conteaza?

  • alt articol aiurea. ce dupa debarcarea lui cuza romania era pregatita de a fi condusa de un rege? si tot de origine germana. nu era si totusi a fost regat timp de peste 75 ani si nu cred ca a fost aSA DE RAU. Si poate este momentul ca romania sa merite si altceva nu doar o balacareala politica unde interesele de haita au fcut ca la guvernare sa se perinde toate felurile de aliante politice total impotriva logici. Daca am judeca corect si rational e timpul sa incercam si altceva ,dar romanilor le este frica, frica de schimbare. Toti sunt nemultumiti de taxe si impozite dar numai cu vorba , fapte nimic. Comenteaza sub diferite anonimate dar nu iau atitudine . Vor schimbare dar sa nu se modifice nimic{cum spunea catavencu}.Stim doar sa aruncam cu noroi in toti cei care incearca ceva si sa ii ridice in slavi pe infractori si hotii care ne conduc. Sunt asa de usor de manipulat incat au ajuns sa isi vanda votul pentru un baton de saln sau o galeata. In decembrie avem o sansa Este un prilej pentru romania sa dovedeasca in sfarsit ca nu sta doar pe la colturi si cerseste mila celorlati ci sa scapam de ciuma asta care ne conduce de peste 25 ani. Nu spun ca iohanis ar fi foarte bun, nici poate ungureanu, cristi diaconescu, sau predoiu ar fi, dar sigur un presedinte de la psd ar fi un dezstru pentru romania. Asa ca cel putin eu voi vota cu unul din ceilati candidati, dar voi gandi sa il votez doar pe cel care va avea o sansa in fata candidatului psd-ist .

    la Stire: E Romania pregatita pentru un presedinte neamt? Cum raspunde Klaus Iohannis
    Presedintele interimar al PNL, Klaus Iohannis, cetatean roman de etnie germana, a declarat ca nu cunoaste pe nimeni care sa aiba un "pedigree din anul 500", care sa spuna "eu sunt numai neamt, numai roman". Potrivit acestuia, "cu totii avem radacini multi...
0 comentarii