Intrari recente

  • Nu

    NU trebuie sa va lasati manipulati de televiziuni si alte mijloace de DEZinformare. REalizarile guvernului se vad in fapte.

    la Stire: Monica Iacob-Ridzi: Nu libertatii la manipulare
    Deputatul PDL de Valea Jiului, Monica Iacob-Ridzi, considera ca romanii au nevoie de unitate in aceasta perioada, insa spune ca asistam la multa manipulare. "Este trist cum unii reprezentanti ai poporului inteleg sa ponegreasca aceasta data. Si este si...
  • da bine

    da bine, sa nu uitam cum se fac sondajele de genul acesta .... nu cumva ati fi in stare sa il scoateti si pe oprescu viitor presedinte ? cel putin in sondaje

    la Stire: USL, in topul preferintelor bucurestenilor - Sondaj CURS
    USL si curentul social-democrat se afla pe primele locuri in preferintele bucurestenilor, releva o serie de sondaje CURS realizate in Capitala in luna ianuarie. Astfel, intrebati cu cine ar vota pentru Consiliul General, daca duminica viitoare ar fi al...
  • Super

    Foarte bine, si avem incredere ca veti face treaba bun acolo la MAE. Olanda trebuie sa isi reevalueze pozitia in ceea ce priveste aderarea Romaniei la ue, pentru ca nu suntem noi paria europei

    la Stire: Diaconescu: Olanda sa nu demotiveze Romania in drumul spre Schengen
    Cristian Diaconescu, noul ministru de Externe, a declarat ca va merge la Haga pentru a discuta nu numai cu omologii sai, ci si cu parlamentarii, in privinta aderarii Romaniei la Spatiul Schengen. Diaconescu a precizat pentru Rfi ca 10-12 parlamentari o...
  • foarte bine

    E o decizie corecta, i-o respectam .... Si oricare alt membru care aduce prejudicii mari de imagine partidului este invitat sa faca acelasi lucru

    la Stire: Iulian Urban si-a anuntat demisia din PDL: Sunt singurul vierme!
    Senatorul Iulian Urban a anuntat, miercuri seara, ca demisioneaza din Partidul Democrat Liberal, dupa ce in Biroul Permanent al Partidului a fost acuzat ca a provocat daune de imagine, atunci cand a postat pe blog comentarii, in care ii numea "viermi" pe ...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • dar

    Dar atacurile voastre, total nefondate si deseori sacaitoare, ce menire au ? chiar credeti ca voi, o mana de oameni puteti influenta in vreun fel voia poporului ? treziti-va la realitate baieti

    la Stire: USL: Discursul lui Basescu a fost halucinant si total rupt de realitate
    USL acuza atacurile "nedemne" lansate de presedintele Traian Basescu, marti, la adresa Opozitiei si critica faptul ca seful statului incearca in acest mod sa "acopere nemultumirea romanilor". "Uniunea Social Liberala a luat act cu stupoare de discursul...
  • surpriza

    Ca de obicei, va avea un discurs transparent, puternic, motivant, exact asa cum trebuie in care probabil va blama opozitia care face tot ce ii sta in putinta sa arunce cu noroi in tot ceea ce merge in tara asta.

    la Stire: Care va fi mesajul lui Traian Basescu? (Opinii)
    Dupa o tacere de cateva zile, greu de explicat, presedintele Traian Basescu se va adresa romanilor, in cursul zilei de astazi. Spontan in gandire, atitudine si actiune, Basescu va reusi sa-i lamureasca pe romani de ce nu traiesc bine, asa cum, de altfel, ...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Si ?

    Asta e un lucru surprinzator ? Ce anume a facut petre roman in ultima vreme ? ne-a plictisit cu tampeniile lui cu nunta si cu botezul si cu alte aparitii mondene care nu-si au rostul. Asa ca , poate sa ne lase in pace

    la Stire: Petre Roman, huiduit de protestatari in Piata Universitatii
    Fostul prim-mininstru al Romaniei, Petre Roman, si-a facut aparitia in Piata Universitatii, printre protestatari, miercuri dupa-amiaza. Petre Roman a inaintat in multime, in jurul orei 16.20, printre manifestanti, dar a fost huiduit de acestia, pe masu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Bun asa

    Pai atunci, trebuie sa ne pregatim... Primarii psd zboara in iunie...

    la Stire: Frunzaverde: Alegerile locale - in prima duminica din iunie, parlamentarele - la timp
    Prim-vicepresedintele PDL Sorin Frunzaverde a declarat, miercuri, ca decizia Curtii Constitutionale privind neconstitutionalitatea comasarii alegerilor "determina foarte clar ca alegerile locale vor avea loc in prima duminica a lunii iunie", iar parlament...
  • nu chiar

    Adica da, si nu in acelasi timp. Sa nu uitam ca aceste proteste au inceput pe un fond politic, sa nu uitam cine a scos primii protestatari in strada. Asta nu e deloc democratic.

    la Stire: Diaconescu, despre proteste: Un sentiment de nemultumire, exprimat in chip democratic
    Cristian Diaconescu, noul ministru de Externe, considera ca protestele din Bucuresti si alte orase reflecta un sentiment de nemultumire, exprimat in mod democratic. "Voi spune cancelariilor occidentale exact contextul economic in care se intampla acest...
  • serios ?

    Hai ma iarasi ai visat urat ? adevarul e ca, de cand ai venit de la focsani, cred ca ai numai cosmaruri, deaia si esti asa de disparat

    la Stire: Ponta: Sunt convins ca Guvernul isi da azi demisia
    Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat miercuri, la conferinta de presa a liderilor USL dupa intalnirea cu ambasadorii din tarile UE, ca e de parere ca Guvernul Emil Boc isi va da demisia dupa decizia Curtii Constitutionale de respingere a comasarii a...