Intrari recente

  • este o patologie a democratiei

    am putea sa luam exemplele istorice sa ne gandim cand a mai fost asa ceva si in ce tara din lumea asta.

    la Stire: CCR refuza mocirla (Opinii)
    Curtea Constitutionala a respins miercuri mai mult decat cele doua contestatii depuse de Guvern si de presedinte, prin care Victor Ponta si Traian Basescu se atacau reciproc in chestiunea tricoului electroal, respectiv a refuzului contrasemnarii decretulu...
  • ce sa spun

    ce sa spun. ce puteau sa zica acum?

    la Stire: CCR refuza mocirla (Opinii)
    Curtea Constitutionala a respins miercuri mai mult decat cele doua contestatii depuse de Guvern si de presedinte, prin care Victor Ponta si Traian Basescu se atacau reciproc in chestiunea tricoului electroal, respectiv a refuzului contrasemnarii decretulu...
  • Ponta de ce nu a zis?

    mai draga, Ponta de ce nu a zis?

    la Stire: Nicolai il invita pe Farage in Romania: Veti fi in "pericol" sa nu mai puteti pleca
    Vicepresedintele PNL Norica Nicolai, cap de lista la alegerile europarlamentare de duminica, i-a trimis o scrisoare deschisa liderului britanic Nigel Farage, invitandu-l in Romania. Nicolai a facut acest gest dupa ce presedintele partidului nationalist...
  • era de datoria sa sa dea o reactie

    cum era in fapt de datoria tuturor reprezentatilor politici care au pretentia sa se numeasca asa.

    la Stire: Nicolai il invita pe Farage in Romania: Veti fi in "pericol" sa nu mai puteti pleca
    Vicepresedintele PNL Norica Nicolai, cap de lista la alegerile europarlamentare de duminica, i-a trimis o scrisoare deschisa liderului britanic Nigel Farage, invitandu-l in Romania. Nicolai a facut acest gest dupa ce presedintele partidului nationalist...
  • trebuie definitivata legea

    fara o lege, n-ai cum sa ii scoti pe locatari din case sa le reabilitezi cladirile. in niciun caz primaria. ce a fost patrimoniu, s-a ocupat Oprescu cat a putut. vezi Coltea si spitalele pe care le-a luat in administratie.

    la Stire: Bugetul pentru cladirile cu bulina, injumatatit - in Bucuresti ar putea fi sigure peste 1013 ani
    Guvernul a redus la jumatate bugetul pentru consolidarea cladirilor cu risc seismic, investitiile in acest an coborand la mai putin de 4 milioane de lei. Cei mai afectati de aceasta probleme sunt oamenii din Capitala, din Moldova si din Banat. In Bu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    pai asta nu tine de primar

    ca nu exista o legislatie pusa la punct nu ai cum sa rezolvi asta de la primarie

    la Stire: Bugetul pentru cladirile cu bulina, injumatatit - in Bucuresti ar putea fi sigure peste 1013 ani
    Guvernul a redus la jumatate bugetul pentru consolidarea cladirilor cu risc seismic, investitiile in acest an coborand la mai putin de 4 milioane de lei. Cei mai afectati de aceasta probleme sunt oamenii din Capitala, din Moldova si din Banat. In Bu...
  • Cum s-a ajuns

    la situatia in care hinghierii trebuie sa mearga pe strazi cu politstii dupa ei? Iubitorii de caini suntem cu totii, dar nimeni nu ii vrea acasa...Este aberant. Nu putem sa punem totul in capul autoritatilor, atata vreme cat nu ne educam noi. Ganditi-va ca oamenilor politici le-a fost frica sa ia ac...

    la Stire: Oprescu: Daca in 18 luni nu ramanem fara maidanezi, imi dau demisia
    Sorin Oprescu a declarat ca, daca in 18 luni nu reuseste sa scape Bucurestiul de caini maidanezi, isi va da demisia. "Daca in 18 luni nu scapam de 80% dintre maidanezii de pe strazile din Capitala, ma scol in picioare si spun: \'Stimati cetateni n-am f...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    pdl aabia astepta o ocazie

    si evident nu rateaza nicio sansa de a-l ataca pe Sorin Oprescu, oricat de injositor ar fi. Sa faci dintr-o tragedie ca asta subiect de capanie electorala mi se pare de-a dreptul dezugstator.

    la Stire: Oprescu: Daca in 18 luni nu ramanem fara maidanezi, imi dau demisia
    Sorin Oprescu a declarat ca, daca in 18 luni nu reuseste sa scape Bucurestiul de caini maidanezi, isi va da demisia. "Daca in 18 luni nu scapam de 80% dintre maidanezii de pe strazile din Capitala, ma scol in picioare si spun: \'Stimati cetateni n-am f...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    da

    In Elvetia au loc in fiecare sapatamana referendumuri si noua ni se pare asa ceva miraculos. vai, cum sa dam banii pe asa ceva? tara de handicapati..

    la Stire: Demonetizarea referendumului (Opinii)
    Referendumul a devenit o moda. A lansat-o Traian Basescu, dar macar pe teme mari: votul uninominal, parlamantul unicameral si cu 300 de membri. Asa cum si trebuie. Intre timp, insa, prin schimbari intempestive si inexplicabile de legislatie, prin fraud...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    nua vea ce sa faca

    ONG-urile astea invart o gramada de bani. Fireste ca au si de sterilizare gratuita, dar la ce ne mai foloseste noua acum, dupa ce deja s-au sterilizat deja apropae toate femelele? Numaia sa ca sa-ii demonstre lui Oprescu? Cine stie ai cui or fi si astia, asa-zisii non-guvernamentali. Vedeti ca Opres...

    la Stire: Demonetizarea referendumului (Opinii)
    Referendumul a devenit o moda. A lansat-o Traian Basescu, dar macar pe teme mari: votul uninominal, parlamantul unicameral si cu 300 de membri. Asa cum si trebuie. Intre timp, insa, prin schimbari intempestive si inexplicabile de legislatie, prin fraud...