Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Glosarea pe tema holocaustului

    Glosarea pe tema holocaustului este aducătoare de mangoţi. Citeşte aici: http://www.altermedia.info/romania/2014/04/14/inselatoria-secolului-xx-51/.

    la Stire: Holocaustul uitat: Cel mai devastator bombardament al celui de-al Doilea Razboi Mondial
    In cel mai distrugator raid aerian din istorie, peste 300 de bombardiere americane au lansat deasupra orasului Tokio cateva mii de bombe incendiare, parjolul care a urmat incinerand peste 100.000 de oameni si ranind grav inca un milion. Nici macar bombard...
  • Holocaustul - gogorita diabolica

    Crisstiana, Nu-l mai speria pe Erie. Despre problema holocaustului te poţi lămuri citind aici: http://www.altermedia.info/romania/2014/04/14/inselatoria-secolului-xx-51/. Dar, pentru mai multă informaţie, poţi citi şi cele 50 de episoade anterioare. Succes!

    la Stire: Holocaustul uitat: Cel mai devastator bombardament al celui de-al Doilea Razboi Mondial
    In cel mai distrugator raid aerian din istorie, peste 300 de bombardiere americane au lansat deasupra orasului Tokio cateva mii de bombe incendiare, parjolul care a urmat incinerand peste 100.000 de oameni si ranind grav inca un milion. Nici macar bombard...
  • NU Ponta presedinte!

    Articolul este excelent. Aceşti doi ministeriabili constituie unul dintre motivele pentru care POnta nu numai că nu trebuie ales preşedintele ţării, dar trebuie dat jos cît mai repede din guvern. Primul motiv a fost că a invitat fascista UDMR la guvernare încă din noaptea încheierii alegerilor. Al...

    la Stire: Victor Ponta, o prada tot mai usoara (Opinii)
    Solicitarea lui Traian Basescu de inlocuire a celor doua nominalizari facute de Victor Ponta, pentru Ministerul Culturii si al Bugetului, mi se pare mai mult decat justificata. Era imperios necesara, pentru ca ambele nominalizari oscileaza intre periculos...
  • Maghiarizatii sunt tradatori de neam

    In pertractarile dictatului de la Viena, ministrul de Externe Mihail Manoilescu a propus – cu aprobarea Guvernului Gigurtu – un schimb de populatie ca solutai cea mai echitabila a aplanarii contenciosului romano-ungar. Subiectul era trimiterea tuturor ungurilor din Romania in Ungaria si invers. Ungu...

    la Stire: Atac virulent in presa ungara: Romania este neguvernabila si ridicola chiar si la nivel balcanic
    Jurnalistii de la Budapesta lauda Guvernul Orban pentru decizia de a acorda cetatenia ungara inclusiv romanilor si critica in termeni duri politica Guvernului Ponta fata de minoritatea maghiara. "Pentru o politica nationala de succes este nevoie de o d...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Dandea greseste

    Dandea a gresit in comentariul sau si aceasta atitudine minimala si grobiana o au multi. NU trebuia sa spuna ca se *** pe Ungaria, ci că, fiind in Ucraina, cauta sa gaseasca o racheta cu focoase nucleare dintre cele uitate de rusi in silozurile de pe acolo. Atit trebuia sa zică Fără urină, fără înju...

    la Stire: Mesaj incredibil al unui fotbalist roman: E ROMANIA, e tara noastra si ne p...m pe Ungaria voastra!
    Un fotbalist roman a postat un mesaj incredibil pe un site de socializare, la scurt timp dupa finalul meciul dintre Romania si Ungaria (scor 3-0), din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2014. Alexandru Dandea, care a jucat in returul sezonul...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ben-Gurion\'s Scandals

    Ageamiule, Citeşte aici, http://www.amazon.com/Ben-Gurions-Scandals-Haganah-Mossad-Eliminated/dp/1893302407/ref=pd_sim_b_4, ca să vezi, ca e în practica teroristilor sionisti sa-şi omoare jidanii de mîna a doua pentru a-şi atige sopurile.

    la Stire: Impinge Israelul lumea spre Al Treilea Razboi Mondial?
    Prin utilizarea mijloacelor sale internationale de a lansa atacuri teroriste false impotriva anumitor obiective si de a le pune pe seama Teheranului, Israelul ar putea determina SUA sa ataceIranul, ceea ce ar declansa Al Treilea Razboi Mondial, apreciaza ...
  • Cuvantul xenofobie este un frantuzism ***

    D-le Leca, Vorbiti mai bine romaneste si nu mai folositi cuvantul "xenofobie", deoarece este un frantuzism ***. Pentru detalii cititi aici: http://ro.altermedia.info/mass-mediacenzura/cuvantul-xenofobie-trebuie-scos-din-uz_9022.html#more-9022.

    la Stire: Lovitura din Romania a innebunit UE (Opinii)
    Patru ministri de Externe au trimis o scrisoare lui Jose Manuel Barroso, in care propun ca tarile care nu respecta principiile democratice, drepturile omului si statul de drept sa fie sanctionate de catre Comisia Europeana, inclusiv cu taierea fondurilor ...
  • Reforma Justitiei: procurorii trebuie scosi dintre magistrati

    Reforma Justiţiei implică o măsură absolut necesară, desigur, prin modificarea articolului respectiv din Constituţie: eliminarea procurorilor din rîndul magistraţilor. Procurorul este avocatul statului şi trebue să fie egal cu avocatul cetăţenilor, să stea în acelaşi rînd de bănci, ca în Occident, u...

    la Stire: Dar ardeti-i pe rug, doamna Pivniceru! (Opinii)
    Mona Pivniceru e ministru al Justitiei, si asta chiar in minunata Romanie. Ce-si permite domnia ei sa faca in Justitie tine insa de o dictatura "light" din vreo tara exotica. In anii '60. Implicarea ei in Justitie prin contestarea unei alegeri perfect...
  • Francez farsor

    Francezii astia sunt o natie de caraghiosi, iar nataraul o confirma. Daca e asa debun, ce cauta aici? De ex., imnul lor este o incitare la violenta, iar ei sunt mindria de asta. Se mindresc cu ziua lor nationala, sarbatorind caderea Bastiliei ca zi ce semnifica cucerirea "libertatii", dar in inchiso...

    la Stire: Un fotbalist francez face afirmatii dure: "E scandalos ce fac romanii astia"
    Imaginea fotbalului romanesc este din nou patata in presa internationala. Nicolas Godemeche, mijlocasul echipei CFR Cluj, a facut afirmatii dure referitoare la evenimentele din Romania, sustinand ca acestea sunt unice in lume. Fotbalistul in varsta de ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    USL=PDL=Aceiasi mizerie

    OTTOman, Îmi pare rău că-ţi răspund aşa de tîrziu, dar te rog citeşte şi aici, pentru că încă nu e tîrziu, dar mai e puţin pînă la votare: http://ro.altermedia.info/general/scursurile-din-pdl-se-preling-in-usl_23676.html

    la Stire: Ponta a vizitat Muzeul fostului lagar nazist de la Auschwitz-Birkenau
    Premierul Victor Ponta a fost prezent sambata la Muzeul fostului lagar nazist de la Auschwitz II-Birkenau, in cadrul unei vizite private in Polonia, la invitatia omologului sau polonez, Donald Tusk. "Am venit astazi aici pentru a ma inchina cu respect ...