Intrari recente

  • hoti

    Cand te cheama Buda...nu mai e nimic de adaugat. UN hot protejeaza o hoata.

    la Stire: Buda: Cererea de schimbare a Robertei Anastase de la sefia Camerei a fost respinsa
    Deputatul PDL Daniel Buda,presedintele Comisiei Juridice, a anuntat luni ca solicitarea prin care opozitia a cerut revocarea Robertei Anastase din functia de presedinte al Camerei Deputatilor a fost respinsa cu majoritatea celor prezenti, precizand ca la ...
  • vorbea blonda

    Udrea sa aiba grija ca i se apropie momentul cand va da cu subsemnatul

    la Stire: Udrea: Opozitia nu s-a pregatit serios pentru caderea Guvernului
    Sefa PDL Bucuresti, Elena Udrea, a afirmat ca decizia Curtii Constitutionale in privinta impozitarii pensiilor trebuie respectata si Guvernul analizeaza cum se va aplica aceasta decizie, insa nu este o solutie ca oamenii sa dea in judecata Executivul. ...
  • care traseism

    Nu stiu daca e corect sau nu, dar PDL cum a guvernat?

    la Stire: E corect ca USL primeste dezertorii de la Putere? - Sondaj Ziare.com
    Mai multi reprezentanti de varf ai PDL au trecut in ultima vreme in tabara USL, in special in cea liberala, spre stupoarea democrat-liberarilor si nemultumirea profunda a vechilor militanti PNL. Vi se pare corect ca partidul care era varful de lance in...
  • loaza

    Ma intreb, oare galatenii care l-au votat, chiar nu stiau ce fel de marlan e Boldea asta? Avem prostul obicei sa votam ***.

    la Stire: Boldea, amenintand martorii: Ii rup capul, ii tai degetele! - vezi stenogramele
    Mihail Boldea a ameninat mai multi martori, inainte de a fugi in Kenya, dupa ce DIICOT a inceput perchezitiile, asa cum reiese din convorbirile telefonice pe care acesta le-a avut cu diverse persoane. Cotidianul galatean "Viata libera" publica o serie ...
  • bocaneala

    Cine il mai baga in seama pe Boc? Ramane celebru pt. ca si-a luat un ou in cap, in rest...nimic.

    la Stire: Prostul obicei al istoriei (Opinii)
    "Se curata partidul de oportunisti", a declarat Emil Boc, dupa ce fostul vicepresedinte PDL Mihaela Popa a trecut in barca liberala, consfintind practic majoritatea USL la Senat. Avea sa o urmeze dupa putin timp deputatul PDL de Timis, Marius Dugulescu...
  • egalitate la barbut

    Ete na. N-are cum...si oricum e foarte putin.

    la Stire: Ungureanu si Ponta, egalitate in topul increderii - sondaj CSOP
    Prim-ministrul Mihai Razvan Ungureanu a ajuns la o cota de incredere de 23%, in crestere cu trei procente intr-o luna. Astfel, acesta se situeaza la egalitate cu presedintele PSD, Victor Ponta. Cei doi sunt depasiti, in topul increderii romanilor, numa...
  • jos Basescu

    Basescu nu trebuie sa fie un model pentru nimeni. El trebuie dat jos si trimis pe mare, in caz ca ar exista pusacarii navale. Daca nu, e loc si la Targsor.

    la Stire: Ireplicabilul Basescu (Opinii)
    Ascultand recentele patetisme filosofico-politice ale premierului, intelegi usor dimensiunile dezastrului politic in care se zbate Romania din 1944 incoace, iar dezastrul se numeste aroganta pretioasa dublata, paradoxal, de lingusire si servilism. E o tip...
  • aha

    Mai grav e ca a fost cu ei in gasca...Altfel e o persoana salubra din ce am inteles.

    la Stire: Mihaela Popa, despre demisia din PDL: Nu am facut un lucru grav, sunt la finalul mandatului
    Senatorul Mihaela Popa, care si-a anuntat, joi, demisia din PDL pentru a trece la PNL, a declarat ca mutarea sa nu reprezinta un lucru grav, intrucat se afla la finalul mandatului. "Nu vad un lucru asa grav sa treci de la un partid la altul la finalul ...
  • :))

    MRU e certat cu el insusi. Cred ca nici umbra lui nu il mai suporta, noroc ca are privire agera si o are in vizor ca altfel ar ramane fara ea.

    la Stire: Ce a spus MRU, fara sa spuna, despre el si Basescu (Opinii)
    "V-ati certat cu domnul Basescu?", l-a intrebat moderatorul pe Mihai Razvan Ungureanu. "In public?", a raspuns, cu mult-mult subinteles seful Guvernului. De fapt, poate cea mai interesanta parte a prezentei lui MRU la B1 TV, de joi, a fost cea in care n-a...
  • constructie de beton

    Constructie de autostrazi nu vrea? Mai bine o pune de-un partid...oricum nu are nici timp si nici sanse...

    la Stire: Ce fel de constructie vrea MRU? (Opinii)
    La fiecare iesire publica, Mihai Razvan Ungureanu mai ridica nitel din cortina din fata proiectului sau politic. Miercuri la B1 acest proces a continuat. Intrebat daca se va inscrie in PDL, Mihai Razvan Ungureanu a dat mai degraba echivalentul unui ras...