Vezi comentariul la care s-a raspuns

Chiliman da sfaturi?

  • Chiliman cel mai mare bandit si hot dupa Oprescu, care a dat cele mai mari boom-uri in imobiliare, vorbeste de campanie murdara???? Chiliman imbogatitul care a furat sectorul 1si l-a facut SRL-ul lui????/ Pai sa ne reamintim cine este Chiliman: Chiliman considerat un samsar de blocuri fantoma” Construcţiile de tip penal – imobiliar ale lui Ioan Andrei Chiliman, primarul sectorului 1 şi a unora dintre consilierii locali au atins apogeul. Ultima inginerie executată în prezent de Chiliman are loc prin aprobarea cumpărării de locuinţe sociale „fantomă” de la parteneri clientelari ai administraţiei conduse de Chiliman. Acesta a cumpărat, din 2008 încoace, folosind ilegal bani publici ai municipiului Bucureşti, sute de apartamente cu destinaţie socială, activitate caracterizată public drept „manglă” de Călin Murg, preşedintele Consiliului General al Municipiului. Murg a mai declamat public că faptele în speţă ar trebui să-l coste pe Chiliman mulţi ani de puşcărie. Blocul Rotary, profit gras pe bani publici Ultima „achiziţie” depăşeşte însă marginile ridicolului. La data de 29 decembrie 2010, Consiliul local al sectorului 1 a aprobat o hotărâre propusă de primarul Ioan Andrei Chiliman prin care s-a luat act de negocierea directă a preţului de vânzare în vederea achiziţionării a 66 (şaizeci şi şase)unităţi locative cu destinaţie socială din imobilul situat în Bd-ul Metalurgiei nr. 32-34, Sector 4. Negocierea directă a fost realizată cu dezvoltatorul imobiliar SC Rotary Construcţii, procesul-verbal de negociere finală consfinţind un preţ de 685 euro/m.p, în total mai mult de 3 milioane de euro. Dintr-o astfel de afacere, la un astfel de preţ, profitul este de cel puţin 50%. Fleacă s-a dat la fund

    la Stire: Chiliman o acuza pe Elena Udrea ca-l face pe Paleologu clovn si apoi da vina pe el
    Primarul Sectorului 1, Andrei Chiliman, o acuza pe sefa PDL Bucuresti, Elena Udrea, ca il "sapa" pe Theodor Paleologu, candidatul democrat-liberalilor la alegerile locale din 10 iunie. Chiliman ii cere Elenei Udrea, printr-o scrisoare deschisa, sa ren...
0 comentarii