Udrea a inteles repede rolul de politician in opozitie!!

  • Este oportuna aceasta iesire a Elenei Udrea si iata ca, iar este singura din PDL care are curaj sa spuna lucrurilor pe nume fara menajamente. Cu bune si cu rele asa cum metioneaza si Udrea, avem un premier dorit si ales de popor. UE n-a impus nimanui nimic, doar a subliniat sa se puna intereseul national inaintea orgoliilor, deoarece vine un an greu. Dl Basescu, un intelept asta a si facut, iar Ponta a aratat ca este dispus sa lucreze in echipa si chiar sa invete. Pana la urma cum ar putea sa se fi opus Presedintele vointei electoratului? Doar asa de dragul acestor asa zisi comentatori de duzina care de teama ca nu mai au ce toca zi de zi, doreau un scandal interminabil? Din toata aceasta tevatura rezulta un lucru foarte clar: Basecu este cel mai responsabil politician, iar analistii de toata ziua, nu arata decat ca sunt niste bieti dadatori cu presupusul in cel mai amatoristic mod! Si inca o observatie care doresc s-o fac: Udrea este singura din PDL care a inteles ca rolul de a fi in opozitie este important si ca atacurile gratuite la actuala guvernare nu sunt acum necesare. Critica constructiva si extrem de obiectiva este mai degraba utila, numai asa electoratul ar putea vedea unde greseste actualul guvern. Injurand si atacand persoane asa cum ar vrea presa dar si marii mancatori de *** nu ar aduce nimic bun. Felicitari ministresei pentru acesta iesire si ca, deja si-a luat in serios rolul de politician in opozitie! Dupa cum vedeti ceilalti din pdl NU exista!!

    la Stire: Elena Udrea, suparata pe "nemultumitii" care cauta zazanie intre Basescu si USL
    Deputatul PDL Elena Udrea considera ca romanii au Guvernul pe care si l-au ales, prin urmare "sa ne fie de bine", intrebandu-se "De fapt, cine vrea cu adevarat coabitare?". "Toata lumea si-a dat cu parerea ce trebuia sa faca presedintele cu desemnarea ...
0 comentarii