Vezi comentariul la care s-a raspuns

Pensii - pensionari - bataie de joc

  • 1) Primul care si-a batut joc de pensionari a fost Prim-Ministrul Mugur Isarescu. Inca din anul 2000, domnului Mugur Isarescu, cu raceala specifica Guvernatorul Bancii Nationale, uitand ca e Prim-Ministru, a luat (a furat) un drept castigat, prin modificarea dispozitiilor articolului 80 din lege (19/2000). A modificat procentul din cel putin 45% in cel mult 45%(prin O.U.G. nr. 41 din 27 aprilie 2000, semnata de Mugur Isarescu) !!! Practic, pensia minima a devenit pensia maxima. De unde se vorbea ca prin aceasta lege(19/2000) vor creste majoritatea pensiilor, s-a intamplat invers, au scazut. 2) Platesc CASS Toti pensionarii care au o pensie mai mare de 750 lei, nu mai mare de 1000 de lei cum sustine domnul Isaila. 3) Atentie, inca din anul 2000 le-au tras-o ,in mod "concertat", toate partidele politice. Nu stiu cum le-au tras-o, dar, pensionarii nu s-au simtit bine niciodata si nici acum nu se simt bine!!! 4)..... 5) ..... 6)..................... n) n+1)N-ati fost inspirat domnule Isaila ca v-ati legat de pensionari!!! Ati reusit si dumneavoastra sa va bateti joc de ei. Va "felicit"!!! P.S. Toti politicienii, nu numai liberalii, sunt la fel ca pe timpul marelui Eminescu: http://www.youtube.com/watch?v=n4dwiH69Gyk

    la Stire: Invitatii Ziare.com Emilian Isaila: Victor Ponta, prizonierul pensionarilor
    De ce in viata, cand le ai pe toate, de fapt ajungi sa nu ai nimic? E o contradictie, iar daca ne uitam la Guvernul Ponta, realizam ca se aplica. E sprijinit de 67% dintre parlamentari. USL controleaza majoritatea judetelor tarii, are cei mai multi pr...
0 comentarii