Ce poţi să zici, mai bine ... faci

  • „Bursucul”e dragă şi eu îl iubesc pe marinel aşa zis ministru care a învăţat să transporte bunuri ca primarele capitalei şi ca preşedinte ales da puţini buimaci ai naţiei la fel de culţi ca domnia sa, care în nouă (anul zece nu se pune că dacă în nouă... în al zecelea nu poate fi decât ... mai) ani ne-a scufundat de tot ca um pirat meseriaş. Nici oltenaşul n-ar fi fost mai breaz. Ce a făcut nu se vede dar se simte, ca şi de la ceilalţi doi dinaintea lui. O să-l întrebăm vreodată? Nu va şti să răspundă! Nu este nevoie să-i traducem numele se ştie pe tot mapamondul că am avut um preşedinte Băsescu un .... şi o umbră de premier Boc (Bok cu pronunţie identică în limba turcă) un .... (cine nu ştie ce înseamnă cele patru puncte?) Cât despre statuie, aşa este să facem cât mai multe cum spune „SCHIT” şi are dreptate „DEKAR” când scrie cât de „diferit se scrie istoria”. Conducătorii şi oficialităţile noastre „dorm în post”. Dacă ne dau jos statuia lui mitropolitului Andrei Saguna (sau altele pe care le vor mai face românii) ne dau apă la moară să dom jos toate statuile cu maghiarii criminali de război şi toate statuile maghiarilor care au făcut rău românilor. Totuşi bine ar fi să-i (nu noi care pierdem timpul scriind pe aici, ci cei înditruiţi de lege şi obligaţi să o aplice) luăm de guler pe cei care fac rău românilor (în general cetăţenilor României) şi acum chiar dacă sunt maghieri, români sau de alte naţii!

    la Stire: Statuia lui Andrei Saguna isterizeaza Ungaria: Gest neprietenos al romanilor
    Ani la rand Ministerul Afacerilor Externe al Romaniei a solicitat fara folos Ungariei ridicarea unei statui a lui Andrei Saguna. Conform ma.hu, un preot ortodox roman s-a saturat de amanarile repetate si a ridicat o statuie a fostului mitropolit al Tra...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii