Intrari recente

  • Hai CFR !

    Inchideti gura celor care va critica si faceti un meci bun, ca puteti !

    la Stire: CFR Cluj forteaza calificarea in Liga Campionilor
    Campioana Romaniei, CFR Cluj, isi incepe miercuri aventura in noul sezon al Ligii Campionilor, obiectivul ardelenilor fiind accederea in grupele celei mai importante competitii intercluburi. Pentru a atinge acest deziderat, elevii lui Andone trebuie sa...
  • Succes Vaslui

    Puteti scoate un rezultat foarte bun, chiar daca in cele din urma nu mai conteaza.

    la Stire: FC Vaslui joaca in infernul de la Istanbul. UEFA ameninta cu "masa verde"
    FC Vaslui, vicecampioana Romaniei, va evolua, miercuri seara, impotriva celor de la Fenerbahce in preliminariile Ligii Campionilor. Dupa ce vor infrunta infernul de la Istanbul, moldovenii ar putea primi cea mai buna veste de la UEFA - eliminarea turcilor...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Dupa razboi multi vitezi se arata...

    Si atunci de ce insusi guvernul si Ioan Rus au confirmat cifra de 18 milioane de alegatori ca nr celor inscrisi pe liste si cu drept de vot? Ha? Imi permit sa raspund tot eu: pentru ca USL-asii erau atat de convinsi ca vor fura la greu incat nu mai trebuia sa fenteze legea si cu numarul de alegato...

    la Stire: Referendum 2012: Rezultate finale - Prezenta a fost de 46,24%
    Biroul Electoral Central a anuntat miercuri rezultatele finale ale referendumului pentru demiterea presedintelui, prezenta inregistrata fiind de 46,24%. Din numarul total de 18.292.464 de persoane inscrise pe listele electorale, au participat la vot 8....
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @ xilopoulos

    Haha, buna asta, revista Nature se ocupa [exclusiv] de articole despre flora, fauna si ape. La fel cum Playboy este despre cum se joaca baietii, iar National Geografic strict despre geografie nationala. Nature e o revista prestigioasa legata de stiinta, iar lucrarea "domnului" ponta se incadreaza pe...

    la Stire: Liiceanu si Plesu scriu Europei despre plagiatul lui Ponta
    Nume sonore ale culturii romanesti au semnat o scrisoare deschisa adresata tuturor sefilor de guverne din tarile membre ale Uniunii Europene in care se atrage atentia asupra acuzatiilor de plagiat aduse premierului Victor Ponta. Printre semnatarii scri...
  • Ce nerusinat e asta micu'

    Bine bai, xerox comunist ce esti. Chiar nu ti-e rusine de ce spui? Sau stii ca deja esti gata si vrei macar sa faci impresie artistica? Hollande a castigat cinstit prezidentialele in Franta, nu a incalcat Constitutia, nu a subminat autoritatea niciunei institutii pentru a-si indeplini scopul. Desi...

    la Stire: Ponta o ataca din nou pe Merkel, la Bruxelles: Asa a facut si cu Sarkozy
    Premierul Victor Ponta si-a explicat, la Bruxelles, reactia avuta fata de declaratiile cancelarului german, Angela Merkel, privind situatia politica din Romania, spunand ca s-a simtit tratat incorect pentru ca aceasta si-a exprimat opinia bazandu-se pe in...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Prea la moda e asta cu "furati de arbitru"

    Cel de-al doilea gol a fost perfect valabil, pasa pentru Jelavic venise de la un adversar, mingea nu fusese jucata de niciun jucator croat. Decizie buna. Intr-adevar, la Keane a fost penality clar, a fost o greseala de arbitraj. La fel cum a fost cand nu s-a dat nimic la faultul dur asupra lui Ple...

    la Stire: EURO 2012: Croatia invinge Irlanda intr-un meci-spectacol
    Croatia a debutat cu victorie la Euro 2012, impunandu-se, scor 3-1, in meciul disputat contra Irlandei in Grupa C a competitiei. Cele doua outsidere ale Grupei C au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri de pana acum la Campionatului European. De...
  • Conform DEX,

    A desfiinta= vb. I. Tranz. A face ca ceva să nu mai existe; a suprima; a distruge, a nimici. ♦ A abroga, a anula un contract, o convenţie etc. Atunci ce Dumnezeu e cu titlul acesta? nu mai exista respectivii jucatori? Voi chiar lasati femeile de serviciu sa scrie articolele pe site-ul asta?

    la Stire: Jucatorii Stelei, desfiintati dupa umilinta cu Chiajna
    Jucatorii Stelei sunt pusi la zid dupa umilinta suferita in meciul amical cu Concordia Chiajna. Dumitru Dumitriu ii ataca dur pe elevii lui Ilie Stan, despre care spune ca ar merita penalizati. "Toti cei care au jucat impotriva Concordiei Chiajna ar...
  • Nu se mai ajung banii

    Observ in ultimul timp ca Barcelona nu mai are bani de cumparat arbitrii ca si in trecut. In cupa au mai investit cate ceva, dar in campionat e buget redus de platit arbitrii. Is curios cati bani au pregatit pentru Champions League, anii trecuti au investit serios in arbitrii meciurilor cu Chelsea, ...

    la Stire: Messi a rabufnit la adresa arbitrilor din Spania
    Argentinianul Lionel Messi, cunoscut ca un personaj calm si obiectiv in fata presei, a rabufnit la adresa arbitrilor la finalul partidei Villarreal - Barcelona, scor 0-0. "Nu-mi place sa vorbesc despre arbitri, dar de multe ori acestia sunt aroganti si...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Sper sa se descurce bine noul antrenor

    cat despre Lopez Caro, a fost foarte slab la Vaslui, insa in niciun caz nu era un no-name. A antrenat santander, levante, Real Madrid B timp de 4 ani si Real Madrid 1 an, Spania u21 2 ani. Ii doresc mult succes lui Augusto Inacio si sper sa vad pe Vaslui castigand macar cupa anul acesta.

    la Stire: FC Vaslui are un nou antrenor. Vezi cine e!
    FC Vaslui si-a instalat, sambata seara, un nou antrenor, dupa ce Viorel Hizo a fost dat afara in urma unui conflict cu Adrian Porumboiu. Portughezul Augusto Inacio, in varsta de 56 de ani, a semnat un contract pe un an si jumatate cu gruparea vasluiana...
  • Da, ce sa zic...

    Uitmitor! Incredibil! Doi romani au marcat cate doua goluri in ligi straine! Wow! Senzational! Nici ca s-a mai pomenit asa ceva! Ce europa, intreaga lume a ramas fara cuvinte!

    la Stire: Uimim Europa: Marica si Niculae au inscris in Germania si Franta
    Ciprian Marica a marcat doua goluri pentru Schalke 04 in meciul castigat cu 4-1 in deplasare la FC Koln. O performanta similara a fost reusita de Daniel Niculae, in Franta. Avertismentul pe care Victor Piturca l-a lansat vineri seara pentru jucatorii c...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu