Intrari recente

  • corectie

    Cu scuzele de rigoare pentru greselile gramaticale anterioare, scuze am, insa nu e nici locul nici momentul. Cu incredere in calitatea cititorilor de a percepe fondul din spatele formei, o seara linistita ;)

    la Stire: Flori de colt: "O masa calda" - Cum hranesc niste tineri sarmanii din Cluj
    Goana zilnica pentru supravietuire ne face pe multi sa uitam de semenii nostri mai putin norocosi. Exista insa si romani care isi dedica existenta celor mai napastuiti, oameni care traiesc pentru a-i ajuta pe altii. Noi le-am spus "flori de colt" si am...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Ce e cu voi oameni buni????

    Am citi cu drag articolul, cu mae drag. Insa -am ingrozit calitatea comentariilor. Ce e cu voi oameni buni, ce treaba au "portocaliii" cu patriarhul, cu Ceausescu, sau cu guvernarea? Chiar nu putem sa vedem o fapta buna ca o fapta buna si atat? Suntem unde suntem, nu spune nimeni ca toate s-au int...

    la Stire: Flori de colt: "O masa calda" - Cum hranesc niste tineri sarmanii din Cluj
    Goana zilnica pentru supravietuire ne face pe multi sa uitam de semenii nostri mai putin norocosi. Exista insa si romani care isi dedica existenta celor mai napastuiti, oameni care traiesc pentru a-i ajuta pe altii. Noi le-am spus "flori de colt" si am...
  • Trebuia sa se opreasca

    Greseala vanzatoarei a fost ca a continuat propozitia. Era suficient "Geanta aia e prea scumpa".

    la Stire: O vanzatoare catre Oprah: Geanta aia e prea scumpa pentru dumneavoastra
    Oprah Winfrey a fost victima unui episod rasist, intr-un magazin din Elvetia, unde vanzatoarea a refuzat sa-i arate o geanta pentru ca a considerat ca este prea scumpa. Oprah a fost la Zurich recent, pentru a participa la nunta Tinei Turner, si a decis...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Sunteti nebuni?

    Un copil a fost impuscat! Ce ***, chiar suntem animale? Ce vina au copiii ca unii reprezantanti ai tiganilor comit tot felul de ilegalitati? Faptul ca statul nostru e incapabil, sau mai bine spus complice la tot ce se intampla, faptul ca alte state sunt incapabile sa-si adapteze sistemul legislativ ...

    la Stire: Inchisoare pe viata pentru crime rasiale: Au vrut sa extermine rromi, ucigand un copil
    Trei barbati din Ungaria au fost condamnati la inchisoare pe viata, marti, de justitia ungara, iar al patrulea a primit 13 ani de detentie, dupa ce au fost gasiti vinovati de mai multe crime rasiale. Cei patru barbati sunt vinovati de uciderea a sase p...
  • Hai sa-l "spam-uim" pe Ponta

    Se poate ca autorul articolului sa ne dea si noua adresa de e-mail pe care a folosit-o pentru a trimite solicitarea? Sa trimitem si noi e-mail-uri, cate unul la 10 secunde. 20 de milioane de e-mail-uri pe zi trimise catre institutie le-ar bloca si facebook-ul. Vorba aceea: daca nu poti sa-i convin...

    la Stire: CNE incalca legile: Ultima sesizare in care Ponta e acuzat de plagiat, ferecata cu sapte lacate
    Consiliul National de Etica (CNE) incalca Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public, refuzand sa raspunda la solicitarile repetate ale Ziare.com cu privire la sesizarea depusa oficial in 23 iulie 2012 in care Victor Ponta ...
  • Nu-i voie. Na, na!

    Cata neobrazare sa aduci la cunostinta tuturor ca Germania datoreaza Romaniei o suma actualizata de 99 mld de euro. Tu stii cine e Germania? Ha? Stii? Aia de e corecti, productivi, cinstiti si muncitori. Rusine don\' profesor sa va legati ne niste banuti nesemnificativi, care, doar intamplator, ar p...

    la Stire: Universitatea de Vest din Timisoara, reclamata pentru discriminare de un fost profesor
    Profesorul doctor in economie Radu Eugen Golban, lector asociat in cadrul Departamentului Relatii Internationale si Studii Europene al Universitatii de Vest Timisoara (UVT), a sesizat Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii (CNCD) dupa ce Consi...
  • Afara!

    Ce solutii Victoras? Daca eu ti-as fura zilnic din pod, ai mai cauta o solutie de solutionare pasnica? Poate nu iti e clar, incompatibilitate inseamna ca tu aprobi montarea de bancute pe camp, si tot tu ai o firma de face bancute. Condu-sa de maica-ta desigur, ca tu nu ai voie dpdv legal. Organizar...

    la Stire: Ponta: Jumatate din primarii tarii, declarati incompatibili de ANI - trebuie gasita o solutie
    Premierul Victor Ponta a declarat, joi, la Sibiu, ca jumatate di primarii si consilierii din Romania au fost declarati incompatibili de ANI si au procese in instanta, drept care vrea o discutie cu Agentia Nationala de Integritate si cu reprezentantii Comi...
  • Catre ambele tabere - asa sa va ajute Dumnezeu

    Constat deloc surprins doua abordari la fel de mizerabile, desi elegant si educat scrise amandoua. Daca prima persoana descrie in cei mai josnici termeni Occidentul, a doua o descrie pe prima in termeni comparabili. Insa ambele se dovedesc a fi persoane cu o dorinta arzatoare de a jigni, indeiferent...

    la Stire: Mesajul unei studente romance in Marea Britanie: Dumnezeu, ucis de Occident, vreau acasa!
    Scrisoarea unei tinere din Romania care invata la Londra imparte retelele socile in doua tabere. Tanara plecata la studii in Marea Britanie a redactat o scrisoare deschisa, adresata statului roman, in care isi expune parerea despre Occident. Fata su...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Noi ca noi, da\' vai de el

    Noi il vedem din cand in cand, dar el trebuie sa se suporte zi de zi, in fiecare clipa :) Noi mai scapam, da\' el ce face?

    la Stire: Iliescu: Pe Basescu nu il duce mintea
    Ion Iliescu crede ca USL nu trebuie sa ia in calcul o noua suspendare a sefului statului, despre care spune ca are "mintea rasucita", se "baga in chestiuni pe care nu prea le \'fumeaza" si e votat de "prostimea care sta cu gura cascata". "Din pacate pe...
  • Nici in Rai, nici in Iad

    Se pare ca Iliescu a fost refuzat la vama si in Rai si in Iad. A ramas aici pe pamant sa-si ispaseasca pacatele, silit fiind sa se vada degradat si confuz. Un personaj de mult expirat, al nimanui, fara defecte si fara calitati, total neimportant, tipand din ce in ce mai incoerent. Sa ne unim gandir...

    la Stire: Iliescu: Pe Basescu nu il duce mintea
    Ion Iliescu crede ca USL nu trebuie sa ia in calcul o noua suspendare a sefului statului, despre care spune ca are "mintea rasucita", se "baga in chestiuni pe care nu prea le \'fumeaza" si e votat de "prostimea care sta cu gura cascata". "Din pacate pe...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu