Intrari recente

  • si cum ramane cu "sa traiti bine"?

    ca orice om ajuns la putere si rupt de realitate normal ca e multumit...dar noi nu suntem multumiti deloc...bine ca asta nu conteaza e clar doar. daca omu e automultumit...ce sa mai zicem noi? mai pe scurt a blocat cam tot ce nu i-a convenit lui politic, economic sau uman...asta nu inseamna ca a fac...

    la Stire: Basescu: Aceasta este printre cele mai mari greseli ale mele in 10 ani. Care sunt realizarile
    Presedintele Traian Basescu a vorbit, marti, despre cea mai mare greseala a sa din cele doua mandate la Cotroceni, dar si despre reusitele sale. "Una dintre marile greseli a fost votul uninominal. Am crezut in aceasta idee cand PDL avea 30-35 la suta, ...
  • calm down

    dragi concetateni (vorba lu\' nea Nelu)...calmati-va...macovei n-are nici o sansa, chiar credeti ca sistemul asta bolnav al nostru lasa la voia intamplarii votarea? va amagiti...in fata masinariilor de vot ale partidelor nu are nici cea mai mica sansa vreun independent...si lasati-o mai moale cu rea...

    la Stire: Monica Macovei promite ca se va putea vota si de pe Marte
    Monica Macovei, candidat independent la alegerile prezidentiale, le promite romanilor din diaspora ca, daca o vor sustine sa ajunga la Cotroceni, va aproba legea privind votul electoronic, astfel incat "sa se poata vota si de pe Marte". "Romania are ne...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • draga domnisoara Ioana

    nu e vina ta ca ai ajuns aici, dar daca nu ti-ar placea nu ai ramane, se pare ca totusi mirajul puterii schimba oamenii. si nu te-a pus nimeni acolo pentru capacitatile extra-super pe care le ai ci pentru ca esti usor de controlat si influentat, sa fim clari si sobri. nu ai o "viziune", esti doar o...

    la Stire: Ioana Petrescu: Ma asteapta in SUA o slujba de 100.000 de dolari, dar eu raman in Romania
    Ministrul Finantelor, Ioana Petrescu, a explicat care sunt avantajele si dezavantajele functiei pe care o detine. "Am o slujba in Washington care ma asteapta, care e platita cu aproape 100.000 de dolari pe an. Sunt profesor la Universitatea Maryland. N...
  • Ce vine dupa Pitzi?

    acu\' am scapat de el, ok...era cazul, dar intrebarea e pe cine punem? este important si ce antrenor vine dar si ce proiect incepem la nationala...daca aducem tot un antrenor de carpeala pt o calificare la europene, nu facem mare branza. ne trebuie un proiect pe minim 5-10 ani, o reconstructie a ech...

    la Stire: Ipoteza lansata de Mircea Sandu dupa plecarea lui Piturca: "E foarte grav ce s-a intamplat"
    Fostul presedinte al Federatiei Romane de Fotbal, Mircea Sandu, a lansat o ipoteza surprinzatoare dupa ce Victor Piturca a parasit echipa nationala. Mircea Sandu a declarat ca Victor Piturca a plecat de la nationala Romaniei fara sa plateasca vreun ban...
  • filosofie pitzurciana pura

    aseara am vazut un meci din 2 parti total diferite...in prima parte s-a vazut clar ca avem si jucatori si echipa...in a doua brusc...a fost cu totul altceva. Cand se intampla asa intr-un meci, este clar vina antrenorului, care nu a adaptat jocul cand celalalt antrenor a facut modificari. Asta este...

    la Stire: Piturca, despre remiza cu Ungaria - pe cine a dat vina si de ce l-a scos pe Sanmartean
    Antrenorul echipei nationale, Victor Piturca, a vorbit despre remiza cu Ungaria din preliminariile pentru calificarea la Campionatul European din 2016. Selectionerul a acuzat arbitrajul, spunand ca lovitura libera din care am fost egalati a fost inexis...
  • din nou...pe bune?

    devine penibila aceasta campanie...atat prin mesajul *** "credem ca un cetatean care voteaza nu va lasa autoritatile sa faca una si alta"...pe bune? daca voi sunteti idioti ca si jurnalisti chiar ne credeti pe toti idioti? credeti ca nu traim in romania si nu stim exact care-i mersul pe aici? cum am...

    la Stire: Nu sta acasa. Voteaza! Bodo (Proconsul): Am asteptari de la Dumnezeu
    Bogdan Marin, mai cunoscut insa ca Bodo, solistul trupei Proconsul, este de parere ca ar trebui sa mergem cu totii sa ne votam presedintele, in noiembrie, pentru ca, prin votul nostru, aratam ca ne respectam autoritatile. "Prin votul nostru aratam ca r...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • pe bune?

    bai baieti, torje joaca pe dreapta, maxim cam pe stanga sau centru stanga...ori aberati pe aici ori habar n-aveti ce echipa o sa foloseasca piturca si aruncati asa la oha cate o stire d-asta... Si rusescu in locul lui bogdan stancu...iar e aiurea, rusescu da randament daca joaca mai retras nu varf ...

    la Stire: Piturca s-a razgandit: Cum arata primul "11" al Romaniei pentru meciul cu Ungaria
    Cu mai putin de 24 de ore inainte de startul partidei dintre Romania si Ungaria, din preliminariile Campionatului European din 2014, Victor Piturca face o modificare in "11" de start. Astfel, conform Digi Sport, Piturca nu va mai incepe jocul cu Torje,...
  • bravooo tovarase gino

    bai baieti de la frf...ati reusit ce n-a reusit nici macar o nevasta d-aia rea...sa faceti barbatii nici sa nu ne mai uitam la meciuri...ba n-am looktv...ba digi nu preia...ati dus spre derizoriu pasiunea fotbalistica..pe undeva corect..pt ca nici nu avem ce vedea...fotbal nu se mai joaca in romanic...

    la Stire: RCS&RDS a pierdut procesul cu LPF: Ce se intampla cu drepturile TV ale Ligii 1
    Compania RCS&RDS a suferit o infrangere importanta in disputa pe care o are cu Liga Profesionista de Fotbal pe tema vanzarii drepturilor TV ale Ligii 1. Forul condus de Gino Iorgulescu a anuntat, vineri, ca cererea cablistului de reluare a procedurii d...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • parol mitzo

    deci...decat un presedinte sasiu, chel ca baselu mai bine o presedinta ca lenutza...mai un decolteu mai o fustita...poa\' sa ne taie orice vrea ea... Viitorul presedinte al romaniei, pe langa a fi om de caracter, cinstit, onest, echidistant (ceea ce nici un candidat nu este), trebuie sa aiba ca sc...

    la Stire: Sutienul Elenei Udrea, in presa britanica: Iata ce le lipseste femeilor din politica
    O femeie politician din Romania a aratat ce le lipseste doamnelor din politica Marii Britanii, cand si-a expus corpul in timpul unui miting electoral care a avut loc recent. Asa o descrie presa britanica pe "inconfundabila" Elena Udrea, candidatul PMP la ...
  • mda

    asa se-ntampla cand nu ai legislatie clara si solida, nu ai organisme de supraveghere si control puse la punct normal ca toti hotii si oamenii de nimic sa faca ce vor intr-o tara...oricare ar fi ea...oricine a vrut a putut sa fure in tara asta daca a fost in cardasie cu cine trebuia. la noi de fapt ...

    la Stire: Cristian Sima: Tariceanu stia de ilegalitatile din dosarul Rompetrol. Patriciu avea de platit spagi
    Calin Popescu Tariceanu nu ar fi fost strain de ilegalitatile comise in cazul tranzactionarii Rompetrol care l-au adus pe Sorin Rosca Stanescu in spatele gratiilor, sustine Cristian Sima, brokerul care a fugit din Romania in 2012 dupa ce a pierdut mai mul...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu