Dan Diaconescu si poporul intre realitate si fictiune

  • Incerc de vreo 2 ani sa inteleg fenomenul Diaconescu ,partile bune si partile rele,sa discern intre realitate si fictiune. Toti vrem sa se schimbe situatia noastra sa nu mai fim generatii eterne de sacrificiu.Asteptam o societate mai dreapta dar ne inecam in minciuna ,demagogie,nu facem nimic sa ne schimbam mentalitatea . Posturile tv au ajuns sa fie purtatori de cuvant ale partidelor comandate de intersele celor cu bani. CNA-ul incearca sa ne memoreze in telecomenzi posturile tv ce pot fi urmarite. Ce inseamna libertatea presei si deontologia ziaristilor ? Cati ziaristi scriu liber cu adevarat si sunt obiectivi? Valorile Romaniei pleaca peste hotare caci aici valoarea inseamna cum sa furi fara sa fii prins sau cum sa ajungi in functie cheie fara sa stii sa scrii sau sa citesti.Lui Diaconescu i-am scris tot felul de e-mail-uri de la laude la critici insa trebuie sa fiu obiectiv si sa recunosc ca desi l-am criticat de multe ori a continuat sa-mi citeasca mesajele.Nu s-a inventat reteta pentru a distruge mafia betonata in anii democratiei originale. Oare suntem condamnati etern sa nu putem face nimic? Intr-o societate in care coruptia este generalizata ce inseamna a fi om de afaceri corect?

    la Personalitati: Dan Diaconescu
    Dan Diaconescu este un ziarist roman, fondator al televiziunilor OTV si DDTV. Nascut pe 9 decembrie 1967, la Caracal, Dan Diaconescu este casatorit cu Emi Bratu si impreuna au o fetita, Dona Milena. Cariera lui Dan Diaconescu se imparte in doua ...
0 comentarii