Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Silvio, ce se intampla azi

    sau se va intampla in celelalte tari numite in scarba PIGS de tarile bogate ale Evropei a fost experimentat pe un popor docil, aproape incult in ceea ce priveste apararea drepturilor sale. una este sa tai 25% din o mie-doua de euroi si alta din o suta-doua, dar probabil lozinca majoritatii "cum da ...

    la Stire: De ce s-au scumpit alimentele mai mult in Romania?
    Preturile alimentelor au crescut puternic in ultimele luni, Romania inregistrand cel mai mare avans din Uniunea Europeana la acest capitol, dependenta de importuri, dar si existenta unui decalaj anterior intre costurile de pe piata romaneasca si cele de p...
  • cel mai puternic om al planetei ?

    ii trebuie o armata de agenti secreti sa-l apere sa nu uitam ca americanii au fost goniti din prea multe locuri de pe acesata planeta si mai sunt zone unde nici nu pot calca spre fericirea acelora

    la Stire: De la Lenin la Obama - 7/11 (Opinii)
    Pe 7 noiembrie curent, cel mai puternic om al planetei a reputat o victorie egala cu cel de-al doilea sau mandat la Casa Alba. Totul intr-un decor unic, luminat de un entuziasm trait la maximum de catre un popor mandru de existenta sa. Intamplator, in ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    din pacate bancile fac ce vor

    daca un angajator vrea sa vireze banii la o singur banca pentru ca are ceva avantaje la o eventuala linie de credit, pe tine ca angajat te-s legat de glie si nu-ti va vira salarul la o alta banca banca poate, tot din pacate, sa amreasca comisioanele cu conitia de a afisa cu un anmit timp inainte n...

    la Stire: Frauda bancara: Cine mai are incredere in banci?
    Scandalul legat de frauda bancara, in care sunt implicati 100 bancheri, reprezinta o lovitura de imagine pentru institutiile implicate. "Companiile si-ar putea pierde increderea in sistemul bancar. Ele isi au conturile in filialele din Romania, derulea...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    primii pe care mUE a facut experimente

    bce, cu ajutorul fmi, am fost noi si daca mamaliga nu a mai explodat inca odata pentru ca cei cu bani si-au pus averile la pastrare in paradisuri fiscale, nu a ami ramas nimeni sa sa o faca sa explodeze asa ca le-a iesit si acum vine randul Portugaliei, Italiei,Greciei numiti in scarba de mai marii...

    la Stire: Brexit? Europa isi pierde rabdarea cu Londra
    In timp ce Guvernul britanic condus de David Cameron evita integrarea mai puternica nascuta din criza din zona euro, retragerea Londrei din constructia europeana poate fi sustinuta chiar de tarile de pe continent. Desi Cameron a optat pentru un rol de ...
  • ...si cumatru' a ripostat

    ca nu e devina cel care face o tampenie cel condamnat va fi cel care nu a rabdat destul si ti-a intors o palma si asa Nauta in prostia ei te sufoaca, iradiaza, iti bate cuie in talpa, iti pune chibrituri intre degete si le da foc in primul rand planeta a fost prima la intalnire si care ne-a gazduit ...

    la Stire: Asa ceva nu s-a mai intamplat niciodata in Antarctica (Video)
    Un fenomen surprinzator a fost observat in Antarctica, unde oamenii de stiinta au constatat ca gheata de la Polul Sud s-a extins atat de mult incat acopera o suprafata record. Daca in urma cu o luna s-au publicat vesti ingrijoratoare despre Polul Nord,...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    ce aveti ma' cu moldovenii?

    rromulanul parlamentar a zis ca sunt mai rai decat tziganii, voi ii faceti alcoolic si cersetori ei sunt de vina ca au ramas fara paduri si fara bruma de industrie ceausista, ca au fost nevoiti sa plece din Ardeal cand ruinele economiei au iesit la suprafata da, sunt de vina ca si ceilalti ca au p...

    la Stire: Vosganian a descoperit saracia: Te infioara ce este in sate
    Vicepresedintele PNL, senatorul Varujan Vosganian, a trecut zilele trecute prin colegiul pe care il reprezinta, unde a descoperit o realitate care "infioara". Varujan Vosganian a avut zilele trecute o intalnire cu primarii liberali din colegiul pe care...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    ??

    Боже мой Смоленск два но го....

    la Stire: Emotii pentru Obama: Avionul sau a ratat aterizarea in Ohio
    Avionul presedintelui Statelor Unite ale Americii, Barack Obama, a ratat, miercuri, aterizarea pe un aeroport din statul Ohio, pilotul evitand manevra din cauza conditiilor meteo nefavorabile. Avionul, denumit AIR Force One, vopsit in alb si albastru, ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    da, pe drumul cel mai bun

    la deschiderea unui cont va trebui sa iti scanezi si buzunarul dupa ce bancile au dus un lobby puternic pentru constrangerea celor care fac plati sa se foloseasca de "serviciile lor" se va da frau liber cresterii comisioanelor pentru tot ce devine obligatoriu costurile explodeaza sau printr-o smec...

    la Stire: Platiti cash sau cu cardul? S-ar putea sa nu mai aveti de ales
    "Doriti sa achitati cash? Nu se poate" ar putea fi noua formula care sa preceada platile in Romania, tara ai carei locuitori iau cu asalt bancomatele imediat dupa virarea salariului in cont. O noua masura discutata in cadrul Ministerului de Finante pre...
  • si marmota impacheta ciocolata

    musiu expertul nici nu putea sa aleaga un loc mai bun pentru localizarea extraterestrilor, doar Pacificul cu intinderea sa uriasa unde cauti un cuirasat ca un ac in capita de fan fiind si alergic la asa ceva dupa ce extraterra au strabatut infinitatea spatiului cosmic exact in ocean au amerizat nic...

    la Stire: Consultant militar: Nave chineze si americane se lupta cu o civilizatie extraterestra
    Un consultant militar american sustine ca nave de razboi chineze si americane se lupta in Pacific cu o civilizatie extraterestra "extrem de agresiva". Gordon Duff scrie, pe site-ul specializat in probleme militare Veterans Today, ca a primit informatii...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    hoti, hoti, hoti, toti

    dupa atata timp de stat pe tusa si cules firimituri ce au picat de pe masa p.d.leprelor conducatori de tara a venit si vremea ca u.s.leprele sa-si umple un pic buzunarele din ce a ami ramas in colturile visteriei si acum cand vad ca nu le ajunge baga mana mai adanc in buzunarele noastre pensiile si...

    la Stire: Ce faceti cu banii nostri? (Opinii)
    Victor Ponta pregateste cresterea fiscalitatii. Zilele trecute a iesit informatia despre o impozitare cu mult mai aspra a celor care detin mai multe proprietati, dupa model suedez dupa cum explica secretarul de stat Liviu Voinea. Va fi pus impozit si ...