Intrari recente

  • PONTA, va fi debarcat in cateva luni...

    Razboiul sabiilor ascutite a inceput astazi...Lui Ponta i-a venit sfarsitul politic. Pana in primavara ii vom spune bye, bye lui Micky Mouse.

    la Stire: Geoana, Vanghelie si Sova, exclusi din PSD, se cere si mazilirea lui Iliescu. Razboiul declaratiilor continua
    Decizii drastice joi la PSD, in cadrul sedintei Comitetului Executiv National al partidului. Dupa ore bune de certuri si reprosuri, asa cum s-a auzit "pe surse" pe parcursul intregii zile, conducerea PSD a decis sa renunte la 3 membri marcanti - fostul...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Guvernul sa rasplateasca cinstit corectorii de la BAC.

    Daca Guvernul nu va intelege importanta acestui examen si marea responsabilitate a profesorilor-corectori si nu ii va plati conform importantei muncii lor, BAC-ul din 2014 poate fi un nou si mare esec pentru invatamantul romanesc...

    la Stire: BAC 2014. Taraboi national cu amnezia lui Victor Ponta (Opinii)
    De saptamana viitoare incepe cel mai important examen la nivel national, BAC-ul cum i se spune pe scurt. Acest test al maturitatii va genera multe stiri, multe analize si multe discutii. Dar, in primul rand, vom vedea unde e invatamantul romanesc la un an...
  • Fratele si...presedintia

    Nu are nicio legatura, dar absolut nicio legatura, functia de presedinte si legatura de rudenie. Sa fim seriosi. Rudele nu ni le alegem noi ci ni le da Dumnezeu asa cum sunt bune sau rele. Asemenea fapte s-au petrecut de-a lungul vremurilor si in multe parti de pe mapamond dar nu s-a creat atata ist...

    la Stire: Cumpana lui Traian Basescu
    Presedintele se afla in fata uneia dintre cele mai grele incercari ale carierei sale politice. Este momentul in care trebuie sa decida ce fel de Romanie vrea sa lase la finalul mandatului sau, care este cu adevarat mostenirea sa politica. Cred ca Traia...
  • Rau cu rau dar mai rau fara rau...

    In actuala si viitoarea conjunctura geografico-economico-politica cred ca va veni timpul sa il regretam ca presedinte pe Traian Basescu. Caracatita rosie, dupa cum observam (conform obiceiului), isi extinde tentaculele tenebroase peste tot ce misca in tara asta . Sa ne fereasca Dumnezeu de ceea ce v...

    la Stire: Cumpana lui Traian Basescu
    Presedintele se afla in fata uneia dintre cele mai grele incercari ale carierei sale politice. Este momentul in care trebuie sa decida ce fel de Romanie vrea sa lase la finalul mandatului sau, care este cu adevarat mostenirea sa politica. Cred ca Traia...
  • Alianta Anus Contra Naturii (A.C.N.)

    Aceasta increngatura politica asemanatoare anusului contra naturii a spulberat toate sansele si credibilitatea PSD-ului in randul electoratului, iar Ponta este copia fidela a lui Diaconescu. Vorba aceea: spune-mi cu cine de imprietenesti ca sa-ti spun cine esti. Toata mascararada asta seamana cu cea...

    la Stire: Stupefiant: DDD guverneaza cu ciocoiul Ponta! (Opinii)
    Am ales cu amaraciune un titlu pe care televiziunea lui Dan Diaconescu Direct l-ar fi pus pe jumatate de ecran, daca astazi ar mai fi emis si daca ar fi avut atata imaginatie si curaj incat sa prezinte stirea zilei care, intamplator, a fost despre propriu...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Excelent comentariu

    Un comentariu foarte pertinent care reda exact motivele acestei increngaturi politice asemanatoare anusului contra naturii.

    la Stire: Stupefiant: DDD guverneaza cu ciocoiul Ponta! (Opinii)
    Am ales cu amaraciune un titlu pe care televiziunea lui Dan Diaconescu Direct l-ar fi pus pe jumatate de ecran, daca astazi ar mai fi emis si daca ar fi avut atata imaginatie si curaj incat sa prezinte stirea zilei care, intamplator, a fost despre propriu...
  • Se umplu puscariile cu PSD-isti si nu numai...

    Daca apreciem DNA, este pentru faptul ca in acest timp a batut un record in ceea ce priveste arestarile si condamnarile unor parlamentari, ministri, oameni de afaceri. Toti cei arestati SI condamnati spun ca toate acestea sunt dosare politice gestionate de Traian Basescu. Nici vorba de asa ceva. D...

    la Stire: Dan Radu Rusanu ramane dupa gratii - E in arest preventiv de mai bine de o luna
    Dan Radu Rusanu, fostul sef al Autoritatii de Supraveghere Financiara (ASF), ramane in continuare in arest preventiv, a decis, joi, Curtea de Apel Bucuresti. Arestat in dosarul "Carpatica", Rusanu se afla deja in spatele gratiilor inca din 4 martie, ca...
  • Alianta Struto-Camila

    Alianta struti-camila este si o alianta de genul anusului contra naturii si, drept consecinta, trebuie sa se rupa pana in vara.Si toate acestea pentru linistea celor ce au infiintat-o dar mai ales pentru linistea electoratului care in 8 Decembrie a fost mintit si pacalit din nou sub sloganul "Drepta...

    la Stire: Antonescu, ultimatum pentru Ponta - Pana luni sa decida: Guvern cu PNL sau alianta cu Voiculescu
    Presedintele PNL, Crin Antonescu, a spus ca nu este nicio criza in USL, dar ca premierul Victor Ponta va trebui sa aleaga intre guvernarea cu PNL si alianta cu Dan Voiculescu. "Domnul Ponta trebuie sa dea raspuns pana luni daca doreste sa mai faca guve...
  • Sabrina

    Dati-ne va rugam si o poza cu Gadea, Camelia Voiculescu, Sorin Alexandrescu e& comp. acum cat mai sunt in libertate.

    la Stire: Cum aratau vedetele din Romania in copilarie I (Galerie foto)
    Vedetele din Romania ne-au obisnuit de-a lungul anilor cu aparitii impecabile si fotografii in care sunt atente la fiecare detaliu. Chipuri angelice, ten lipsit de defect si tinute fara cusur. V-ati intrebat vreodata cum aratau ele in copilarie sau in ado...
  • Omar Haisam via Beirut

    Dar cu Dan Voiculescu si cu fenechiu nu aveti poze din copilarie si adolescenta ? Nu-i nimic. Speram ca in curand le vom vedea pozele realizate artistic in puscariile Rahova sau Jilava...

    la Stire: Cum aratau vedetele din Romania in copilarie I (Galerie foto)
    Vedetele din Romania ne-au obisnuit de-a lungul anilor cu aparitii impecabile si fotografii in care sunt atente la fiecare detaliu. Chipuri angelice, ten lipsit de defect si tinute fara cusur. V-ati intrebat vreodata cum aratau ele in copilarie sau in ado...