Intrari recente

  • ...........

    La sfârșitul anului 2004, Eduard Hellvig a devenit parlamentar. În acea perioadă era director executiv la acea firmă si s-a autosuspendat pe perioada mandatului la 1.01.2005. La sfârșitul mandatului de parlamentar, în 2008, a convenit de comun acord cu societatea respectivă să nu îsi reia poziția de...

    la Stire: Trei ministri acuzati de ANI de incompatibilitate si abuz in serviciu
    Trei ministri ai Guvernului Victor Ponta sunt acuzati de Agentia Nationala de Integritate pentru abuz in serviciu sau incompatibilitate. In plus, mai este in vizorul ANI si secretarul general adjunct al Guvernului, Dan Mihalache. Cei trei ministri sunt...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ...........

    De la 1.01.2005 între Hellvig Eduard și societatea S.C. Sintezis Birotica SRL nu mai există niciun de contract de colaborare, de finanțare, de administrare, de ce vreți să-i spuneți între dl ministru și această societate, astfel încât e absolut ridicol să spui că în perioada în care a fost ministru ...

    la Stire: Trei ministri si un secretar al Guvernului, in vizorul ANI - Ce spun acuzatii
    Cei patru membri ai Guvernului Ponta acuzati de Agentia Nationala de Integritate de diverse incompatibilitati si conflicte de interese sustin ca sunt nevinovati, iar agentia face jocuri politice si se implica in campania electorala care a inceput astazi. ...
  • parere

    Bineinteles ca Basescu se foloseste de toti securistii sa isi atace adversarii politici mai ales acum ca a inceput campania electorala. Intre Hellvig Eduard și societatea S.C. Sintezis Birotica SRL nu mai există niciun de contract de colaborare de la 1.05.2005. Este absolut ridicol să spui că în per...

    la Stire: Hellvig, despre acuzele ANI: Tara e supusa unor mizerii, oamenii au murit la Revolutie (Video)
    Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Eduard Hellvig, a negat vehement, vineri, acuzatiile de incompatibilitate aduse de ANI. El a acuzat ANI de politie politica, promitand ca va sesiza si ambasadele tarilor UE. "Nu e normal ca tara asta sa fi...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ...........

    Daca PDL ar fi fost intr-adevar interesati de soarta muncitorilor de la Oltchim si de economia romaneasca ar fi putut fi evitat tot ce se intampla momenta la Ramnicu Valcea.

    la Stire: Privatizarea Oltchim Negocierea, in pericol. Vezi de ce
    Dan Diaconescu, presedintele PP-DD, mai are timp pana luni sa vina cu banii promisi pentru actiunile Oltchim, mai exact 45 de milioane de euro, in timp ce salariatii combinatului si-au continuat greva si joi. Presedintele PP-DD a transmis, prin avocat...
  • ....

    Cei din pdl nu au facut nimic pentru remedierea situatiei de la Oltchim. Tot ce se intampla momentan cu combinatul de la Ramnicu Valcea putea fi evitat daca guvernarea PDL ar fi fost intr-adevar interesat de soarta muncitorilor. In schimb ei au fost interesati doar de satisfacerea clientele politice...

    la Stire: Conducerea Oltchim negociaza cu bancile creditoare rescadentarea imprumuturilor
    Conducerea Oltchim negociaza cu bancile creditoare rescadentarea imprumuturilor, potrivit lui Radu Olaru, directorul general interimar al combinatului. "Am fost gresit inteles ca o banca a blocat conturile Oltchim. Nu s-a intamplat asa ceva. Noi discut...
  • ......

    Guvernul USL a reuşit până acum să gestioneze aceste probleme, în ciuda situatiei lăsate în urmă de PDL. Privatizarea Oltchim era imperios necesară ţinând cont de faptul că, din analizele efectuate atât de societate cât şi de consultanţi independenţi, rezultă că societatea înregistrează pierderi lun...

    la Stire: Geoana: Esecul de la Oltchim, semnul ca nu mai merge la mica ciupeala
    Senatorul Mircea Geoana compara producatorul autohton Dacia si situatia de la Oltchim, precizand ca "succeesul Dacia este invitatia pentru o politica industriala coerenta pentru Romania, asa cum esecul de la Oltchim si Mechel este semnul ca nu se mai poat...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • .........

    Dacă Dan Diaconescu nu plăteşte banii conform contractului, consecinţele sunt de natură penală, deoarece în acest caz ar fi vorba de înşelăciune, de inducerea în eroare a comisiei de licitaţie.

    la Stire: Privatizarea Oltchim - O noua zi de negocieri, niciun rezultat
    Negocierile pentru Oltchim s-au incheiat si vineri fara niciun rezultat, Dan Diaconescu declarand la iesirea din Ministerul Economiei ca "noi vrem sa salvam combinatul, dar guvernantii nu vor sa ne ia banii si nu vor sa redeschisa acest combinat". El a...
  • ......

    Doamna Gabi Firea a facut cea mai buna alegere. Oricum nu ar fi avut nici un viitor alaturi de PD-L.USL va castiga la alegerile din iarna majoritatea colegiilor si va reusi sa salveze poporul roman de pedelisti.

    la Stire: Alegerile Gabrielei (Opinii)
    Adevarul este ca Gabriela Vranceanu Firea Pandele a stiut intotdeauna sa faca alegerile cele mai potrivite pentru ea. De la casatoriile sale de mare succes financiar si ...profesional, pana la, iata, aderarea la PSD. Unii s-ar gandi poate la vorba ace...
  • ......

    sustinatorii lui Basescu incearca prin orice mijloace sa denigreze USL. ar trebui sa inceteze cu astfel de actiuni. USL va castiga in iarna infdiferent de piedicile puse de pedelisti.

    la Stire: Cezar Preda: Am crezut ca un plagiator si un mincinos notoriu poate fi totusi barbat
    Prim-vicepresedintele PDL Cezar Preda a declarat, marti, in timpul unei conferinte de presa, ca desi premierul Victor Ponta este un plagiator si un mincinos notoriu, democrat liberalii au crezut ca acesta poate fi barbat, insa s-au inselat in prisma faptu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ........

    sustinatorii lui Basescu incearca prin orice mijloace sa denigreze USL. ar trebui sa inceteze cu astfel de actiuni. USL va castiga in iarna infdiferent de piedicile puse de pedelisti.

    la Stire: Deutsche Welle: Intre Blaga si Anastase nu poti pune semnul egalitatii
    PDL a cerut Curtii Constitutionale sa rediscute inlocuirea din functia de presedinte al Senatului a lui Vasile Blaga, dar pare sa manifeste anumite ezitari in cazul Robertei Anastase. Revocarea din functie a lui Vasile Blaga a parut de la bun inceput s...