Doamna senator este îngăduitoare

  • Menţionez că nu am preferinţe politise şi că din 1990 nu am pipeit niciodată când s-a votat orice! Pe mine mă interesează şara şi poporul ei. Am destul de mulţi prieteni şi colegi în străinătate. Nu am verificat ce prevede Constituţia dar asta se poate schimba. Chestia cu 3 luni în şară în ultimile 12 luni este o aiureală (dacă a fost în ultimile 13, dacă a stat numai o lună... etc). Eu cred că nimeni dintre cei care au pe lângă cetăţenia română mai au o altă cetăţenie (deci sunt duplicitari, au fundul în două luntre, au interese împărţite) nu trebuie să participe la niciun fel de vot, nu trebuie să participe la alegeri administrative, nu trebuie să ocupe funcţii pppolitice administrative, ministeriale, guvernamentale, parlamentare etc. Cei din străinătate au "rostul" lor acolo şi-i doare-n cot de România, nici copii nu şi-i învaţă limba română. Noi care trăim şi muncim aici şi suntem numai cetăţeni, precum şi cei care muncesc peste hotare numai ca cetăţeni români sau europeni şi vin cu agoniseala aici şi nu se gândesc să plece trebuie să hotărască soarta acestei naţii şi a acestei ţări. Restul este gargară, furt şi cheltuială. O să avem cu timpul cetăţeni români în diverse colţuir al lumii care nici nu vor şti cum se numeau bunici sau măcar din ce judeţ provin, Sigur nu vor mai şti româneşte! Pentru ce că voteze ăştia? O să fie cum aş vota eu pentru o ţară din africa de unde a migrat oamenii primitivi că de de acolo ne tragem! Treziţi-vă!

    la Stire: Invatatoarea grevista ar interzice votul romanilor din diaspora: Unii stiu cum mai arata Romania doar din fotografii
    Cristiana Anghel, invatatoarea care a ajuns senator PC dupa ce a facut greva foamei, spune ca romanii din strainatate nu ar trebui sa aiba dreptul sa voteze la alegerile prezidentiale, daca nu au venit in tara in ultimul an. "In 2009 Basescu a castigat...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii