Intrari recente

  • de urmat

    asa e cel mai bine, sa puna in aplicare si solutiile si parerile cetatenilor, nu numai a lor cum face PSD! asta inseamna democratie!

    la Stire: Uniunea Social-Progresista, inregistrata legal, sub conducerea lui Diaconescu
    Uniunea Social-Progresista este deja inregistrata ca asociatie, iar presedintele ei este Cristian Diaconescu, au declarat surse politice. USP se preconizeaza ca o miscare "social-politica", iar asociatia este structurata potrivit regiunilor de dezvolta...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • clar

    pentru sa UDL mereu gandeste impotriva guvernului..pentru ca nu se sincronizeaza niciodata cu ceea ce trebuie!!

    la Stire: De ce a votat USL proiectul Puterii de confiscare a averilor
    Reprezentantii Uniunii Social Liberale din comisia juridica a Senatului au votat proiectul Puterii privind confiscarea extinsa a averilor ilicite, chiar daca PSD are propriul sau proiect. "USL are un alt proiect de lege care presupune verificarea averi...
  • primar bun si el

    cred ca se vede ce schimbari a facut piedone cat timp a fost primar..a schimbat complet!!

    la Stire: Piedone, sef de campanie in Bucuresti pentru PDL-UNPR
    Presedintele PDL Bucuresti, Elena Udrea, a declarat, marti seara, la intalnirea uneperistilor din Bucuresti si Ilfov, ca primarul sectorului 4, Cristian Popescu Piedone, va conduce campania electorala PDL-UNPR pe Bucuresti, din noiembrie 2012. "Avem si...
  • cam asa e

    nu prea e benefica suspendarea asta fix acum..cand avem atata de pierdut..taxe..etc din cauza asta pt Europa

    la Stire: Oprea, despre suspendarea presedintelui: Lumea arde si baba se piaptana
    Presedintele executiv al UNPR, Gabriel Oprea, a criticat, marti seara, demersul de suspenare a lui Traian Basescu din functie, anuntat de USL, spunand in acest sens ca lumea si Europa ard si "baba se piaptana". "Cererea de suspendare a presedintelui ac...
  • scandalos

    ce face dan diaconescu e complet anormal! senzational..asta crede el ca inseamna politica romaneasca!

    la Stire: Teoria conspiratiei si aberatiei, cu Dan Diaconescu
    Presedintele Traian Basescu s-a comportat ca un servil cu ciocoii din Occident, liderul PSD, Victor Ponta, este ruda cu seful Serviciului Roman de Informatii, George Maior, iar "USL + PDL = Love". Declaratiile ii apartin presedintelui Partidului Poporu...
  • mda

    nu e normal, cum USL a fost intotdeauna contra....merg si singuri la consultari si apoi se plang ca nu sunt luati in seama!

    la Stire: Insula noastra autista si neserioasa (Opinii)
    Inca n-am vazut subiect serios care sa nu fie aruncat in derizoriu la Bucuresti, iar noile reguli europene nu fac, din nefericire exceptie. Peste tot in Europa acordul de guvernanta fiscala, incheiat saptamana trecuta la Bruxelles, este dezbatut de partid...
  • asa da

    acum Romania va merge in aceeasi drectie cu Europa!

    la Stire: Invitatii Ziare.com Cristian Diaconescu: Summit-ul UE, un urias pas inainte
    Summit-ul Uniunii Europene din 8-9 Decembrie 2011 a reusit ceea ce nu se putea anticipa a fi posibil de realizat decat intr-o perspectiva de timp suficient de indepartata pentru a nu parea realista si printr-un proces de negociere teribil de lent. Summ...
  • o da

    se intampla asa pentru ca asa e normal intai de toate!!!!

    la Stire: Deficitul trebuie inscris in Constitutie, nu are rost sa inselam populatia, sustine Basescu
    Deficitul maxim convenit in urma acordului cu Uniunea Europeana va trebui inscris in Constitutie, a declarat duminica presedintele Traian Basescu, avertizand ca modul in care acesta va fi inscris in lege va fi monitorizat de Curtea Europeana de Justitie. ...
  • respect

    o atitudine destul de buna avand in vedere ca e un partid tanar si toti sar pe el ca lupii!!

    la Stire: UNPR saluta deciziile summit-ului UE
    Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei (UNPR) saluta deciziile Summitului Consiliului European de la Bruxelles privind solutionarea crizei, pe care o considera "cea mai grava cu care se confrunta Uniunea in cei 54 de ani de existenta" si sprijina rei...
  • poate poate

    parlamentul romaniei ar trebui totusi sa se grabeasca cu alocarea bugetului ...2012 bate la usa!!

    la Stire: Parlamentul dezbate luni in plen bugetul pentru 2012
    Proiecteul bugetului de stat pe 2012 si cel al asigurarilor sociale vor intra, luni, in dezbaterea plenului reunit ale celor doua Camere, dupa ce vineri comisiile de specialitate au finalizat adoptarea celor doua acte normative. Comisiile de buget-fina...