Intrari recente

  • ....

    Vladimir Voronin , rus get-beget , a avut dintotdeauna Rusia partenera , din mosi stramosi , chiar inainte de Stefan cel Mare.

    la Stire: Alegeri in R.Moldova Voronin: Rusia a fost partenerul nostru inca din timpul lui Stefan cel Mare
    Liderul Partidului Comunist din Republica Moldova, Vladimir Voronin, a votat duminica, la alegerile parlamentare, pentru relatii mai stranse cu Rusia. Voronin a fost nevoit sa astepte aproape o ora pentru a vota, din cauza ca si-a uitat buletinul acasa...
  • .....

    Ce *** ! Individul uita ca astazi Germania e in UE si e chiar motorul.

    la Stire: Un lord britanic vrea ca imigrantii sa fie intrebati de partea cui au luptat stramosii lor in razboi
    Un politician conservator britanic, lordul Norman Tebbit, propune ca imigrantii care doresc sa vina in Marea Britanie sa fie intrebati de partea cui au luptat stramosii lor in timpul celui de-Al Doilea Razboi Mondial. Testul pentru imigranti, propus de...
  • ....

    PSD-istii vor matura cu Ponta pe jos , iar romanii vor matura strada cu PSD-ul. E de neinteles cum Melescanu si-a patat obrazul , dupa o cariera politica si diplomatica impecabila.

    la Stire: Diaspora voteaza: Umilinta, gaze lacrimogene, "Ponta, demisia!" si stat la coada pe ninsoare
    Urnele incep sa se inchida in Europa, desi zeci de mii de oameni inca mai stau la coada, in marile orase. Guvernul nu a aprobat prelungirea programului de vot in aceste sectii, iar oamenilor li se inchid usile in nas. Indignati, unii dintre ei protesteaza...
  • ....

    Conform Legii Minelor in vigoare , titularul licentei de explorare intocmeste trimestrial un raport geominier, in care declara Agentiei Nationale pentru Resurse Minerale , lucrarile efectuate si rezultatele obtinute.Acest raport geominier are regim secret si nu poate fi facut public.Daca Ponta a fac...

    la Stire: Reactia Chevron dupa ce Ponta a spus ca se pare ca nu exista gaze de sist in Romania
    Chevron nu a terminat analiza legata de potentialul rezervelor de gaze de sist din Romania, a transmis, luni, compania americana, la doar o zi dupa ce premierul Victor Ponta a sustinut ca se pare ca tara noastra nu are astfel de resurse. Duminica, sefu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • SONDAJE 2009

    http://alegeri.ziare.com/alegeri-prezidentiale-2009/sondaje/

    la Stire: Alegeri prezidentiale 2014 Ponta vs Iohannis: Cine va castiga turul al doilea? - Sondaj SOCIOPOL
    Candidatul PSD-UNPR-PC, Victor Ponta, ar fi votat de 55% dintre romani in timp ce pe Klaus Iohannis (ACL) il aleg 45% dintre acestia, in turul doi al alegerilor prezidentiale, potrivit unui sondaj realizat de SOCIOPOL si prezentat sambata seara de Antena ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ....

    Ponta ar putea iesi presedinte si nu ar fi o mare problema , dar oamenii sai din teritoriu reprezinta o problema grava .

    la Stire: Dar dna Udrea? Dna Udrea ce face?
    Nu cred ca UDMR avea in mod real alta optiune decat sa lase votul maghiarilor la liber. Daca UDMR dadea indicatie in favoarea lui Klaus Iohannis, dupa cum i-a cerut PPE, ramanerea Uniunii in guvernul condus de Victor Ponta devenea foarte problematica. ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    ....

    Gazul lichefiat din Azerbaijan nu trece prin Bosfor ,pentru pentru destinatia Constanta .

    la Stire: Independenta energetica, slogan ceausist invechit sau proiect fezabil?
    Criza din Ucraina da fiori in intreaga Europa, avand in vedere ca Rusia ar putea inchide robinetul la iarna. Romania importa doar 20% din necesarul de gaze si dispune de rezerve de petrol care pot fi exploatate pe termen lung. In aceste conditii, guvernan...
  • ....

    La ce industrie e azi in Romania , consumul de energie electrica e minuscul.Romania poate exporta energie electrica , cu siguranta .Romania va trebui sa importe in continuare titei , pentru ca productia interna nu acopera consumul , dar nu e obligata sa importe din Rusia. La gaze e cuiul lui Pepelea...

    la Stire: Independenta energetica, slogan ceausist invechit sau proiect fezabil?
    Criza din Ucraina da fiori in intreaga Europa, avand in vedere ca Rusia ar putea inchide robinetul la iarna. Romania importa doar 20% din necesarul de gaze si dispune de rezerve de petrol care pot fi exploatate pe termen lung. In aceste conditii, guvernan...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ....

    Probabil ca iubirea fierbinte a romanilor pentru conducatorii sai e reciproca si e o consecinta a realizarilor marilor oameni politici Basescu si Ponta.

    la Stire: Topul tarilor in care populatia isi uraste guvernantii. Romania are un loc fruntas
    Bosnia si Hertegovina, Bulgaria si Grecia sunt tarile in care cetatenii sunt extrem de nemultumiti de conducatorii lor, potrivit unui studiu efectuat de Gallup in care apare si Romania. In multe tari, guvernele si legiuitorii lor sunt destul de nepopul...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ....

    Tiriac a fost un sportiv din nastere , ar fi avut succes in orice sport care se bazeaza pe conditie fizica si inteligenta , Ilie Nastase , in schimb , a fost um mare talent , iar tenisul i-a venit ca o manusa.

    la Stire: Tiriac dezvaluie un episod inedit din trecutul lui Ilie Nastase
    Ion Tiriac a dezvaluit un episod inedit din trecut lui Ilie Nastase. Fostul sportiv, devenit intre timp prosper om de afaceri, a povestit cum l-a invatat pe cel poreclin "Nasty" sa patineze. "E foarte usor sa patinezi. Pe Nastase l-am pus pe patine ...