Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    D-LE mos gerila

    se vede ca esti un alegator de dreapta si nu votezi cu psd-ul . dar ce faci in turul 2? ai sa votezi cu ponta in locul lui iohanis? si eu as inclina in favoarea lui predoiu , dar daca nu e sa fie el candidatul ce facem? ii dam o sansa lu ponta sa distruga tot ce sa facut pana acum? oricum cu s...

    la Stire: Iohannis sau Predoiu? O zi pana la desemnarea candidatului dreptei pentru Cotroceni
    Dreapta isi anunta luni candidatul comun la prezidentiale, cu mai putin de trei luni inainte de alegeri. Presedintele PNL, Klaus Iohannis, pare favorit in fata prim-vicepresedintelui PDL Catalin Predoiu. Anuntarea candidatului a fost amanata cu aproape...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • no coment

    in primul rand felicitari simona pentru evolutie. dar sa nu uitam un lucru; pentru romani in general cineva este bun doar cand are rezultate bune, cand nu mai da rezultate e bun de aruncat. asa sa intamplat cu multi sportivi romani care au adus cinste romaniei si de care acum nu mai pomeneste n...

    la Stire: Simona Halep presedinte! (Opinii)
    Au trecut aproape 20 de ani de la torida vara americana, cand Hagi si colegii sai din "Generatia de Aur" ii scoteau pe romani in strada si nu putini erau cei care ii cereau "Regelui" sa-i ia locul lui Iliescu in fruntea statului. Dupa doua decenii roma...
  • conteaza?

    alt articol aiurea. ce dupa debarcarea lui cuza romania era pregatita de a fi condusa de un rege? si tot de origine germana. nu era si totusi a fost regat timp de peste 75 ani si nu cred ca a fost aSA DE RAU. Si poate este momentul ca romania sa merite si altceva nu doar o balacareala politica...

    la Stire: E Romania pregatita pentru un presedinte neamt? Cum raspunde Klaus Iohannis
    Presedintele interimar al PNL, Klaus Iohannis, cetatean roman de etnie germana, a declarat ca nu cunoaste pe nimeni care sa aiba un "pedigree din anul 500", care sa spuna "eu sunt numai neamt, numai roman". Potrivit acestuia, "cu totii avem radacini multi...
  • DRaga DANUT

    -avand in vedere ca.... traian basescu nu mai candideaza,in toamna , -avand in vedere ca..... partidul pe care il conduci sa dus acolo unde ii este locul -avand in vedere ca in parlamentul romaniei nu mai existai ca si grup politic -avand in vedere ca .... ai dezamagit populatia care te-a votat...

    la Stire: Dan Diaconescu candideaza la presedintie si vrea o alianta anti Basescu
    Dan Diaconescu si-a anuntat intentia de a candida la Presedintia Romaniei, chemand liderii tuturor partidelor sa-l sustina intr-o mare alianta Anti Basescu, menita sa impiedice numirea actualului sef al statului ca premier dupa legerile din toamna. "Av...
  • Parerea mea

    Sincer mi se rupe undeva de ce se intampla in ucraina. este problema lor interna si nimic altceva. Sincer mi se rupe de sanctiunile pe care sua si cei din ue le iau impotriva rusiei in trucat sunt de fatada. NU cred ca nici rusia niici america nici germania isi doresc un conflict, daca ar vreao ...

    la Stire: Rogozin se ia si de Ponta: Atrag atentia asupra acestui politician
    Vicepremierul rus, Dmitri Rogozin, atrage atentia Ministerului de Externe rus cu privire la declaratiile premierului roman, Victor Ponta, care a spus duminica seara ca ar fi putut decide in locul presedintelui ca Romania sa ridice avioanele de la sol pent...
  • Foarte bine dar....

    De ce doar totul se trage la bucuresti? de ce nu sa investtesca si in alte stadioane din tara. sa profite si alte localitati de vizita unor posibili turisti in cazul in care se va obtine acordul fifa pentru a meciuri din2020. Sau cei de la bucuresti se gandesc numai la ei? ce? numai bucurestenii c...

    la Stire: Vesti de senzatie: Bucurestiul va avea doua stadioane noi de cinci stele
    Dezvoltarea infrastructurii sportive a Bucurestiului continua cu constructia a doua stadioane noi ultramoderne. In plus, stadionul Steaua va intra intr-un proces radical de modernizare in urmatoarea perioada. Guvernul Romaniei si-a asumat, prin sustine...
  • CORECT

    mi se pare normal, Basarabia a fost ,este si va fi intotdeauna pamant romanesc indiferent ce zic sau pretind altii. Nu cred ca Putin in toata nebunia sa va indrazni sa atace republica moldova, oricat isi doreste asta. Cat despre transnistria e greu de crezut ca se va face ceva pentru a ramane alip...

    la Stire: Peste 50% dintre moldoveni vor unirea cu Romania - Sondaj CRSS in R. Moldova
    Un sondaj realizat de Centrul Roman de Studii si Strategii in Republica Moldova arata ca peste 60% din moldovenii intervievati declara ca vorbesc limba romana. De asemenea, mai arata cercetarea citata de deschide.md, peste 50% din cei chestionati cred ...
  • Nimic mai fals

    Cum crestere economica / da se poate dar sa nu uitam ca veniturile de la buget s-au datorat in mare parte taxelor suplimentare pa care le-a introdus guvernul in 2013 un exemplu: se tot bat cu pumul in piept ca au marit salariul minim brut de la 700 de lei la 800. Pana aici corect, doar ca din ce...

    la Stire: Financial Times: Romania, un nou tigru al Europei?
    Cresterea economica de 5,2% anuntata, vineri, de Institutul National de Statistica este comparabila cu cea a economiilor emergente performante din Asia si Africa, iesind din contextul european. Aceasta este concluzia la care a ajuns jurnalistul britani...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    RASPUNS

    dupa cum am spus in comentariu " o miscare inteligenta a pnl-ului" nu inca o miscare inteligenta . e o diferenta. nu am nici o simpatie fata de clasa politica din romanaia din ultimi ani,dar urmaresc cu amuzament ce se intampla . se pare ca numirea neasteptata a lui iohanis ia cam luat pe nepre...

    la Stire: Omul care-l poate bate pe Ponta (Opinii)
    Cand cei din PSD au inceput sa conteste propunerea lui Klaus Iohannis ca si vicepremier, stiau ce stiau. Probabil nu e vorba doar de faptul ca acesta ar putea avea probleme de incompatibilitate intre functia din Guvern si cea de la primaria Sibiului. A...
  • Comentariu

    Numirea lui Iohanis e o surpriza pentru unii . Pe mine unul nu ma deranjeaza numirea lui in guvern, a facut treaba destul de buna la sibiu si asta se vede. Mentalitate de german. Problema este insa alta; cum va rezolava el incompatibilitatea dintre functia de primar si cea de ministru . Legea es...

    la Stire: Omul care-l poate bate pe Ponta
    Cand cei din PSD au inceput sa conteste propunerea lui Klaus Iohannis ca si vicepremier, stiau ce stiau. Probabil nu e vorba doar de faptul ca acesta ar putea avea probleme de incompatibilitate intre functia din Guvern si cea de la primaria Sibiului. A...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu