Care Basescu presedinte al Romaniei? Va prostit media!!!

  • Media (inclusiv ANTENELE, politicienii (inclusiv CRIN, Iohanis, Ponta, ....), si nu numai, sunt in mare eroare!!! Ei nu pricep, ca si voi, ca “articolul cu erata” e in favoarea celor 7,4 milioane electori. Ca legiuitorul a formulat textul “articolului cu erata”, probabil din greseala, in favoarea celor care au votat DA. Ca judecatorii CCR l-au aplicat, altfel decat spune textul de lege!!! Ei au tratat cu superficialitate textul de lege al “articolului cu erata” care spune: “LISTELE ELECTORALE PERMANENTE— listele cuprinzand cetatenii romani cu drept de vot care au implinit varsta de 18 ani pana in ziua alegerilor inclusiv”. Ei nu au priceput, ca si voi, ca pevederile “articolului cu erata” stabilesc in mod imperativ, fara o alta posibilitate de interpretare, ca din numarul total al cetatenilor romani cu drept de vot , se trec in LISTELE ELECTORALE PERMANENTE numai cetatenii romani CU VARSTA DE NUMAI 18 ANI. Ei nu au priceput, ca si voi, ca prezenta impusa la referendum s-a realizat la un procent de peste 100%!!! Ca eferendumul trebuia validat!!! Ca Basescu trebuia declarat demis, chiar in conditiile impuse la REFERENDUM (INCLUSIV de …. BARROSO ……). Ca Judecatorii Curtii Constitutionale AU FRAUDAT REFERENDUMUL IN FAVOAREA LUI TRAIAN BASESCU!!!!!!!!!!!!!!!! Ei nu pricep, ca si voi, ca Judecatorii CCR , printr-o echivalare fortata intre “lista pentru referendum”(trimisa de Biroul Electoral Central) si “listele electorale permanente”, AU TRANSFERAT IN MOD AUTOMAT, fara nici o judecata de valoare, “numarul persoanelor inscrise in lista pentru referendum”, de 18.292.464, in “listele electorale permanente”. In nepriceperea lor, eii nu s-au intrebat: Cum au putut judecatorii sa faca asa ceva atata timp cat Biroul Electoral Central NU a transmi nimic in legatura cu LISTELE ELECTORALE PERMANENTE??? ((Efectiv aceste LISTE ELECTORALE PERMANENTE NU AU EXISTAT SI NICI NU EXISTA!!! Biroul Electoral Central a transmis la CCR numai “numarul persoanelor inscrise in lista pentru referendum”, de 18.292.464 electori. …………………………………. .)) Care a fost judecata de valoare, care i-au determinat pe judecatori sa stabileasca cum ca “numarul persoanelor inscrise in lista pentru referendum” este si numarul persoanelor inscrise in listele electorale permanente, liste care, pur si simplu, nu exista??? Ei nu pricep, ca si voi, ca HOTARAREA CCR este plina de incoerenta si prostie cu emfaza!!! Ei nu pricep, ca si voi, ca Basescu ocupa ilegal Cotroceniul!!! Ei zic ca Basescu e un PRESEDINTE ILEGITIM, ca-i GUVERNATOR. …………………………………..

    la Stire: Reactia Guvernului, dupa conferinta lui Basescu: Presedintele e beat, matrafoxat, iresponsabil (Video)
    Mirel Palada, purtatorul de cuvant al Guvernului, a lansat un atac dur la adresa presedintelui Traian Basescu, duminica, dupa ce acesta a sustinut o declaratie de presa la Palatul Cotroceni pe tema bugetului de anul viitor, criticand cresterea accizelor l...
0 comentarii