Parerea mea

  • Sincer mi se rupe undeva de ce se intampla in ucraina. este problema lor interna si nimic altceva. Sincer mi se rupe de sanctiunile pe care sua si cei din ue le iau impotriva rusiei in trucat sunt de fatada. NU cred ca nici rusia niici america nici germania isi doresc un conflict, daca ar vreao intradevar nu cred ca ar tine cont de parerea romaniei. Suntem prea mici si in eventualitatea unui conflict armat am fi primi care am avea de suferit. de aswemenea mi se rupe de ce declara rogozin ala sau cum io zice. sunt declaratii pur aiuriste si politice. DAR nu mi se rupe si nu pot sa n u iau atitudine cand un prim ministru care nu are nici o atributiune in ce priveste deciziile militare ale tarii sa isi dea cu parerea despre asta parerea si decizia o ia presedintele in csat si punct . restu sunt barbologii . niciodata nu am stiut si niciodata nu vom sti sa profitam de pe urma unor conjuncturi politice si geostrategice pe care le avem, pentru ca dintotdeauna romanul a fost" o *** si o iuda" din toate punctele de vedere, Niciodata nu am mers pana la capat intr-o alianta si acest lucru ne-a costat enorm,. din pacate nu am invatat nimic din acest lucru, deci ne meritam soarta acest lucru il sustin chiar daca pe aici sunt destui cei care ma vor critica sau injura pentru asta.

    la Stire: Rogozin se ia si de Ponta: Atrag atentia asupra acestui politician
    Vicepremierul rus, Dmitri Rogozin, atrage atentia Ministerului de Externe rus cu privire la declaratiile premierului roman, Victor Ponta, care a spus duminica seara ca ar fi putut decide in locul presedintelui ca Romania sa ridice avioanele de la sol pent...
0 comentarii