Vezi comentariul la care s-a raspuns

Urgent sa-si dea demisia si de la Bruxelles. Nu mai are voie

  • Bolsevicul profitor Cristi Preda a fost demis in UNANIMITATE. Cui multumeste el? Ca la comunisti? Pai cum asa? Adica el, dupa ce s-a vazut europarlamentar, a rupt-o cu partidul, n-a mai dat pe acolo macar asa din politete si spune ca e este ca la comunisti in PMP? El stie cum este la comunisti, nu? Apoi, in loc sa fie alaturi de partid, de candidatul Udrea la prezidentiale, comunistul Preda a anuntat ca o sustine pe procuroarea comunista Macovei si PMP este comunist? Ce dorea sa faca PMP? Sa-l laude, sa-l gadile pentru nesimtirea sa, pentru oportunismul sau? Chiar el a recunoscut public faptul ca s-a folosit de PMP pentru a obtine al doilea mandat de europarlamentar, ce mai vrea acum? Si daca ar fi candidat la sefia PMP-ului mai mult de 5 voturi nu lua stie si el asta. Felicit PMP pentru decizia de astazi, trebuia dat afara in suturi asa cum a fost data afara si din PDL. Dar e bine ca s-a luat aceasta masura macar acum, sa se duca unde-o vedea cu ochii si, daca-i demn sa renunte si la mandatul de europarlamentat, deoarece nu i se mai cuvine functia castigata datorita Elenei Udrea.

    la Stire: Cristian Preda, dupa excluderea din PMP: E mai rau ca la comunisti!
    Europarlamentarul Cristian Preda a reactionat, sambata seara, dupa ce a fost exclus din Partidul Miscarea Populara si isi acuza fostii colegi ca i-au incalcat dreptul de a se apara si apreciaza ca ceea ce s-a intamplat este mai grav decat in perioada comu...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii