Intrari recente

  • In sfarsit spre... normalitate!

    Proiectele cunoscute sau necunoscute lui Iohannis vor reusi in masura in care politicienii(aliati sau adversari) si societatea civila vor pune umarul. Un lucru e sigur, vom scapa de vechiul slogan "Jos Basescu" si sper sa nu auzim din gura pacatosilor: "Jos Iohannis". Nu de alta dar Klaus fusese "pr...

    la Stire: Proiectul necunoscut al lui Klaus Iohannis
    Un val urias de entuziasm a insotit surpriza inca neinteleasa pe deplin a alegerii lui Klaus Iohannis in functia de presedinte al Romaniei. Au fost multe elemente care au contribuit la rasturnarea scorului din primul tur intr-o diferenta atat de mare i...
  • Acelasi I.G. cu titluri de articole... pe langa context

    La ce te asteptai dupa titlu, pseudo-jurnalistul I.G. te lasa cu ...ochii\'n soare! Il citesc asa sa ma amuz. Sunt convins ca nu sunt singurul care remarca acest "zero absolut" ce publica pe ziare.com. Din pacate nici el nu intelege criticile, dar nici redacti nuface nimic. Cat de consecvent este i...

    la Stire: Maria Sharapova, declaratie neasteptata despre meciurile cu Simona Halep
    Maria Sharapova a facut o analiza a anului avut in circuitul WTA. Rusoaica a castigat patru trofee in 2014, printre care si unul de Grand Slam, de care e foarte mandra. Sharapova s-a impus la Roland Garros dupa o finala cu Simona Halep, pe care recunoa...
  • US Open 2014 si "vestitul" C.S. care informeaza...dezinformand

    Iata ce scrie ionut gaman despre parcursul Simonei: "Tenismena noastra a invins-o in turul doi pe slovaca Jana Cepelova (21 de ani, locul 65 in clasamentul WTA) in doua seturi, scor 6-2, 6-1, in mai putin de o ora de joc."

    la Stire: Simona Halep si-a aflat urmatoarea adversara de la US Open
    Simona Halep a aflat adversara impotriva careia va juca in turul trei de la US Open. Dupa ce a scapat de iberica Garbine Muguruza, Halep o va intalni pe croata Mirjana Lucic-Baroni, care a invins-o pe israelianca Shahar Peer, scor 6-7 (6), 6-3, 6-2. ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Nici in "traducerea" Dianei Tolea nu e pomenit cuvandul roman!

    Numai daca nu asociati implicit "rromi" cu tiganii din Romania.N-as zice ca reprosul e OK.

    la Stire: Caz incredibil in Marea Britanie: Cum au castigat niste rromi dreptul de a ocupa un teren de fotbal
    Un grup de rromi a castigat dreptul de a sta pe un teren de fotbal din Marea Britanie, pentru ca una dintre femei urmeaza sa nasca, dupa ce autoritatilor au vrut sa desfiinteze tabara. Este vorba despre un teren de fotbal al primariei din Kidsgrove, or...
  • La fatza de buldog si privirea ce nu exprima nimic...

    mai bine ii dadeau o lesa de aur masiv si...gata! Dar poate cine stie, va veni momentul sa accepte(silit, ce-i drept) si "bratari" neaurite cu tot cu... excorta.Iar renta si restul avantajelor sa le "predea", ca ceilalti incarcerati, la intrare la... Jilava. Doar ca la iesire(peste... ani!)sa nu ai...

    la Stire: Clauzele incredibile din contractul lui Mircea Sandu cu FRF: Mii de euro, limuzina, apa, cafea...
    Mircea Sandu nu mai e presedintele Federatiei Romane de Fotbal, dar s-a ales cu o renta viagera de-a dreptul incredibila. Cotidianul Prosport prezinta beneficiile stipulate in contractul incheiat de Gino Iorgulescu, in calitate de vicepresedinte al FRF...
  • Canadienii de la "La presse" nu scriu prostii, d-le I.G. !

    Pentru un pseudo-jurnalist, ascuns dupa initiale, informati gresit(citand un ziar si un nume respectat aicide francofoni). Va recomand sa accesati link-urile urmatoare sa va lamuriti: http://www.rogerscup.com/index_fr.php baietii la Toronto iar fetele(1-1o august)la Montreal http://www.rogerscup...

    la Stire: Presa internationala, despre performanta fabuloasa a Simonei Halep
    Presa internationala a comentat performanta Simonei Halep, de a urca pe locul 2 in ierarhia WTA. "Chinezoaica Na Li s-a accidentat si nu va participa la turneele din luna care vine. Asta inseamna ca-si va pierde pozitia in clasament in fata romancei Si...
  • Bravo! Aste e o veste buna(normala).

    Poate dupa asta o sa vina si altele(chiar cu iz de...mititica). Sa mai scapam si de "privilegiatul" Piturca si se arata semne bune pentru fotbalul romanesc. Sa puna "osul" fiecare, administratzie si jucatori, sa iesim din mediocritatea ultimilor ani.

    la Stire: Mircea Sandu a ramas fara renta viagera si celelalte beneficii
    Adunarea Generala a Federatiei Romane de Fotbal a hotarat, sambata, sa anuleze renta viagera si celelalte beneficii pe care Mircea Sandu le-a capatat in momentul in care si-a incheiat mandatul de presedinte. Doar patru luni s-a putut bucura Mircea Sand...
  • Spune C.S. si... titluri de articol "fabuloase!"

    Oricum am comenta(sunt deja catziva care-au facut-o) omul C.S. nu pricepe, nu schimba stilul exagerat al titlurilor de articol pompoase. Ce rezolva oare numind "poveste fabuloasa" in titlu si...nimic special in continutul articolului?

    la Stire: Noua senzatie a tenisului are o poveste fabuloasa
    Mama sa este din Malaezia, tatal din Grecia, iar el reprezinta Australia. Iubea baschetul, ura tenisul, s-a ales cu cel din urma, iar acum viseaza sa-i detroneze pe Nadal si Djokovici. Faceti cunostinta cu Nick Kyrgios, noua senzatie a tenisului mascul...
  • Hotzul de... Nashul!

    Oricum am privi, sunt bani nemunciti, nemeritati. Omul, cu guler alb ce-i drept, est un mare HOTZ! Astept cu nerabdare ziua cand se va face dreptate. Sa-i retraga renta viagera(scandaloasa!), sa-i puna sechestru pe bunuri(macar o parte din prejudicii sa se recupereze) si sa-l vedem catziva ani buni ...

    la Stire: FRF, capusata din interior? Prime colosale incasate de Mircea Sandu si colaboratorii lui
    Federatia Romana de Fotbal ar fi fost capusata din interior, Mircea Sandu si colaboratorii lui incasand bonusuri colosale. Si mai grav este ca aceste prime nu au fost acordate dupa mari victorii ale echipei nationale, ci dupa infrangeri sau chiar dupa ...
  • Titlu de articol, pe masura lui... C.S.!

    Eu inteleg ca Simona joaca la Wimbledon, dar de aici si pana la titlu de "senzatie" al pseudo-jurnalistului C.S. e cale lunga. Cam asa cum e intre jurnalism si prestatia numitului C.s..

    la Stire: Simona Halep, in al noualea cer: Surpriza de proportii la Wimbledon
    Surprizele se tin lant in cadrul turneului feminin de la Wimbledon. Victoria Azarenka, a opta favorita a competitiei, a fost eliminata surprinzator de sarboaica Bojana Jovanovski (45 WTA), la capatul unui meci de infarct ce a durat doua ore si 12 minut...