filosofie pitzurciana pura

  • aseara am vazut un meci din 2 parti total diferite...in prima parte s-a vazut clar ca avem si jucatori si echipa...in a doua brusc...a fost cu totul altceva. Cand se intampla asa intr-un meci, este clar vina antrenorului, care nu a adaptat jocul cand celalalt antrenor a facut modificari. Asta este caracteristica lui pitzi...el nu e in stare sa schimbe nimic, insista in prostie chiar cand se vede din avion ca nu merge. Cat va fi pitzi nu vom avea echipa nationala, desi avem jucatori...exemplul clasic, Sanmartean...ce selectioner nu l-ar fi luat la echipa? Unul chior sau ***...s-a vazut ca acest jucator stie cu mingea, da pase "luminoase", este cel mai apropiat de genul hagi dintre toti jucatorii actuali, le incurca picioarele la adversari...cum sa nu-l convoci (pt ca cica nu face suficient faza defensiva...pfuuu parca hagi o facea...) dar sa tot sustii ca nu avem jucatori? cred ca scopul lui pitzi este sa fie dat afara, sa ia banii...parerea mea...la cat de senin ne tot spune ca...asta-i fotbalul, se mai intampla bla bla...nu exista alta explicatie...este extrem de limitat in idei si inchistat in ele, e convins ca ce gandeste el este adevarul suprem...

    la Stire: Piturca, despre remiza cu Ungaria - pe cine a dat vina si de ce l-a scos pe Sanmartean
    Antrenorul echipei nationale, Victor Piturca, a vorbit despre remiza cu Ungaria din preliminariile pentru calificarea la Campionatul European din 2016. Selectionerul a acuzat arbitrajul, spunand ca lovitura libera din care am fost egalati a fost inexis...
0 comentarii