Intrari recente

  • Nea Ioane,

    - Cand Simona va fi cel putin 10 ani in pozitiile in care Serena si Maria Sharapova au fost 10-15 ani; - Cand Simona va arata (sorry, astea le da Cel de sus) ca Sharapova, Ivanovici, Wozniacki ; Atunci, chiar daca este romanca, sunt convins ca si Simona va avea sponsorizari, daca nu ca ele, cel p...

    la Stire: Tiriac ii da o veste foarte proasta Simonei Halep: Din pacate pentru ea...
    Ion Tiriac a comentat, joi, situatia in care se afla Simona Halep, venind cu o veste proasta din punct de vedere financiar pentru sportiva in varsta de 23 de ani. Omul de afaceri a declarat ca Simona Halep nu va reusi niciodata sa ajunga la nivelul juc...
  • Ziarist de 2 lei

    Cand a castigat Danemarca, mai nea ziaristu\', campionatul mondial??? A castigat campionatul Europei in 92, cand si-au adunat componentii nationalei de pe plajele continentului. Halal ziaristi!!!

    la Stire: Danezii ridica in slavi Steaua: Comparatie magulitoare pentru campioana Romaniei
    Danezii sunt impresionati de Steaua si compara echipa lui Costel Galca cu celebra Bayern Munchen, formatia care domina autoritar Bundesliga. Morten Bruun, fost campion mondial cu nationala Danemarcei, este cel care a facut aceasta comparatie magulitoar...
  • Valoare si conjunctura

    Saltul foarte spectaculos al Simonei si care, dealtfel, ne bucura poate fi explicat scurt prin: valoare si conjunctura de moment din tenisul feminin. Da, categoric, valoare pentru ca altfel n-ar fi reusit intr-un interval de sub un an sa creasca peste 60 de pozitii in clasamentul WTA. Personal con...

    la Stire: Inca un duel Halep - Sharapova? Iata ce anticipeaza WTA
    Simona Halep si Maria Sharapova s-ar putea intalni din nou, pentru a patra oara in acest an, in sferturile de finala ale ultimului turneu de Grand Slam al anului, US Open. Tragerea la sorti efectuata joi seara la New York le-a plasat pe cele doua rival...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Inapoi la Mama Russie

    Nu contest si nu ma indoiesc de buna credinta si de bunele intentii ale unora dintre confratii nostri de dincolo de fruntariile tarii. Dar, cunosc foarte bine, as putea spune chiar din interior, opinia majoritatii celor de dincolo de Prut, precum si a multora dintre cei care au obtinut deja cetateni...

    la Stire: Cat mai multi cetateni romani. Avem obligatia morala sa deschidem larg portile Basarabiei Interviu
    Cetatenia romana iti ofera automat si calitatea de cetatean european, iar oportunitatile de care poti beneficia sunt destul de mari. Cand obtii insa cetatenia prin redobandire, iti asumi toate indatoririle pe care le ai fata de statul roman, inclusiv acee...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Gicule, aia nu sunt Rusi!

    Nu le ai, Gica, pe astea! Tie iti sade mai bine cu mingea, mai putin declaratiile, cu chestii care, scuze, implica oarece cultura. Jucatorii de la Aktobe sunt Kazahi. Cat pentru ce ai facut si inca faci pentru fotbalul romanesc - Chapeau bas!

    la Stire: Hagi lanseaza un avertisment important: Ascultati bine ce va spun
    Fostul mare fotbalist Gica Hagi a avertizat Steaua inaintea meciului retur cu Aktobe din turul trei preliminar al Ligii Campionilor. "Steaua va avea viata grea in returul cu Aktobe. Ascultati bine ce va spun. Ei sunt rusi, cu rusii nu te joci! O sa aib...
  • Nu ti-e rusine, drogatule?

    Cu ce drept comentezi tu, drogat, betivan, bataus, care n-ai mai aratat fotbal de nici tu nu mai stii cand. Capul plecat si mucles!

    la Stire: Mutu il pune la zid pe Mourinho
    Adrian Mutu a lansat un atac la adresa lui Jose Mourinho, tehnician cu care a colaborat pentru o scurta perioada de timp la Chelsea. La doua zile dupa ce Chelsea a fost eliminata din semifinalele Ligii Campionilor de Atletico Madrid, Mutu vorbeste desp...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Tu?

    tu pe cine stergi la c.r acolo?

    la Stire: Uite mortul, ba e viu: Familie pusa degeaba de spital sa se pregateasca de inmormantare
    Rudele unui batran din judetul Botosani s-au pregatit degeaba de inmormantare dupa ce spitalul unde acesta era internat i-a anuntat, in mod eronat, ca el murise. Batranul de 88 de ani suferise un accident vascular cerebral si era internat la Spitalul M...
  • Schimba pampersii

    Du-te nene Paul de-ti schimba pampersii. Ai facut cacutza in ei!

    la Stire: Anghel Iordanescu, atacat mai dur ca oricand: "E un ticalos"
    Paul Zarna (70 de ani), candidat la postul de presedinte al Federatiei Romane de Fotbal, a lansat un atac violent la adresa lui Anghel Iordanescu. Zarna sustine ca el a fost responsabil de rezultatele obtinute de nationala Romaniei la Cupa Mondiala din...
  • Simona, asa NU!

    Avand in vedere pozitia pe care ai castigat-o cu atata truda, prin munca ta, nu ai scuze pentru ultimele meciuri consecutive foarte slabe pe care le-ai facut (cu Cibulkova la Australian Open, cu Kristina Mladenovic la GDF Paris si acum cu Timeea Babos). Doar nu crezi ca celelalte jucatoare se vor da...

    la Stire: Simona Halep, despre umilinta din Ungaria
    Simona Halep a vorbit despre umilita suferita miercuri in Ungaria. Dupa ce a ajuns in sferturi la Australian Open, tenismena noastra, aflata pe locul 10 in clasamentul WTA, a dezamagit crunt. A fost eliminata inca din prima runda la Paris, pentru ca...
  • Jurnalist cu 2 clase, nu iese arifmetica!!!

    Vrei sa zici: 8 grupe de 6 echipe+ 1 grupa de 5 echipe+ Echipa gazda (Franta) Se califica: primele 2 din grupe 9x2=18echipe+ 1 de pe locul 3(cu cel mai bun punctaj)+ 4 din baraje (mai putin din grupa din care echipa de pe locul 3 se califica direct)+ 1 - tara gazda (Franta)+ 24 echipe. Nu b...

    la Stire: UEFA a anuntat urnele pentru preliminariile EURO 2016: Iata unde a fost plasata Romania
    UEFA a anuntat vineri componenta urnelor pentru tragerea la sorti a grupelor din preliminariile Campionatului European din 2016. Ca urmare a rezultatelor slabe din ultimii ani, nationala Romaniei a fost repartizata tocmai in urna a 3-a si risca sa fie ...