
0 comentarii