Vezi comentariul la care s-a raspuns

Roman adevarat, BASE\'???

  • Varanul ca varanul, dar fruntea tarii are o cat de mica legatura cu patriotismu??? Cum e posibil sa se pedepseaca o groaza de cetateni si marele infractor Traian Basescu sa ocupe in mod ilegal Cotroceniul??? S-a ajuns la o asemenea situatie (acceptata chiar si de USL, din neputinta), prin actiunile agresive de imbecilizare,prin manipularea romanilor, de aproape toata media!!! Oricare cetatean poate fi supus manipularii. Pentru determinarea riscului de imbecilizare prin manipulare, va propun urmatorul test: 1) Art. 36("Dreptul de vot"), alin. (1) din Constitutie dispune: "Cetăţenii au drept de vot DE LA vârsta de 18 ani, împliniţi până în ziua alegerilor inclusiv." 2) Art. 2, alin.(1), lit.c) din Legea 370/2004 (ref. la alegerea presedintelui) prevede: "In sensul prezentei legi, termenii de mai jos au urmatoarele semnificatii: liste electorale permanente - listele cuprinzand cetatenii romani cu drept de vot CARE AU IMPLINIT varsta de 18 ani pana in ziua alegerilor inclusiv". 3)Avand in vedere prevederile legale de mai sus, ce cuprind listele electorale??? Raspunsuri posibile (?!): A) Toti cetatenii romani de la 18 ani, împliniţi până în ziua alegerilor inclusiv. B) Cetatenii romani cu varta de numai 18 ani, împliniţi până în ziua alegerilor inclusiv. Care e raspunsul corect??? Cel de la litera A sau cel de la litera B??? Suces!!! Va rog analizati textele cu mare atentie!!!

    la Stire: Razboiul total al lui Dan Voiculescu (Opinii)
    Traian Basescu nu mai este cel mai mare adversar al lui Dan Voiculescu si cred ca Felix a inteles deja acest lucru. A inteles din ezitarile si voltele lui Victor Ponta ca nu presedintele este principalul obstacol in calea implinirii celei mai intense dori...
0 comentarii